580 Shares 4636 views

Co ciekawe Kaindy – jezioro w Kazachstanie

Kaindy – jezioro znajduje się w układzie góra Kazachstan Alatau Kungei. Jest popularny wśród turystów i miłośników nurkowania.


Pochodzenie jeziora

Kaindy – Jezioro geologicznie bardzo młody, miał niewiele ponad sto lat. Fakt, że została ona utworzona na początku ubiegłego wieku w wyniku silnego trzęsienia ziemi. Rozpadające się wskutek wstrząsów skały zablokowały drogę szybkiego górskich rzek, utworzoną zgodnie z jego naturalnym zapory. Ta część doliny jest stopniowo wypełnione krystalicznie czystą wodą, i nie było to piękne jezioro.

Kaindy – jezioro, osiągając w najdłuższej części jego długości 400 metrów, nie jest szczególnie głębokie. Największą głębokość – 30 metrów, co w połączeniu z krystalicznie czystej wody pozwala zobaczyć dno wszędzie. Drugą ciekawostką – wielowiekową jodła zalane. Pomimo setek lat bycia w wodzie, nie gnije. Ale nawet oni zachował wiele ze swoich igieł. Jednak drzewa uwikłany podwodnego błota. Prawdopodobnie powodem tych jodeł bezpieczeństwa serwowane bardzo niską temperaturę wody.

Cechy Kaindy

Staw znajduje się na wysokości około 2000 metrów nad poziomem morza. Kaindy – jezioro jest bardzo malownicza. Wystaje z wody nagie szczyty stuletnich majestatycznych drzew iglastych Tienszan stworzenia specjalnego, nieopisane uczucie jakiejś tajemnicy, dać poczucie zatrzymanego czasu i wieczności. Wyraźny wody i prawdziwy bajkowy podwodny las pozwalają na całkowicie unikalnego doświadczenia nurkowego. Jednak temperatura wody jest zawsze niska (około 3 stopni) wykorzystują nurków izolowane kolorach.

Kaindy – jezioro, który zmienia kolor w zależności od pory roku i pogody. Woda kolor zmienia się z blado niebieski ciemnoniebieski. Funkcja ta pozwala spojrzeć na jeziorze w nowy sposób, ukazując inne aspekty jego pięknem. Dodatkowy urok przywiązuje „RIM” o stromych zboczach skalnych, które byłoby podkreślić, jak delikatną powierzchnię podatność wody. W Cold Lake Jets można jeszcze znaleźć pstrąga, który został rozcieńczony w 30-tych ubiegłego wieku na potrzeby przemysłu rybnego.

sąsiedztwo jeziora

Nie mniej malownicze jeziora i okolic. Skaliste stoki obfitują w różnorodne flory i fauny. Potężny świerk przeplatane pięknymi brzozami.
Bliskość (5 km) jest duża nawet brzozowy gaj, który, zdaje się, i dał jej nazwę do jeziora ( „Kaindy” można przetłumaczyć jako „Brzoza”). Latem rośnie w dużej ilości dzikich truskawek i malin.

problemy Lake

Sporadycznie Alpine Kajyngdy w Kazachstanie podlega niekorzystnym wpływem różnych czynników środowiskowych. Szczególnie silny wpływ na niego na pokład chwiejny które trwale że woda mętna i nieprzyjemne dla oka, a także zmniejszyć jego głębię. W szczególności, zgodnie z oznaczeniami na skałach widać, że od samego początku, płytkie jezioro stało się o więcej niż 2 metry. Na szczęście, takie jak wydarzenia katastroficzne błota zdarzyć się w tych miejscach nie jest tak często. W okresie jezior badanych obserwowano jedynie dwa takie przypadki – w latach osiemdziesiątych 20 wieku i na początku tego stulecia.

Warto zauważyć, że przed osadów w 1980 majestatycznych drzew zostały zalane całkowicie. Po obnażając szczyty czasem wiatr i słońce nie suszy je, dając niepowtarzalny widok na stary spośród masztów wody z zatopionych statków. Szczególnie imponujące ich pojawienie się, gdy powierzchnia jeziora skrada gęstą mgłę – obszar natychmiast zaczyna przypominać fi filmów o piratach.

zalecenia podróżnik

Kaindy jezioro w Kazachstanie znajduje się w odległości około trzystu kilometrów od stolicy tego kraju. Droga do niej trwa około pięciu godzin jazdy samochodem, więc najlepiej jest polegać na wycieczkę 2-3 dni, zabierając ze sobą wszystko, czego potrzebujesz. Pomimo faktu, że w bezpośrednim sąsiedztwie Kaindy żadnych Resorts, domków turystycznych, można znaleźć w miejscowości SATA. Szczególną uwagę należy zwrócić, a dopływ paliwa, ponieważ ten ostatni przyzwoity tankowania znajduje się 150 km od końca trasy – w Baiseit.

Ponieważ jezioro znajduje się w Parku, do pobytu na jego terytorium będzie musiał zapłacić pewną kwotę (200 tenge – dla pojazdów jazdy, 650 – z każdego gościa, a 750 – jeśli chcesz spędzić noc w namiocie w parku).

trasa

Kajyngdy mapa nie wydaje się tak daleko od Ałma-Aty. Jednak, aby uzyskać linię prostą jest niemożliwe, ponieważ sposób okoliczne góry blokują Kaindy (Jezioro). Jak dostać się do tego zbiornika, można znaleźć poprzez śledzenie mapę trasy opisanej poniżej. Aby osiągnąć cel będzie musiał dokonać niewielki objazd. Dotarcie do tego malowniczego zbiornika od stolicy, trzeba najpierw dostać się do wsi Zhalanash (250 km od Ałmaty).

Następnie, kierując się znakami drogowymi, skręcić w miejscowości Saty (przed Czaryński rzeki most). Przed dotarciem SATA, na cmentarz, aby być zwinięte do wąwozu, i na to, aby dostać się do Parku barierę i dalej – do jeziora. Ponieważ część drogi nie jest betonowa, mają dwukrotnie bród przez rzekę, to najlepiej skorzystać z pojazdów terenowych lub innego terenu drogowego.

Kaindy – jezioro, które nie pozostawia nikogo obojętnym. Byłem tam raz, na pewno chce się wracać. Warto odwiedzić dla pięknych widoków i ciekawych zdjęć. Kajyngdy będzie niemożliwe zapomnieć.