617 Shares 6897 views

Iconic znaki i symbole

W świecie istnieje wiele bardzo różnych rzeczy, że nie wiem. Znak ikoniczny – pojęcie, które lubimy i zrozumieć intuicyjnie, ale jego pełny sens nie jest całkiem jak się wydaje na pierwszy rzut oka. W tym artykule będziemy mówić o tym, co jest znaki ikoniczne, ich roli, celu, dlaczego musimy wiedzieć, że są.

Ale zanim zaczniesz mówić bezpośrednio o przedmiocie naszym artykule, możemy zagłębić się w historię tego pojęcia.

historia

Tak więc, gdy ikony znaki? Pierwsza definicja tego pojęcia została przyznana przez Charles Sanders Peirce – amerykański filozof i matematyk, wykonane początek nauki jako semiotyki. Życie tego naukowca jest w połowie XIX – początku XX wieku. Z tego możemy wywnioskować, że według standardów historii, kultowych znaków i symboli jako koncepcja pojawiła się nie tak dawno temu. Jednak od definicji terminu uległa istotnym zmianom. Na przykład, semiotyka Pierce zawarta w jego teorii, że znak ikoniczny i co to oznacza: „to jedno i to samo.” Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, i wniknąć głębiej w ten temat, można zadać sobie pytanie: „Czy zdjęcie ma takie same właściwości jak ukazujących jej przedmiot lub obszar?” Oczywiście, że nie.

Jakoś rozwiązać problemy, włoski naukowiec i filozof Umberto Eco sformułował tę myśl: różnica między charakterystycznym znakiem i rzeczywistego obrazu jest szczególnie percepcja. Oznacza to, wyczuwając jakiś obrazek używamy wcześniej nabytej wiedzy na temat rzeczy i przedmiotów umieszczonych na nim.

Ponieważ jesteśmy na metę takie jak semiotyki, omówimy je bardziej szczegółowo.

Co jest semiotyka?

Jak wspomniano powyżej, określenie odnosi się do nauki, który jest częścią lingwistyki. Pojawiające się w ostatnim czasie i od tego czasu rozwija się bardzo aktywnie. Dziś analiza tekstów na różnych poziomach – ważny problem, który zaangażowany cały instytutów badawczych i grup naukowców.

Z pomocą semiotyki wszelkie informacje mogą być traktowane jako tekst. I to jest jego osobliwość. Informacje zawarte w tekście mogą być prezentowane w różny sposób. W tym znane nam ustnie (lub słowna) i kultowego wiadomość. Koncepcja kultowych wiadomości mogą być również włączone i wideo. Po tym wszystkim, dziś jest ogromna ilość treści spożywane przez ludzi. Video – to jest rzeczywiście zestaw znaków ikonicznych, co oznacza, że sam film nie jest.

W rzeczywistości, semiotyka nie jest taka prosta nauka, jak się wydaje. Oto, na przykład, nawet obrazy, które zużywają jak treści w wielu mediach drukowanych i elektronicznych, jako charakterystyczny, może jednak być interpretowane na różne sposoby. W celu zrozumienia znak w tym sensie, w którym musimy zrobić to, co do zasady, komentarz: złożyć podpis lub stopkę.

Omówiliśmy funkcję semiotyki jako nauka i jako narzędzie do analizy tekstu. Jednak nie będziemy wchodzić w szczegóły i przejść bezpośrednio do tematu naszej historii. I zaczniemy od definicji.

Co to ikoniczne znaki?

Decydującym komputer mają różne znaki. W tym kultowego. To, jak łatwo się domyślić, ikony na pulpicie. Mają bezpośredni podobieństwo do wskazanego obiektu. O i rozumieć znaki ikoniczne w językoznawstwie. Jednym z warunków takiego symbolu jest jego zgodności (podobieństwa) z wyznaczonego obiektu. W naszym życiu, są one dość aktywnie wykorzystywane. Na przykład, znak roboty drogowe, wskazując miejsce ich zachowanie. Ale nie zaczynają się najczęściej np. Być może najbardziej oczywiste jest stwierdzenie, że wszystkie buźki i ikony, których używamy, komentując coś lub wyrażając swoją opinię na portalach społecznościowych, są również znaki ikoniczne.

Teraz, na jednej z najważniejszych części tego artykułu. Musimy zidentyfikować i zrozumieć różnicę między kultowych znaków i symboli. Wydawałoby się, że to jest to samo, ponieważ pierwszy jest rzeczywiście sekund. Jednakże, istnieje znaczna subtelność, zakłada pewną postać i znak ikoniczny osobno.

Nawiasem mówiąc, tylko przykłady znanych znaków i symboli można zobaczyć poniżej.

różnice

Różne postacie z kultowych znaki? W rzeczywistości istnieje tylko jedna zasadnicza różnica. Rozważmy charakter czegoś takiego jak pierwiastka chemicznego. Jest to jedna lub dwie litery (w bieżącej tabeli są rzeczywiście istnieje i trzyliterowy) alfabetu. Oni nie mają bezpośredniego związku z atomu. Patrząc na symbol pierwiastka chemicznego, jest to niemożliwe, aby powiedzieć, bez szczególnej wiedzy w dziedzinie chemii, jak na przykład elektron znajduje się w zewnętrznej powłoce, lub ile jest on w stanie tworzyć relacje. Zatem symbol może być rozumiane jako specyficzny kod, klucz do której tkwi w naszych umysłach. A jeśli nie wiem, co nazwa pierwiastka chemicznego jest ukryty za jego charakter, to jest mało prawdopodobne, aby odgadnąć, o tym, analizując niektóre z jego cech lub właściwości.

Zupełnie inna historia z bohaterów kultowych. Są one zaprojektowane w celu zapewnienia, że dana osoba może łatwo zrozumieć, o co chodzi. Warunkiem wstępnym takiego wzór rozpoznawalny i podobieństwo do obiektu, który reprezentuje. W przeciwnym razie, „Ikona” traci swoje unikalne właściwości i staje się symbolem. Mamy już podano przykład takiego znaku w poprzedniej części, ale nadal Zbadajmy kolejny do mocowania. Każdy z nas zauważył, idąc do toalety, znaki dla samców i samic gałęzi. Z reguły są one wykonane w postaci figur kobiet i mężczyzn. Patrząc na nich, rozumiemy bez dalszych monitów, dla których jest to czy tamto drzwi. I to jest główną zaletą jest ikoniczne znaki.

Nadszedł czas, aby mówić o podziale ról. Po tym wszystkim, że żyjemy w „ręka w rękę” z bohaterami i znaków ikonicznych.

Rola znaków i symboli

W poprzedniej części, wiele zostało napisane o różnicach mówimy pojęć. Znaki ikoniczne, których przykłady zostały uznane powyżej nas, jak również postacie, mają ważną funkcję w naszym języku, jak iw życiu codziennym. Z Twojej zgody, będziemy korzystać z tych przykładów, które doprowadziły w poprzednim rozdziale, o wyjaśnienie nowego materiału.

Więc gdzie są wszystkie takie same zasady stosowania symbolu i znak ikoniczny? A w niektórych sytuacjach jest ona lepiej oznaczać obiekt w jakiś sposób? Jest to dość proste, a prawdopodobnie intuicyjny. Załóżmy, że mamy pewną ilość informacji, że musimy inwestować w następnym znakiem. Dzięki stworzeniu, musimy zrozumieć, będzie to znak ikoniczny lub obiektów symbolicznych. Tak, ikona jest łatwiejszy do zrozumienia i szybsze do zapamiętania, ale symbol można umieścić dużo więcej informacji, aczkolwiek wymaga uprzedniej znajomości. Na przykład, w notacji atomów pierwiastków zamknięty dużej ilości informacji: patrz wzór cząsteczki, można stwierdzić natychmiast tworzy szereg wiązań na atom lub policzenia liczby elektronów. Wszystko to jest możliwe dzięki naszej wiedzy o chemii, które działają w danej sytuacji jako „dekoder” kodu symbolicznego w naszym mózgu.

Po tym wszystkim, nie jest logiczne pytanie: „w jaki sposób i gdzie stosuje się szczególny rodzaj notacji odnoszą się one do siebie i tego, czy jest on podłączony” W następnym rozdziale będziemy rozmawiać o tym, jak stosować znaków ikonicznych w dziennikarstwie.

Ponieważ są to dziennikarze?

W części dotyczącej semiotyki już omówiono rolę postaci w przedstawieniu konkretnego materiału. Nadszedł czas, aby mówić o jakie informacje mogą być pozyskiwane z tych lub innych semiotycznych obiektów w analizie tekstu.

Istnieje coś takiego jak creolized tekstu. To taki zestaw znaków semiotycznych, w tym kilka różnych typów wiadomości. Jako przykład, możemy rozważyć na przykład artykuł w czasopiśmie. To jest obecne, a część słowna – słowna prezentacja i znaki ikoniczne – charakterystycznym elementem.

Creolized teksty różnią się od siebie i występują w dwóch podstawowych typów. Pierwszym z nich jest materiał, w którym te dwie części wprowadzić tekst w takiej samej relacji do siebie, ale część słowna jest niezależna i podczas wyjmowania go z elementów graficznych nie traci żadnych kropel sens. Zatem ikoniczne postacie i symbole w postaci obrazów uzupełniają werbalną część rachunku. Ten typ creolized tekst jest bardzo często postrzegana w artykułach prasowych, artykułów prasowych i artykułów naukowych i popularnych. Drugi rodzaj, jak zapewne domyślacie, jest blisko połączenie dwóch rodzajów raportów. Gdy obraz uzupełnia tekst, jest, można powiedzieć, synergię tych składników (tj vzamnoe wzmocnienia wpływu na postrzeganych wiadomości). Przykłady takich tekstów, widzimy na co dzień, siedząc w internecie lub idąc ulicą: jest to reklama. To przyciąga nam zdjęcie, a dopiero potem czytamy, materiał, z którego możemy dowiedzieć się wszystkiego, co musimy kupić reklamowany produkt lub usługę.

Bez wątpienia, dziennikarstwo – głównym obszarem zastosowania naszej dyskusji znaków i symboli. To z jego rozwój zaczął się postęp badań w dziedzinie semiotyki. Ale zwróćmy się do nie tak trywialne ikon aplikacji przemysł i symboli.

Jak stosuje się w informatyce?

Sama nazwa tej nauki – informatyka – mówi, że dokładnie analizuje informacje, sposoby jej przekazywania i percepcji. W technologii, ikony znaki są używane do przesyłania danych do użytkownika. Na przykład, najbardziej prosta – ikony na pulpicie. Nawet nazwa – „ikony” – nawiązując do faktu, że wszystkie ikony na pulpicie – kultowego. I to jest prawda. Przekazują nam informacji na temat zawartości obiektu, na którym klikamy. To znaczy, że możemy zrozumieć, że jesteśmy o oczekiwania, jeśli otworzymy etykietę ze szczególnym kultowego hełm.

W ogóle, symbole starych ludzi były do przesyłania informacji i danych. Dzisiaj, starożytne symbole przekształciła się w listach do różnych językach świata, a także unikalnych języków programowania maszyny, w którym wszystkie transakcje i kody są także rejestrowane z odpowiednimi znakami.

Rozumieć, ikona przebieranie w dziennikarstwie. Ale czy taki ciekawy zakres stosowania i, jak odkryliśmy, pożądana ekspresja ograniczona do dziennikarstwa i informatyki. Są one wykorzystywane w innych dziedzinach naszego życia.

Znaki ikoniczne Kulturoznawstwa

Zapewne wiesz, że jest kulturoznawstwo i co robiła. Jest to ogromny obszar wiedzy (można nawet powiedzieć, nauka), obejmujące całą kulturę ludzkości od początku jej istnienia. W rzeczywistości, tak wiele z naszego życia, jesteśmy winni tej części naszej istoty. Nie, czy mamy kulturę życia w stale zmieniającym się i rosnącym dzisiejszym świecie byłoby niemożliwe.

kulturoznawstwo, między innymi, jest także studiowanie i pisanie, rysunki, znaki, że ludzie zostawiają w różnych momentach. Oczywiście, wśród nich różnych obrazów i malowideł skalnych oraz listów i rękopisów. A wszystko to można przypisać charakterystycznym znakiem. Ludzie w starożytności dał im dużo ważniejsze niż jesteśmy teraz. Wierzyli, że niektóre postacie mogą wywoływać ducha, powiedzmy, lub leczyć mężczyznę. Do tej pory, widzimy ślady przeszłości: na przykład w lalkę voodoo. Uważa się, że jeśli utworzyć lalkę, jak konkretnej osoby, a następnie przebić igłą niektórych części, a potem prawdziwy człowiek zaszkodzi tych obszarach, gdzie ukłuciem igłą voodoo. W rzeczywistości, to wszystko – nieporozumienie z charakterystycznym znakiem. Rzeczywiście, nie ma żadnego podobieństwa z całkowicie odwzorowana obiektu i prawie nigdy nie ma te same właściwości. Charakterystyczny znak – to tylko przedmiot, dzięki któremu możemy postrzegać pewne rzeczywistego obrazu lub uzyskać informacje na ten temat.

Teraz i kulturoznawstwo wszystko stało się jaśniejsze. Ale jaka jest rola omówiliśmy obiektów w codziennym życiu? Jak one wpływają na nas? Odpowiedzi na te pytania – w następnym rozdziale.

Dlaczego to wszystko?

My sami czasami nie zauważają oznaki dołączyć pewne cechy, które czynią je podobnymi do obrazami obiektu. Ale warto zastanowić się: ale czy to prawda? Czy znak przedstawiający przedmiot lub zjawisko, jest naprawdę coś wspólnego z globalnego obiektu, który ma oznaczać? Jest mało prawdopodobne, że istnieje taki związek. Oczywiście, globalne podobieństwa mają, ale jest coś wspólnego: nie reprezentowane przedmiot lub zjawisko nie jest symbolem, bo to po prostu nie byłoby konieczne. Innym szczegółem, który chciałbym skupić – to interpretacja charakteru. Tym samym, możemy dostrzec w różny sposób. Oczywiście, znaki ikoniczne jest stworzony, aby zawęzić zakres percepcji i bezpośredniego osoby specjalnie do związku z symbolem należy rozumieć przez obiekt. Ale bez bagażu wiedzy na temat kultowego znaku, nie możemy go rozpoznać. Jest to także jeden z problemów, stosowania i rozpowszechniania ikon.

Ponadto, bardzo często studenci otrzymują profil językową rodzaju pracy „wprowadzić znak, który nie jest charakterystyczny.” Nie jest konieczne, aby wyjaśnić, jak do wykonywania takich zadań. Rzeczywiście, na początku tego artykułu omówiliśmy, jaka jest różnica pomiędzy kultowych znaków i symboli.

wniosek

Dziś jesteśmy otoczeni przez informacje. I każdy z nas dzień widzi ogromną liczbę znaków, a ich liczba stale rośnie. Ważne jest, aby nie zgubić się w chaosie symboli graficznych i poszerzyć swoją wiedzę o bagażu, który nas otacza. Po tym wszystkim, trudno jest odgadnąć, co kryje się za innym pięknym logo.