350 Shares 7177 views

Brak apetytu u dziecka

Dzisiejsze dzieci wolą zwykłe zupy, sałatki, przystawki i dania fast food jak McDonald lub Rostiks. Teraz rodzice muszą dokonać bardziej poważne zadanie: zwrócić uwagę na własnej domowej roboty żywności potomstwa. Na tym tle, brak apetytu u dziecka nie jest uważany za główny problem.


Oczywiście, dobre odżywianie jest ważne dla rozwijającego się organizmu, więc nie pozwól slajd materii. Brak apetytu u dziecka? Konieczne jest przede wszystkim ustalić przyczynę jego nieobecności. Twoje dziecko nie może być głodny, bo niedawno przekąska kanapek, słodycze lub coś podobnego. Jeśli powodem jest to, nie martw się, po prostu upewnij się, że dziecko nie jeść przez godzinę przed posiłkiem.

Jeśli on ma apetyt na kilka dni, a następnie konieczne jest alarm. Jest najlepszy w tym kolei sytuacja pediatry, który może zbadać swoje dziecko i określenia przyczyny. Należy zauważyć, że podczas przeziębienia w wszystkich dzieci jest znacznie zmniejszony apetyt.

Wielu rodziców, jak tylko powiadomienia, że dziecko nie ma apetytu, zaczynają przeklinać. Oczywiście, oni myślą, że coś takiego – tylko kaprysy dla dzieci, ale nie pozostawiać bez uwagi i innych powodów. Tak szybko, jak można zauważyć, że dziecko nie ma apetytu, zmierzyć jego temperaturę i zobaczyć, czy nie ma żadnych jego ciało plamki.

Wszystkie znaki wskazują na chorobę? Następnie zadzwonić do pediatry, że wyznaczył odpowiednie leczenie. Mimo choroby, dziecko wciąż ma się prawidłowo odżywiać. Eksperci doradzają w tym okresie, dając mu tylko jedzenie, że dziecko będzie łatwiejsze do strawienia. Należą do nich zupy i niektóre zboża.

Jakie inne przyczyny mogą stać się pretekstem do tego, że dziecko nie ma apetytu? Lekarze twierdzą, że dzieci mogą być objawem stresu. Psychika dziecka jest w ruchu, więc każda zmiana w relacjach rodzinnych, w przedszkolu lub szkole, może prowadzić do stresu. Jeśli przyczyną jest naprawdę leży w tym, to trzeba dokładnie dowiedzieć się od dziecka, co się wydarzyło, a następnie wybrać z niego wyjście z tej sytuacji. Gdy to zrobisz, najprawdopodobniej, apetyt dziecka znowu będzie.

Nadal nie ma apetytu? Następnie spróbuj uciec się do niektórych środków ludowej. Jak pokazuje praktyka, dzieci i dorosłych, możliwe jest, aby sztucznie wywołać apetyt. Narzędzia te obejmują kminek, nasiona kopru. Czasami pomaga koper lub kolendry. Oczywiście, żadne dziecko nie jest, to nie będzie, więc zaparzyć je we wrzącej wodzie przez 10 minut w postaci suchej. To rozwiązanie jest lepiej dać dziecko gdzieś na godzinę przed posiłkiem.

Szczególną uwagę należy zwrócić na młodzież. Dlaczego? Współczesne młode dziewczęta i chłopcy są bardzo poważne o swój wygląd – a raczej do rysunku. Dlatego jako nastolatek brak apetytu może być spowodowany bulimii lub anoreksji, która jest bardzo poważna choroba.

Brak apetytu u dziecka – poważnego naruszenia, więc traktować należy szczególną uwagę.