683 Shares 8646 views

lotnisko Phuket – brama powietrze zachodniej Tajlandii

Jeśli masz punkt przyjazd bilet pojawia Międzynarodowe lotnisko Phuket, to wylądujesz w Phuket Airport. Jest to jedyny port na antenie wszystkich tej samej wyspie, która jest największym w Tajlandii. wielkość i przepustowość lotniska jest drugim po stolicy. Nie jest to zaskakujące: po wszystkim, bezpośredniego połączenia kolejowego między Bangkoku i Phuket nie jest i droga autobusem trwa około 11 godzin. Jest to o wiele łatwiejsze do pokonania dystans 862 km samolotem – wówczas czas przejazdu będzie tylko godzinę lub nawet mniej. Zajmuje piastę i loty międzynarodowe, w szczególności od Moskwy. Jak dostać się z lotniska do kurortów na wyspie, jak znaleźć właściwą terminalu w drodze powrotnej – zobacz ten artykuł.


Lecimy na rajskiej wyspie

„Phuket” Airport (Tajlandia) ma status międzynarodowego, a więc składa się z dwóch terminali – na zewnętrznych i wewnętrznych lotów. Samolot pasażerski, dzienne kursujące trasę, to Moskwa – Phuket. Jednak w sezonie turystycznym, który trwa od października do kwietnia, wiele lotów czarterowych połączyć wyspę z miast naszego kraju. W celu uczynienia lot większy budżet, można skorzystać z usług tanich linii lotniczych, „Orient Thai”, „Nok Air” lub AirAsia. Potem droga z Bangkoku można dostać zaledwie 40-70 dolarów. Nawet drogich linii lotniczych, takich jak „Thai Airways”, „Etiyad” i „Emirates” dać bardzo ciekawe propozycje w swojej polityce cenowej. Na przykład, można zamówić „pojedynczy bilet” z Moskwy do Phuket z przystanku w Bangkoku na kilka dni. Tanie bilety do Phuket dostępne są w Singapurze i Kuala Lumpur (ścieżki na tajlandzkiej wyspie trwa około jeden i pół do dwóch godzin). Alternatywnie, można rozważyć jako punkt lądowania „Crab” lotniska. Phuket znajduje się zaledwie siedemdziesiąt kilometrów na wschód. Na wyspie istnieją regularne autobusy.

Infrastruktura port lotniczy

Przepustowość tego portu lotniczego – około dwadzieścia lotów na godzinę. Samoloty tutaj trwa pasem startowym o długości trzech kilometrów i szerokości 45 metrów. Dlatego, drugi co do wielkości bramy powietrze Tajlandii – Phuket jest lotnisko. Plan trasy daje wyobrażenie o tym, jak Wyspa jest połączona z krajów takich jak Malezja, Singapur, Hong Kongu, Wietnamie, Indonezji, Chin, Korei Południowej, Japonii, Nepalu, Australii, Niemiec, Rosji, Finlandii, Szwajcarii, Francji, Belgii, Izraelu, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Dania. Nie mniej istotne i terminal krajowy. Łączy wyspę Phuket, nie tylko w stolicy, ale także północną część kraju. Każdego roku, około pięciu milionów pasażerów korzysta z usług lotniskowych. Podobnie jak w wielu innych portach lotniczych odlotu i przylotu hal rozdzielono. W strefie neutralnej międzynarodowych eksploatacji terminalu sklepach wolnocłowych. Umilić czas przed wyjazdem mogą znajdować się w jednej z licznych kawiarni. Oferuje trzy wierzących kaplicę (Christian, islamskiej i buddyjskiej).

Odległość od głównych ośrodków

Phuket Airport znajduje się na plaży Mai Khao w północnej części wyspy. Taki układ nie jest przypadkowy. Morze jest płytkie, przy jedynej drodze łączącej wyspę z lądem mostem Saracen. Ośrodek zbudowany jest tu nadal nie będzie działać, ale lotniska do „śmieci” ziemia – proszę. Dlatego, aby głównym centrum administracyjnym wyspy zostały jeszcze osiągnięte. Miasto jest oddzielona od lotniska 35 km. Jednak Phuket City, nie jest zbyt daleko od ośrodka. Większość zagranicznych turystów wolą wakacje w Patong, Karon, Kata. I to jeszcze bardziej. Taksówka do miasta Phuket kosztuje 400 bahtów, natomiast ośrodki plażowe – wszystko 600. Jednak różnica w cenach zależy nie tylko od przebiegu, jak wiele z tego zagranicznych turystów są skłonni zapłacić takie pieniądze.

Phuket: Jak dostać się z lotniska

Jeśli odwiedzasz Tajlandii na bilecie, nie trzeba myśleć, jak dostać się z lotniska do hotelu. Transfer w cenie swojej trasie. Ale jeśli podróżują samodzielnie, trzeba myśleć o tym, jak dotrzeć do miejsca przeznaczenia. postój taksówek znajduje się tuż przy wyjściu z hali przylotów terminala międzynarodowego. Ta opcja jest wygodna, szybka, ale drogie. Drogi krzyżowej. Naprzeciwko zjazdu będzie można zobaczyć wiele minibusów , Idą do różnych ośrodków wyspiarskich.

Napisy na szybie są duplikowane w języku angielskim – tak zdezorientowany i nie usiąść ciężko. Przed bilet Phuket dla minivana kosztuje 80 bahtów do ośrodków – około 120. Ta opcja jest dobra, że minibus jako taksówka zabierze Cię do hotelu. Minusem jest to, że droga będzie dostarczane do centrum turystycznego, który będzie oferować kupić wycieczki. I wysyła tę formę transportu, ponieważ jest wypełniona.

Jak dostać się z kurortów wyspy na lotnisku Phuket

Niestety, w drodze powrotnej nie jest takie proste. Można wziąć tuk-tuk usługi do Phuket. A stamtąd autobusem przebiega zgodnie z harmonogramem. to cena czysto symboliczny, ale tuk-tuk będzie kosztować porządek w sumie. można po prostu złapać taksówkę. A najlepsze jest „Googling” w Internecie w poszukiwaniu lokalnych firm zajmujących się turystom transport na lotnisko. W większości hiper hotelu w kurorcie Phuket oferuje taką usługę.

Jak nie zgubić się w dniu wyjazdu

Phuket Airport składa się z trzech piętrach, zarówno w terminalu – lotów krajowych i międzynarodowych – znajdują się w tym samym budynku. Powinna dotrzeć dwie i pół godziny przed wyjazdem. Jeśli – zaawansowany turysta, wziąć rejestrację wstępną (online). Następnie można zarezerwować wygodne siedzenie w samolocie. Przy wejściu znajdziesz zwykłą procedurę przejściu przez wykrywacz metali. Czasami zdarzają się długie kolejki budować tak, że proces ten może potrwać nawet godzinę. Sala rejestracja wisi tablica wyników, która pokazuje liczbę trawersu. Worki kredytowej, otrzymać kartę pokładową. Przejść przez kontrolę paszportową. Natychmiast po straży granicznej mają siedzibę zwrotu VAT.