693 Shares 7029 views

linia kredytowa – A … Rodzaje i charakterystyka linii kredytowych

Aby pozostać konkurencyjnym, organizacje potrzebują inwestycji długoterminowych. Dodatkowe środki mogą być ze względu na rachunku bieżącym, kredytu docelowego lub linii kredytowej. O charakterze i warunkach tej usługi dowiesz się z tego artykułu.


definicja

linia kredytowa – jest dostarczenie Organizacji prawo do korzystania z pożyczonych funduszy banku w określonym terminie oraz w wymaganej wysokości. Szczegółowe warunki są określone w umowie. Usługa ta pozwala na wyeliminowanie luk finansowych bez wycofywania kapitału z rynku. Klient może wybrać, kiedy i ile znaczy on w użyciu.

typy

Nieodnawialnego linia kredytowa przyznawana w transzach w określonym terminie i limitu środków. Kredytobiorca zdecyduje kiedy należy korzystać z pieniędzy. Spłata długu nie zwiększyć limit.

Odnawialnego limitu kredytowego – jest to pożyczka, która jest dostarczona w częściach określonych w umowie. Terminowa spłata zadłużenia zwiększa limit dostępnych środków. Klient płaci tylko za rzeczywiste kwoty kapitału używany.

W pierwszym przypadku kredytobiorca spłaca kredyt bankowy i ciało procentowej, po której linia jest zamknięta. A w drugim – po wypłacie pierwszej transzy limitu dostępnych środków wzrasta i można ponownie wykorzystać pożyczone pieniądze. Jest tylko jedno ograniczenie – dług musi zostać spłacony w określonym terminie. Najczęściej jest to 3 miesiące.

Nieodnawialnego linii kredytowej z limitem ciągnienia stosuje się wtedy, gdy klient potrzebuje pożyczonych funduszy na pewien okres. Ale dokładna data początku nieznanych kosztów.

Linia kredytowa ramy jest otwarty na dostawę płatności, które są prowadzone w regularnych odstępach czasu, w określonym okresie czasu.

Istnieje osobny program, w którym nowa transza można uzyskać dopiero po przeprowadzeniu pełnej zapłaty poprzedni w terminie wyznaczonym czasie kilka razy. To się nazywa rewolucyjny linii kredytowej.

Istnieje kilka specyficznych rodzajów:

 • na wezwanie (zwrot środków pozwala uzyskać kolejną pożyczkę w wysokości tej kwoty);
 • otwarte konto (kredyt wydawane automatycznie po poprzednim rozliczenia);
 • wielowalutowy (krótkoterminowe finansowanie operacji handlu zagranicznego);
 • na żądanie (pożyczki wydane na życzenie), oraz innych.

przykłady

 • Na kredytobiorcy nieodnawialny linii kredytowej w banku w wysokości 1 mln rubli. wzięto trzy rat: 500, 200 i 300 tysięcy rubli .. Po otrzymaniu ostatniej części limit został osiągnięty. Teraz, klient musi spłacić kredyt w całości. Za pomocą środków, nawet z częściową zapłatę długu nie może.
 • Organizacje limit kredytowy – 1 mln rubli. Kredytobiorca wziął transza – 700 tysięcy rubli .. Po tej operacji, limit został zmniejszony do 300 tys. RUB. W następnym miesiącu została spłacona część długu – 500 tysięcy rubli .. Teraz kwota dostępnych środków jest następujący: 500 + 300 = 800 tysięcy rubli .. Oznacza to, że klient może wypłacić pieniądze i wielokrotnie je spłacić. Tak, że suma nie przekracza ilości, dla których została przyznana linia kredytowa. Jest to kredyt odnawialny.

Czasami bank będzie pobierać opłaty za niewykorzystaną część funduszy. W powyższym przykładzie, liczba ta wynosi 300.000. RUB. Również, gdy system jest ustawiony kadencję spłaty każdej transzy. Umowa może zostać wykonany i jeden rok. Ale każda część środków stosowanych musi być spłacony w ciągu 2-3 miesięcy.

 • Zgodnie z warunkami programu revolvertnoy wysokości 1 mln rubli. 1 rok. Klient może brać pieniądze do tej kwoty dowolną ilość razy w ciągu 12 miesięcy.

W przeciwieństwie do linii kredytowej z kredytu docelowego

 • Wygoda i wartość dla przedsiębiorstwa. Data popytu na pieniądz nie jest znana wcześniej. Linia kredytowa z limitem ciągnienia pozwala uzyskać kredyt na czas i opłacać przy okazji.
 • Aby przyciągnąć finansowanie spędził mniej czasu.
 • Chociaż ta usługa jest dostępna w bankach jest praktycznie wszyscy klienci, ale limity i warunki korzystania z usługi zależą od skali organizacji.
  W niektórych przypadkach będzie musiał dostarczyć zabezpieczenia. Może to być surowce że spółka nabywa z pożyczonych pieniędzy lub innych aktywów. W obecności szybkości ubocznych jest zmniejszone, a proces przetwarzania transakcji jest przyspieszone.
 • Można zorganizować kredyt docelowy w PKO. Regulamin użytkowania będzie mniej korzystna dla kredytobiorcy. Zwykle ustawić mniejsze linie kredytowe oprocentowanie.

Cechy usługi rosyjskich banków

Kredyt można uzyskać w rublach, dolarach lub euro. Kwota zależy od wypłacalności podmiotu prawnego, jego historii kredytowej i obrotów na rachunku. Czasy różnią się od 3 miesięcy do 5 lat. .. Jeśli otworzyć „długi” linię kredytową z limitem zadłużenia ponad 1000 tysięcy rubli, bank może wymagać odpowiedniego zabezpieczenia nieruchomości, gruntów, pojazdów i wyposażenia. Firma może uzyskać kredyt:

 • na stałe zmiennej stopy procentowej;
 • % Prowizja zostanie obliczona oddzielnie dla każdej transzy.

Opłata bankowa jest zawsze ustalane indywidualnie, w zależności od kwoty, waluty, daty finsostoyaniya kredytobiorcy, reputacji i poziomu ryzyka organizacji. Komisja jest w zakresie 10-20% rocznie. Otwarcie linii kredytowej będzie kosztować kredytobiorcy w 2% kwoty granicznej. Program obrotowy do miesięcznej opłaty za usługi mogą być świadczone. Ponadto, nie mogą być ograniczenia dotyczące wysokości transzy.

Zalety podmiotu prawnego

 1. Zaoszczędzić czas: bez konieczności rejestracji każdej transakcji oddzielnie.
 2. Naliczane są odsetki tylko od użytych środków.
 3. Spłata następuje automatycznie podczas transferu pieniędzy od wykonawców kosztem kredytobiorcy.
 4. Stopa procentowa za korzystanie z usługi jest niższa niż cel kredytów.
 5. Z pomocą kredytów klientów może zwiększyć kapitał obrotowy na pokrycie niespodziewanych wydatków lub wydawać pieniądze na rozwój biznesu.

Kredyt w PKO: warunki uzyskania usługi

Największa instytucja finansowa gówno zapewnia pożyczkę w wysokości 3 mln rubli. w ilości 19-19,5%, bez poręczenia i gwarancji. Firma może skorzystać z funduszy na pracę kapitału lub aktywów rozwoju biznesu. Jednocześnie, bank ma prawo do jednostronnego zamrożenia transzach w przypadku pierwszych trudnościach finansowych.

Limit środków, za pomocą których Sbierbank warunkiem kredyt linia zależy od specyfiki branży, konkretnego projektu, stabilność finansowa spółki, zapewnienia reputacji biznesowej organizacji. Kiedy jest wymagana do wydania depozytu duża kwota kredytu. Może to być budynki, urządzenia, środki transportu, akcje, papiery wartościowe. Wielkość kredytu o 50-70% w zależności od wartości zabezpieczenia. Aplikacja jest uważany za około tydzień. W tym czasie szacowana czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, płynność zabezpieczenia. Jeżeli bank podejmie pozytywną decyzję, wówczas można od razu podpisać umowę linii kredytowej. Dodatkowy czas, aby ponownie ocenić aktywa nie będą wydawane.

Niektóre statystyki

Potrzeba przedsiębiorstw do „long” pożyczki do 900 mld rubli. rocznie, ale firma nie otrzyma więcej niż 10% tej kwoty. Okres zwrotu z inwestycji sięga od 7-10 lat. Sbierbank aktywnie finansowania małych przedsiębiorstw. Około połowa portfela kredytowego organizacji -. Długoterminowe inwestycje w wysokości ponad 600 mld rubli, które zostały przewidziane do ponad 1.000.000 firm. Dla firm z linii kredytowej „Business” został opracowany przez małe przedsiębiorstwa, w których można uzyskać pożyczki na dowolny cel: od zakupu materiałów do kredytów operacyjnych i finansowych w innych instytucjach.

aktualności

Banki stają się nieopłacalne, aby zapewnić kreditivnye jednostek liniowych. Dowodem na to jest w orzecznictwie od zbankrutowanych klientów. Takie działania są traktowane jako takie same, jak dla tradycyjnego kredytu. Wysokość środków, które powinny powrócić do klienta nie jest obliczana z limitu kredytowego oraz objętości brutto płatności. Bankowcy uważają produkt ten nie jest jako jednorazowe, jak również ze źródeł odnawialnych. W rezultacie, koszt organizacji kredytowych są znacznie zwiększona.

Opcja dla osób fizycznych

Rosjanie mogą również zorganizować linię kredytową, ale ta usługa jest świadczona, nie wszystkie banki i tylko za kaucją. Jako ostatni używany otwartym depozytu. Cel – finansowanie kredytu w innym banku lub w celu uzyskania kapitału obrotowego do rozpoczęcia biznesu. I nadal musiałby usługa ta ma swoje zalety:

 • możliwość korzystania z pożyczonych funduszy, bez zerwania depozytu i odsetki;
 • narysować na pogotowie może być używany jako depozyt zabezpieczenia osoby fizycznej;
 • Kredyt został udzielony w formie otwarcia rachunku bankowego;
 • Minimalny pakiet dokumentów;
 • Koszty oprogramowania do projektowania dostępne;
 • oprocentowanie jest zwykle równa przewidziane w depozycie zważywszy na niewielki margines;
 • brak opłat miesięcznych;
 • linii kredytowej może być otwarty w dolarach, euro i rublach rosyjskich;
 • maksymalny okres – sześć miesięcy.

Jest jeszcze jeden przykład – odnawialny „karty kredytowej”. Fundusze można uzyskać w dowolnym momencie, a na spłatę ich odroczone. To również może obejmować kredyty dla edukacji, mieszkań, kiedy pieniądze są w transzach, a można zaoszczędzić na zainteresowania.

wniosek

linia kredytowa – nowy rodzaj finansowania przedsiębiorstw. kapitał obcy jest podana przez określony okres. Fundusze mogą być wykorzystane w czasie, gdy ich potrzebują. Naliczane są odsetki tylko od kwoty wykorzystanej. Zatem stopa może być stałe, pływające lub indywidualnie dla każdej transzy. Sbierbank linii kredytowej, w zależności od wymogów kapitałowych mogą być przyznawane bez zabezpieczenia lub poręczenia. Podawana to 19,5% rocznie.