237 Shares 7129 views

Wentylacja skrzyni korbowej System: A typy urządzeń, zasady działania

Obecnie, pomimo szybkiego rozwoju technologii, aby utworzyć całkowicie uszczelniony parę elementów ciernych – Cylinder i tłok, pierścienie – nie jest możliwe. Dlatego ostatecznie gromadzą się w funkcjonowaniu produktów spalania w silniku.


Gazy miski skrzyni korbowej przechodzą przez pierścienie tłokowe, które przylegają do cylindrów luźno. W wyniku tego, ciepło jest usuwane gorszą skrócenie żywotności smarujący płyn jest ukształtowana i nadmiernego ciśnienia na wszystkich uszczelnienia bloku. Skrzynia korbowa wentylacji uniemożliwia nadmierne ciśnienie skrzyni korbowej.

Rozwój urządzeń

Na początku mechanizmu przedstawia się następująco: od skrzyni korbowej prostej rury Podsumowując, wytwarzania gazów do atmosfery oraz zanieczyszczają ją. Jednak przepisy dotyczące uwolnienia gazów z pojazdów poważnie dokręcone. Dlatego system odpowietrzania skrzyni korbowej został opracowany wewnętrznie przez producentów.

Zasada działania mechanizmu

W postaci, w której układ jest obecnie znany, nie tylko gazów emitowanych do atmosfery. Są one przesyłane do silnika przez rurę wycofanego z miski olejowej, którego drugi koniec jest podłączony do kolektora dolotowego. Stamtąd gazy są kierowane do komory spalania. Temperatura zapłonu nich spalone, a pozostała część jest odprowadzana za pośrednictwem mechanizmu wylotowego. Tylko niewielka część tych gazów ponownie wchodzi do skrzyni korbowej. Ponieważ proces odbywa się bez zakłóceń.

Rodzaje miska olejowa Układ recyrkulacji

Istnieją dwa rodzaje systemów:

  • na wolnym powietrzu;
  • zamknięty.

W pierwszym przypadku, jak opisano na wstępie, gazy odprowadzane do atmosfery, w prosty sposób. W drugim są zasysane do kanału dolotowego. Zamknięty układ odpowietrzania skrzyni korbowej: VAZ i „Lada” BMW i „Mercedes”, Japończycy i Amerykanie stosowana jest głównie w chwili obecnej.

Ponadto, zamknięte systemy dostępne z AC lub DC prąd są. Pierwszy typ jest w stanie kontrolować dokładniej miskę recyrkulacji. Waha się w zależności od ilości wchodzącego gazu.

urządzenie

W górnej części separatora jest układ odpowietrzania skrzyni korbowej i wewnątrz oleju – odbłyśnik. Jego zadaniem jest uwalnianie gazów z cząstkami oleju. Oddzielacz oleju PCV ma wylot do przewodu. W normalnym trybie pracy powinno nastąpić silnikowy stałe pewne podciśnienie. Zawór może działać w trzech postaciach.

Wymuszony układ odpowietrzania skrzyni korbowej: zawór

Pokrótce rozważyć wszystkie trzy z tych opcji.

1. przepustnicy tworzy się niskie ciśnienie 500 do 700 mbar. System wentylacji skrzyni korbowej, nie ostoi się. A tłok pod działaniem próżni, zamyka się zawór.
2. Jeżeli przepustnica jest całkowicie otwarta, ciśnienie jest równe atmosferycznemu lub nawet wyższy. Po osiągnięciu 500-700 mbar tłok zamyka zawór do przepływu gazów.
3. W położeniu środkowym jest przez normalne ciśnienie tłoka.

Jeśli praca zaworu budzi wątpliwości, to łatwo sprawdzić serwisowania. W tym celu, na biegu jałowym na szyjce, która jest wypełniona olejem, umieszczenia arkusza papieru. Jeśli jest obniżona i podniesiony z ruchem membrany, zawór jest sprawny.

Normalne funkcjonowanie może być zweryfikowana za pomocą innych środków. W trybie bezczynności, wyjąć przewód wentylacyjny i zamknąć palec powinien czuć ssanie.

Zawór redukcyjny

Jeżeli silnik pracuje przy dużych szybkościach, ciśnienie kolektor wlotowy istnieje, która ma wartość równą atmosferycznym lub przekracza go. W tym przypadku, gazy ze skrzyni korbowej staje się dłuższy. Jeśli wlot ma turbosprężarkę, próżnia będzie zbyt duża i powinna być równowaga.

W tym celu, dostarcza się zawór redukcyjny, który działa w kolektorze wlotowym, zawór otwiera się. Mechanizm składa się z membrany i sprężyny jest umieszczona w obudowie z tworzywa sztucznego, w której znajdują się złącza wlotowe i wylotowe.

ciśnienie pracy zawór redukcyjny

W normalnych warunkach niskiego ciśnienia sprężyna jest załadowany. Membrana jest podniesiona, a gazy przechodzą swobodnie.

Pod zmniejszonym ciśnieniem, a membrana jest obniżona i zamyka wylot przed działaniem sprężyny. Następnie gazy zaczynają poruszać się w obejściu – kanał z kalibrowanym otworem.

Niestety, działając pozytywnie z jednej strony, system odpowietrzania skrzyni korbowej tworzy problem z drugiej strony. Wychodząc z palety, gazy i cząsteczki przechwycone smarowania, a tym samym zanieczyszczenie układu dolotowego. Ponadto, są one osadzane na powierzchni kanałów wylotowych, a szczegóły zaworu recyrkulacyjnego. To prowadzi do zwężenia kanału i może powodować zakłóceń w zastrzyku. Jeżeli przysłona jest zablokowana, zużycie ropy wzrośnie. Następnie konieczne jest, aby wymienić zawór.

Nie zapominaj także o innych ważnych informacji, a czas zmienić przewód odpowietrzania skrzyni korbowej – to zwykle odbywa się w połączeniu z zaworami recyrkulacyjną. W przeciwnym razie, pęknięcia i przerwy.

Aby uniknąć kosztownych napraw, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na pojawiające się plamy na uszczelki silnika, zwiększenie zużycia paliwa i płynu smarującego i niestabilną pracę silnika. Jeśli czas jechać do centrum serwisowego, problem zostanie rozwiązany w zarodku, dopóki ona nie powodować znaczne uszkodzenia urządzenia.