350 Shares 3909 views

Vishnevsky maść: opinie. Maść do stosowania zewnętrznego

Jak korzystać Vishnevsky maści? Dlaczego stosować ten lek? W tych i innych kwestii odnoszących się do wspomnianego produktu, będziemy odpowiedzieć w tym artykule. Dowiesz się również, które składniki są częścią lokalnego agenta, jeśli miał jakiekolwiek analogi, skutki uboczne i przeciwwskazania.


Kompozycja opakowania i opis maści

Vishnevsky maść, której opinii przedstawia się nieco dalej, ma specyficzny zapach i ma kolor żółto-brązowy. Kompozycję leku zawierać składniki, takie jak smoła, olej rycynowy i xeroform.

Po nałożeniu na skórę lek jest równomiernie i zaczyna działać w ciągu jednej godziny.

Maść Wiśniewski, analogi, które są przedstawione poniżej, jest wytwarzana w tubkach aluminiowych także 35, 30 i 40, że lek jest sprzedawana w szklanych słoikach w ciemności (40, 25, 100 i 50 g).

cechy farmakologiczne

Jakie właściwości ma Vishnevsky maści? Opinii na temat tego leku donoszą, że ma dobre działanie przeciwzapalne, immunomodulujące, bakteriobójcze i antyseptyczne działanie miejscowe. Ponadto podrażnia receptorów tkanki, co sprzyja cyrkulacji krwi (aktywuje mikrokrążenie). W związku z tym efektem znacznie przyspiesza procesy regeneracji tkanek.

Zgodnie z instrukcją leczenie Vishnevsky maść może być połączone z leczeniem balsam Shostakovskiy. Kiedy kombinacje tych leków, ich farmakologiczne spektrum działania nie ulega zmianie.

wskazania

Jakie dowody ma maść Vishnevsky? Dlaczego warto korzystać z tego narzędzia? Według specjalistów, lek ten skutecznie przejawia się w:

 • oparzenia różnych stopniach;
 • węzłów chłonnych, tkanki łącznej i naczyń chłonnych tkanki miękkiej;
 • odmrożenia;
 • carbuncles, czyraki, ropnie skórne;
 • odleżyny;
 • zapalenie szpiku;
 • empyema, w którym znajduje się posocznica;
 • wrzody poporodowej;
 • zakrzepowe, wrzody żylaków;
 • Choroba okluzyjna;
 • tsefalosporoze.

Należy również zauważyć, że maść Vishnevsky, przeglądy, które są pozytywne są coraz częściej stosowane w leczeniu hemoroidów, a także nieswoistych chorób narządów od płci pięknej.

W takim diagnozą jako rwa kulszowa (różne kształty), lek stosuje się jako dodatkowe narzędzia.

Maść może być stosowany jako lekarstwo na trądzik.

Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania został Vishnevsky maść? Instrukcja (cena produktu znajduje się na liście poniżej) podaje następujące zakazy lokalne media:

 • nieprawidłowości w nerkach;
 • zwiększona wrażliwość pacjentów na każdy z elementów składowych.

Jak stosować maść Vishnevsky?

Wen, trądzik, oparzenia, owrzodzenia, odleżyny – nie jest cała lista tych chorób, w których lek jest stosowany pod uwagę.

Lek ten jest stosowany jedynie miejscowo. Stosuje się go do wymazów i bandaże, i następnie nakłada się na część pacjenta.

Vishnevsky maść stosować trzy razy dziennie. Cienką warstwę nakłada się na miejsce uszkodzenia, a następnie pozostawia na kilka godzin.

Do leczenia czyraków i inne choroby skóry wymaga bandaż wytwarzanie gazy składają się z sześciu warstw. Ją także impregnowane na lek, a następnie ostrożnie stosowane w terenie. Jednocześnie bandaż jest dobrze ustalona.

Możliwe jest również zastosowanie leku do rany serwetką nasączoną leków. Miejsce powinno być tak, że maść jest całkowicie wypełniona ranę. Opatrunki należy zmieniać, o ile obszar dotknięty jest wyczyszczone.

Jeśli lek został przydzielony, aby wyeliminować trądzik, ale także impregnowana gipsem, a następnie nakłada się na miejsca, w którym została utworzona opadów. Kiedy trądzik podskórny maść cienka warstwa na obszarze zagrożonym bez opatrunku.

Według odpowiedzi pacjentów lek wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu trądziku. Aby wyeliminować takie zmiany powinny być wykonane wszystkie takie same procedury, jak w trądziku.

Podobnie, lek jest stosowany oraz wrzenia. Leczenie tych chorób powinno być prowadzone do całkowitego zaniku wrzodów.

Inne metody aplikacji

Gdzie indziej można użyć Vishnevsky maści? Eksperci gości powiedzieć, że ten lek jest aktywnie stosowane w praktyce ginekologicznej. Jest on stosowany w leczeniu procesów zapalnych zachodzących w narządach miednicy.

Maści stosowanych w ginekologii stosując tampony są dobrze impregnowane leku. Są one podawane do pochwy. Stosować tylko na zaleceniami doświadczonego lekarza. Zgodnie z instrukcją do impregnowania tamponu powinna być włożony nie więcej niż 15 g leku. Przebieg tej terapii powinno być kontynuowane przez co najmniej tydzień.

Należy również zauważyć, że Vishnevsky maść jest często przepisywany na hemoroidy. Jest on używany tylko miejscowo. Preparat nanosi się na pasek gazy, złożone z kilku warstw, a następnie do węzła hemoroidalnych. Takie okłady powinny być zmieniane co 12 godzin.

Gdy zmniejsza się stan zapalny, leczenie hemoroidy powinno być kontynuowane nawet w ciągu dnia. Jednak trzeba zrobić okłady tylko w nocy.

skutki uboczne

Długotrwałe stosowanie maści może powodować podrażnienia skóry. Ponadto, jako skutki uboczne w miejscu stosowania czasami świąd, pokrzywka, zaczerwienienie, wysypka i obrzęk naczynioruchowy.

konkretne zalecenia

Do tej pory nie ma żadnej informacji o tym, czy wpływ funduszy na reakcję pacjenta i jego zdolność do prowadzenia pojazdów.

Szczególną ostrożność należy stosować leku dla tych, którzy są bardzo wrażliwe na fenol i jego pochodne.

Nie dopuścić maści kontaktu z oczami i błonami śluzowymi w ogóle. Aby zapobiec temu zjawisku, wymagane jest, aby dokładnie umyć ręce po każdej aplikacji leku. Jeśli on nadal ma na błony śluzowe, to miejsce należy przemyć dużą ilością czystej wody.

Dziegieć, który jest zawarty w kompozycji w preparacie może zwiększać wrażliwość ludzkich na działanie promieni słonecznych. W lecie, pacjenci powinni unikać bezpośrednich promieni słońca.

Analogi i koszt

Co może zastąpić maść Vishnevsky? Analogi tego leku jako takie nie są dostępne, ale istnieje wiele takich preparatów antyseptycznych do regeneracji skóry i gojenie się tkanek. Mają ten sam efekt, ale często zawierają bardzo różne składniki.

Tak, można zastąpić maść Vishnevsky następujących leków: maść sintomitsinovaja "Solkoseril", "klobazam", "Chlorophyllipt" ihtiolovaya maści "Panthenol", "Levomekol".

Jeśli chodzi o cenę, to nie jest bardzo wysoki w tym preparacie. Kupić maść można bez recepty 50-60 rubli (30 g).

Co jest lepsze: Vishnevsky maści lub maść ihtiolovaya?

A także maść Vishnevsky, maści ihtiolovaya ma działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Mianowany ten lek na oparzenia, rany, bóle stawów i egzemy. Jak widać na lek maści ihtiolovaya zgodnie z zaleceniami lekarza mogą być stosowane zapalenie węzłów chłonnych i lactostasis zapalenie sutka. Jednak należy zauważyć, że często powoduje poważne wysuszenie skóry. Dlatego należy stosować ostrożnie. Nawiasem mówiąc, ihtiolovaya maść ma też nieprzyjemny zapach.

Referencje o lokalnym zakładzie

Zgodnie z odpowiedziami pacjentów i pracowników, Vishnevsky maść jest skutecznym narzędziem, które pomaga w leczeniu wielu chorób. I jego zastosowanie jako środek antyseptyczny, leku przeciwzapalnego i tym podobne. Jest dobrze leczy hemoroidy, eliminuje talk i skutecznie przejawia się w chorobach kobiecych.

Negatywne opinie tego leku nie jest praktycznie. Te, które są, są związane z nieprzyjemnym zapachem maści. Dlatego też eksperci zalecają go używać tylko w nocy.