258 Shares 1139 views

Cutter i jego warianty

Maszyna lub piły przeznaczonych do cięcia lub przycinania poprzecznego z drewna, takich jak budowa strugane, belek, płyt i tym podobne. N, zwany poprzeczna. Urządzenia stosowane w przemyśle drzewnym, mianowicie Meble Stolarka tartak i średniej i wysokiej mocy.


Crosscut Piła składa się z takich elementów:

  1. Skrzynkowej ramy (w którym znajduje się wałek ze skrzynią biegów).
  2. Piła wał (połączony z silnikiem napędowym).
  3. Silnik elektryczny.

Zasada działania

Wał jest na ramie wahadłowego. Z napędem hydraulicznym piła porusza się na dolnej powierzchni stołu. Ten rodzaj sprzętu jest idealny do tartaku. Siłownik hydrauliczny puste jest solidnie zamocowany w trakcie pracy. Jest to automatyczna blokada przed podniesieniem piła wspólnym siłownika hydraulicznego. Korzystając z prawidłową konstrukcję na powierzchni dociskowej nie pojawia rozdrobnione. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, używać systemem blokującym, który wyłącza przecinarki, sterowanie oburęczne, elektrodynamiczne hamowania. Crosscut piła zdarzyć:

– odnopilnym;

– dvuhpilnym;

– Gang (z mechanicznych i ręcznych paszy).

Odnopilny przecinarka

Gdy zobaczył odnopilny crosscut wykonuje następujące funkcje. Na podwoziu, składa się z ramienia i platformą, przedmiot obrabiany jest doprowadzany na piłę, która porusza się wzdłuż prowadnicy na rolkach. W tym przypadku, gdy urządzenie porusza się za pomocą kołków, przesuwne w rowkach i ma prowadnicę stacjonarnego, która jest prostopadła do tej tarczy. W celu zaciśnięcia elementów za pomocą specjalnego urządzenia. Nacisk zamontowany równolegle do płyty, ogranicza długość ottortsovki.

Dvuhpilny przecinarka

Crosscut dvuhpilny piła uchwyty szczegóły obu końcach. Jeden widział mobile, druga mocno obsadzone na wale. Karetka biegnie na wewnętrznym przewodnikiem. Uniwersalny i piły tarczowe

Do cięcia pod kątem w poprzek lub wzdłuż stosowane uniwersalnie lub tarczowe. Przycinanie odbywa się na dwa sposoby. W pierwszej partii czołowej jednej ręki bez przystanku, az drugiej – przez całą drogę. W drugiej operacji rozpoczyna się bez oporu, a następnie nacisk rzuty perevortyvaetsya języczka, a kończy się z drugiej strony ogranicznika. Drugi sposób jest korzystny ze względu perevortyvaniya opakowaniach i wyrzucanie go zatrzymuje się, gdy czas jest w tym przypadku znacznie mniejsza.

Piły

Piły Mitre są wykorzystywane w pracach do przycinania desek i barów. odmiany:

  1. Wahadło (zawieszono pionowo w ramce).
  2. Przy prostym ruchu trzpienia. Zapewnienie połączenia zawiasowego ze sobą, mają poziomą.
  3. Równoważenie piły z ramą poziomym huśtawki na osi i ma na końcu wrzeciona.

W takich maszynach pomocą urządzenia ręcznego lub napędu do doprowadzania materiału do obróbki wrzeciono piły. Jest się pod stołem, który jest przetarte deska. W produkcji i bardziej powszechnych maszyn supportnye zawiasu prostoliniowego paszy przedmiotu.