866 Shares 2003 views

Wymuszone fizyczna lub opłata od chłopów w epoce feudałów

Każdy z nas co miesiąc iść do kasy ich spółki zarządzające, aby zapłacić rachunki za wodę, gaz i energię elektryczną. Również odwiedzić i pół roku podatkowego dla celów odrzutu hołd (około 100 dolarów w górę) państwa. W naszych czasach jest ona nazywana „podatek”. I nie jest to obowiązek tak długo, że wydaje się nierealne, aby wymienić dokładną datę jego pochodzenia. I bez względu na to, jak historycy i badacze napięte głową, kiedy pierwszy zbiór z człowieka, nie wiemy. Można jednak zobaczyć wcześniejsze opłaty o królów począwszy od pierwszego, a kończąc razy Kołczaka.

Gdy większość ludzi wyraźnie wymienione z gromadzących się w historii?

Szczególnie wyróżnia się pod tym względem feudalists wiekowych. Oczywiście, zwykli ludzie „zrywać” w przeszłości, ale to przede wszystkim profesjonalny zaczęły się w tym czasie. Wymuszone fizyczna lub opłata od rolników – to, innymi słowy, obowiązków pracowniczych i należności. W pierwszym przypadku (boon) był rodzajem chłopów płatności podatku do swego pana. Odnosi się to do trudności. Ciężka, długa i nieodpłatne. W drugim przypadku (czynsze) są znacznie prostsze – zbiorów wpłacie przechodzi z niego produkty pochodzące od niego. Ale było jedno „ale” – to wszystko musiało oddać właścicielowi. To narzuca pytanie o siebie, to, co jeść i co żyć. Na swojej drodze, historycy zbyt trudno odpowiedzieć. I to nie jest żart.

quitrent

Więc zmuszony fizyczna lub opłata od chłopów miał pierwszy etap jego rozwoju podczas feudałów. Było czynsz. Polegała ona na wypłatę pieniędzy do właściciela za możliwość pracy na swojej ziemi. Koszt został obliczony na podstawie lokalizacji osiedla: ćwierć grosza za akr lub wyższej. Oczywiście, że nie wszyscy rolnicy mają pieniędzy. Dlatego „opiekuńczy” właściciele zamiast pieniędzy otrzymanych i produkty. Oni albo poszedł do stołu magisterskiej lub sprzedawane na rynku, a uzyskany dochód był mistrzem w kieszeni.

Nie zapominaj, że naturalny lub wymuszony zbieranie pieniędzy od chłopów feudalnych pobierane dotyczyły nie tylko rolników, ale także zrobione podczas kampanii wojennych narodów. Zatem ich kraj został powołany pan feudalny, którego plemiona żyjące tam byli zapłacić daninę na okazję, by żyć i pracować dalej.

Generalnie czas feudałów inconveniencing ludzi i ich gospodarzy. Naturalnego lub wymuszonego zbieranie pieniędzy od chłopów, które najbardziej przyczyniły.

W miejsce przychodzi Barshchina

Jednak wymagający właściciele nie zawsze są akceptowane rolnicy zapłacić daninę w pieniądzu i produktów. Przeciwnie, to prawie nie działa. W najlepszym przypadku hołd nie zapłacił w całości. W najgorszych – w czasach złych żniw – rolnicy w obawie przed ich rodzin zostały zabrane i podawany do ukrycia. Dlatego nowy system został opracowany przez feudałów.

W ten sposób naturalny lub wymuszony zbieranie pieniędzy od chłopów stała się przymusowa i naturalne. Właściciel nie jest już wymagane od chłopów lub upraw pieniędzy. Rolnik płacił mu fakt, że pracował za darmo na ziemi gospodarza.

System ten zadowolony wyzyskiwaczy i trwał aż do 19 wieku. A według niektórych źródeł – i aż do 20.

Niezadowolenie chłopów i konsekwencje

Ale jedna stała wymuszenie nie jest ograniczona. Stosunek do chłopów w tamtych czasach nie było lepiej niż samego gruntu, oni zaorać. Nadanie ziemi na wynajem, feudałów dał z nią i samych chłopów. Innymi słowy, chłop – to nic, jako zasób, rzecz, waluty, ale bez żywej duszy. Na początku, że nie było sympatii ze strony władz. Ponadto dekret Katarzyny 2 całkowicie pozbawione ludzi wiary w jakiejkolwiek sprawiedliwości. Dekret był fakt, że chłopi nie mieli prawa narzekać na ich właścicieli. Nie było takiej nieruchomości, która nie doszłoby do przestępstwa w stosunku do rolnika lub jego rodziny. I prawie każdy z tych przypadków bezkarne.

W tym przypadku właściciele ziemscy uważali sprawiedliwy, hojny patronów i naturalny lub wymuszony zbieranie pieniędzy z chłopów – odpowiedź na jego dobroć. Mało kto z panów kiedykolwiek myślał o rzeczywistości wykonywaniu swoich warunkach. Nie wiem, uznają to za konieczne, aby to zrobić i bliżej do 1970 roku.

Rolnicy w rebelii Pugaczowa

Sytuacja w kraju i było gorzej niż kiedykolwiek, ze względu na zmiany wojny ze sobą. Ponadto stocznia „szarmancki wieku”, która wymaga dużych kosztów feudalne na temat jego osoby. Wszystko to dodatkowo wyciska szyjkę zwykłego człowieka.

Jednak każda cierpliwość dobiega końca. Ucisk, zastraszanie, czyny przestępcze i opłata naturalny lub wymuszony, nałożone na chłopów, odpowiedź otrzymuje się w postaci ciągłych strajków i powstań. Najbardziej znanym z nich – łączące dużą liczbę rolników do Pugaczowa. Że zbuntowani rolnicy dokonały znaczną część jego armii, co tylko przyczyniło się do wzrostu do takiej bezprecedensowej Powstania wcześniej wielkości.

opłat za anulowanie

Chłopi, którzy mogli sobie pozwolić na zakup jego ziemi, był jeden. Reszta nie miała wyboru, aby pracować dla właściciela, poddawany ciągłej wymuszenia. A jak będzie to zmagali sympatyków wybitną fizyczną lub przymusowego zbierania pieniędzy od chłopów przestała istnieć tylko pod koniec 19 wieku.