896 Shares 2458 views

Stożki z kleszczem: co zrobić, gdy powstają foki?

Wstrzyknięcie było guzków. Co zrobić w tej sytuacji? To pytanie jest często interesujące dla tych, którzy są przepisani domięśniowymi zastrzykami w leczeniu jakichkolwiek chorób . Warto zauważyć, że w wyniku prawidłowego podania zastrzyku lek musi "rozproszyć się" i rozprzestrzeniać się w całym ciele. Ale jeśli z jakiegoś powodu to się nie zdarzyło (cieczy było wstrzykiwane zbyt szybko, rozluźnione mięśnie, część krwi dostała się pod skórę itd.), A następnie zagęszczanie wraz ze stłuczeniami powstałymi w miejscu, w którym igła weszła do igły.


Warto wspomnieć, że osoby, które same wykonują domięśniowe zastrzyki , są bardziej podatne na to, że w przyszłości otrzymują stożki z zastrzyku. Co zrobić, aby zapobiec takim bolesnym uszczelkom? Po pierwsze, w przypadku takich procedur zaleca się odwiedzenie szpitala lub, przynajmniej, poproś osobę znającą się do wykonania zdjęcia w domu. Przecież tylko doświadczony specjalista w tej sprawie może prawidłowo przykleić igłę do gluteusa lub innego mięśnia i nie pozostawia śladów po wtrysku.

Były małe pęknięcia z nyksis. Co zrobić, jeśli:

 • Nic się nie zakłóca;
 • Miejsce zastrzyku nie było obrzęknięte lub zaczerwienione;
 • Zagęszczanie jest badane, ale nie przynosi żadnych bolesnych wrażeń;
 • Miejsce wstrzykiwań nie pali się.

Z reguły w takich przypadkach stożki rozproszone niezależnie przez kilka dni lub tygodni. Nie ma potrzeby konsultowania się z lekarzem.

Bezbolesne strzały z zastrzyków: jak się pozbyć w domu

Jeśli jesteś niewygodny z obecności uszczelek cyjanotwórczych, które okazjonalnie wyglądają zupełnie nienaturalnie, możesz je pozbyć, nie konsultując się wcześniej z lekarzem. W tym celu zalecamy użycie jednej z następujących metod:

 • Kilka razy dziennie, zastosuj siatkę jodu do dotkniętego obszaru.
 • Zniechęcaj do świeżej liści kapusty, posmaruj miód i przymocuj do szyszek.
 • Nasmarować posiniacz lub zagęszczać maść zawierającą heparynę.

Możliwe powikłania

Jak usunąć stożki po zastrzykach, które są bardzo niepokojące dla pacjenta? Jeśli po wstrzyknięciu masz następujące objawy, musisz zobaczyć lekarza pogotowia:

 • Zwiększona temperatura całego ciała lub tylko w miejscu zastrzyku;
 • Okresowo lub ciągle są bolesne odczucia;
 • Stożki zaczynają pęcznieć i rumienić;
 • Pus jest uwalniany z obszaru dotkniętego chorobą.

Jak pokazuje praktyka, powikłania po zwykłej iniekcji domięśniowej są bardzo rzadkie. Takie uszczelnienia mogą generalnie nie występować, jeśli wybierzesz odpowiednią strzykawkę i wykonasz procedurę bez najmniejszego odstępstwa od istniejących instrukcji. Jeśli jednak masz wstrząsy z zastrzyku (co zrobić ze zwykłym siniakiem, omówione nieco powyżej), któremu towarzyszą powyższe objawy, należy natychmiast odwiedzić chirurga. Wszakże, aby uniknąć dalszego zapalenia i rozprzestrzeniania się infekcji w całym ciele, konieczne jest pilne oczyszczenie rany z nagromadzonego ropy. Jest to wykonywane dość szybko i łatwo w znieczuleniu miejscowym.