680 Shares 7921 views

Lek „pariet”: instrukcje użytkowania i przeciwwskazania

Preparat „pariet” jest lek, który zawiera substancję czynną – sól sodową rabeprazolu. Farmakologia leków w oparciu o efekt hamujący na enzymów żołądkowych, blokując w ten sposób tworzeniu się kwasu solnego.


Lek wytwarza się w postaci tabletek, które rozpuszczają się w jelicie. Główną część substancji czynnej jest wydzielane z ludzkiego mochoyu.

Lek „pariet”: instrukcje użytkowania i oznaczeń

Głównym celem medycyny – w celu wyeliminowania ostrej choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka. Dorośli pacjenci z owrzodzeniami zaostrzeń lekarze przepisujący lek „pariet” – 20 mg dziennie. Czas trwania leczenia od czterech do sześciu tygodni, w zależności od dynamiki terapii i osiągnąć całkowite wyleczenie wrzodów. Ponadto, lek ten jest przepisany w patologiach takich jak zespół Zollingera-Ellisona, chłodnicę przełyku, owrzodzeń stresowych układu żołądkowo-jelitowego.

Lek „pariet”: instrukcje użytkowania i przeciwwskazania

Lekarze nie zalecają użycie pastylki do kobiet w okresie rozrodczym i laktacja. Ponadto, istnieją przeciwwskazania do przyjmowania leków z nadwrażliwością na rabeprazol sód. Zabronione jest przyjmowanie tabletek do dzieci.

Ze względu na fakt, że lek jest długoterminowy spadek kwasu solnego w żołądku, ważne jest, aby odnosić się stosowanie leku z innymi. W sprawie mianowania digoksynę narkotyków i tabletek ketokonazolu w tym samym czasie „pariet” wymaga dostosowania dawki ostrożny.

Przed użyciem leku należy wykluczyć za pomocą nowoczesnych metod diagnostyki nowotworów złośliwych w żołądku pacjenta. Środki ostrożności wyznaczyć „pariet” (tabletki) u pacjentów z chorobami wątroby. Ze względu na fakt, że stosowanie leku powoduje senność, a następnie w trakcie leczenia należy wziąć wolne od prowadzenia pojazdów i wykonywania prac, które wymagają zwiększonej uwagi i koncentracji.

Lek „pariet”: instrukcje stosowania i skutków ubocznych

W trakcie leczenia mogą być nudności, bóle brzucha, wymioty, biegunka, lub, wręcz przeciwnie, są wzdęcia i zaparcia. Efekty uboczne stosowania środka farmaceutycznego „pariet” obejmują także suchość w ustach, odbijanie. Czasami może to zwiększenie aktywności transaminaz wątrobowych możliwe objawy zapalenia błony śluzowej żołądka, zapalenie jamy ustnej, a utrata apetytu (anoreksja).

Przy zastosowaniu leku „pariet” instrukcja obsługi opisuje również takie odchylenia jak depresja, zawroty głowy, zmęczenie, ból głowy, senność lub bezsenność, nerwowość. U niektórych pacjentów następuje zmiana smaku, a tam są zaburzenia narządów wizualnych. Wskutek alergicznych skutków ubocznych podczas stosowania leku „pariet” na ciele pacjenta powstaje wysypka, któremu towarzyszy świąd.

Skutki uboczne układu oddechowego są katar (nieżyt nosa), zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli, kaszel, zapalenie zatok. Podczas leczenia niektórzy pacjenci skarżą się na ból w klatce piersiowej, pleców, skurcze mięśni łydek. Mogą wystąpić gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe i może rozwijać się stan zapalny w drogach moczowych. W niektórych przypadkach, tabletki leczenie „Parity” jest zwiększenie masy ciała, zwiększone pocenie się, jest leukocytoza.

Przy użyciu leku „pariet” nie ma negatywnego wpływu na funkcjonowanie tarczycy, stężenie kortyzolu we krwi, testosteronu, hormonu przytarczyc, estrogenów, prolaktyny i inne hormony.