283 Shares 7832 views

Film „Sniper”: komentarze i opinie

W 2014 roku powstał film Klinta Istvuda „Sniper” w najem. Główną rolę poszedł przystojny Bredli Kuperu, który specjalnie dla tej roli dokonał maksymalne podobieństwo z jego gwiaździste prototypu.

Początki filmów

„Sniper” – film o wojnie, więc można się spodziewać, że ta rolka filmu będzie nominowany do Oscara „”. Równocześnie z nim rozwijają się drugą część uznanego działania opartego na książce „The Hunger Games”. Hollywood z zapartym tchem czekają na wyniki konkursów w kasie, a w ostatecznym „Sniper” koniec jeszcze objął prowadzenie. Do tej pory nie ma informacji, że ta rolka filmu zebrał największy kasowy według wyników 2014 roku!

Początki filmów powstało w 2012 roku i ze względu na fakt, że Bredli Kuperu był w stanie uzyskać prawa filmowe do filmu biograficznego o Snajper, który był znany ze swojej zwinności i zniszczonych 260 wrogich bojowników w Iraku. Prawdziwe imię bohater, grany przez Coopera – Kris Kayl. Wszedł do historii USA jako najbardziej śmiercionośnych żołnierzy, nie boi się walczyć za swój kraj i pokrycie z tyłu stopy żołnierzy.

Szczególnie dotkliwy działka przypisać fakt, że nad głową Chrisa został uznany za wysoką nagrodę, a on stał się najbardziej pożądanym łupem przez irackich przeciwników. W roku 2012, bohater jest już na emeryturze w domu, i dotknęła jego historii Bredli Kuper pracował niestrudzenie nad dokumentacją filmu.

Rozpoczęcie projektu

„Sniper” Film, w którym gromadzone reakcje były pozytywne, choć sprzeczne, zawdzięcza wiele ze swojego sukcesu, który był powodem rozpoczęcia projektu. Projekt był bardzo ambitny, a Cooper został pierwotnie planowano, że film powinien być poważnym kandydatem do „Oscara”. On nie chce działać, i myśli, aby ograniczyć pracę produkcyjną. Ale los postanowił inaczej.

Bredli Kuper powodzeniem podpisał kontrakt ze studiem i zaproponował jako kandydata do roli Criss Pratt, który wcześniej nie różniły poważne role. Towarzysze byli niezadowoleni z tej decyzji i Bradley stawiać przed wyborem: albo on odgrywa główną rolę lub projektu, a nie czekać na premierę.

Kolejnym krokiem w kierunku stworzenia kinowej arcydzieło myśli wojskowej było znalezienie reżysera i producenta. To stało się szybko i wkrótce ogłoszono, że będzie to David Russell. Prasa spodziewać takiego obrotu wydarzeń, ponieważ nie byłaby pierwsza współpraca z mężczyznami na planie, tym bardziej, że obaj mówili o sobie nawzajem bardzo serdecznie. Ale los postanowił inaczej i Russell nie udało się utworzyć „snajpera”. Recenzje filmem zaczęła nabierać tempa z góry, jak następuje arena wyszedł Stevena Spielberga. Stało się to z pewnym opóźnieniem, w maju 2013 roku, jako Cooper miał do czynienia z jego innych projektów filmowych.

nieoczekiwany zwrot

„Sniper” – film o wojnie, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Może ona dodała filmstrip pewną karmę, jak namalowany przez działki miał dramatycznie zmieniło ze względu na tragiczne wydarzenia miały miejsce. Raz okazało się, że Spielberg reżyseruje i filmowanie zaczął pierwowzorem głównego bohatera filmu, Kris Kayl, zmarł tragicznie w rękach byłego kolegi. To bardzo zdenerwowany wszystkich uczestników procesu fotografowania, dając im większą pewność co do tego, że pamięć bohatera Stanów Zjednoczonych musi pozostać na zawsze w sercach Amerykanów.

Steven Spielberg, z jego charakterystycznym skrupulatnością postanowił radykalnie zmienić fabułę, przyciągnąć nowych aktorów. Wywołało to kontrowersje ze studia i towarzyszy. Proces negocjacji był zagrożony nie uda, bo dyrektor nie chciał iść na kompromis. Następnie zdecydowano się przedłużyć ostatnią część filmów, które przedstawiają najbardziej tragiczną śmierć Kyle. pomysły Spielberga na budżet może być porównywana z high-tech przeboju, dlatego nie chcą iść na ustępstwa, był zmuszony opuścić zespół i nie dostać się do pracy.

Klint Istvud – głowa

Aktor wielokrotnie starał się w roli reżysera. Ma stwierdza, że każdy z jego pracy konsekwentnie – ostatni, a on już nie będzie na planie. Jednak szybko zgodził się prowadzić proces tworzenia nakreśla kinowe arcydzieło „Sniper”. Film, aktorów, a nawet oryginalna historia nie powodować Eastwood ma wątpliwości w pomyślnym zakończeniu projektu. Pomysł nie został przedstawiać sobie wojnę z Irakiem, ale tylko zwrócenie uwagi na fenomenalne chwile z historii misji Chris Kyle. Jego śmierć, zdecydowano się opublikować w kredyty, tak aby nie odejść od fabuły – film o genialnym snajperem, kochającej rodziny człowieka, troskliwego męża i szanowanych obywateli swojego kraju.

Klint Istvud działał z drapieżnikiem, który precyzyjnym przedstawionej ofiarą. Ekipa natychmiast udał się do pracy. Po raz pierwszy od filmu były kręcone w Los Angeles, a następnie grupa przeniosła się do Maroka, gdzie zdecydowano się nakręcić scenę działań wojennych.

wydajność wynajem

Na jesieni 2014 roku, a dokładnie – w listopadzie, film został pokazany na festiwalu filmowym. Krytycy oczekiwany i bardzo poruszający obraz, a także zdolność do oceny Klinta Istvuda jako reżyser tak obiecującego projektu.

Jeśli chodzi o krytykę, to jeden po drugim projekcie przewiduje się liczne nagrody i zapowiada, że będzie on przejdzie do historii jako jeden z najlepszych filmów wojennych. Film „snajpera”, który podsumowuje w wąskim przedziale zapowiadał cały kredyt, w rzeczywistości nie spełnia oczekiwań. Fakt, że wyszedł w grudniu na stopniowe masowej, taśma miała tylko kilka drobnych nagród w nominacjach, które nie mogły udaremnienia Eastwooda.

Może to w 2014 roku?

Trochę zdenerwowany los filmów zarządzanie studio wydała obraz w ogromnej samochodzie pod koniec grudnia, ograniczając się tylko do trzech kinach. Szkoda, ponieważ kasowym wyniosły kwotę dość imponująca. Stycznia 2015 był fatalny miesiąc w historii kina. Uroczystość wręczenia „Oskarów” pozytywny wpływ na filmie, jak ogłoszono, że otrzymał 6 nagród. Ludzie rzucili się do kupowania biletów, ale raczej przewodnik natychmiast zgodził się na nadawanie filmów w 35 kinach. Przez trzy dni, ku zaskoczeniu większości, a Klinta Istvuda tym filmie „Sniper”, którego opinii przeleciała przez cały świat, zarobił $ 90 milionów w kasie.

Kilka tygodni historia Chris Kyle w czołówce sprzedaży biletów na wszystkich amerykańskich. W marcu, rozprzestrzenia się na całym świecie niespotykaną nowości! Okazało się, że „Sniper” (film), aktorzy, mogło być odtwarzane w zespole, aby osiągnąć najwyższy szacunek wśród publiczności i otrzymał tytuł w kasie filmu pod koniec 2014 roku! Być może brzmi to mistyczne, ale naprawdę trzeba było czekać na początku 2015 roku w celu czerpania wszystkie laury żmudnej i drobiazgowej pracy załogi?

Sekret sukcesu filmów?

Może się wydawać, że jest to po prostu zwykły dramat z nawiązką smaku typowego amerykańskiego patosu i bohaterstwa. Oczywiście, nie jest to prawdą, ponieważ sympatia publiczności trudno zarobić nawet kinowych tytanów biznesu! Istnieje kilka faktów. Po pierwsze, z punktu widzenia reżysera, film oparty jest, jak mówią, „w dziesiątkę”. Czytelnicy zgodzą się, że w ostatnich latach, pytania o charakterze wojskowym i spokojna sytuacja na świecie są szczególnie dotkliwe. Jeśli dziesięć lat temu nakręcony na poligonie film mógłby ubiegać się o nagrodę tylko w przypadku wysokiego budżetu, aktorów pierwszej klasy i bezbłędnego PR, dziś patriotycznych motywów wzrosła do nieba. Amerykańskich rodzin, ze szczególnym dreszczykiem przeżywa stały fauluje swoją rodzinę na terytorium wroga. Liczne ataki terrorystyczne zmuszony drżeć ze strachu nawet mieszkańców miast, które są dalekie od realiów strategii wojskowej. Opowieść o bohaterze, który można łatwo ukryć za murami ruin Iraku i praktycznie ryzykować swoje życie dla mniej wyszkolonych żołnierzy nie może dotknąć serca tych, którzy wiedzieli, Chris Kyle osobiście i na pewno wiedział, jak to było w rzeczywistości.

Przez długi czas na ustach wszystkich Amerykanów był legendarny Snajper. Recenzje filmu w dużej mierze opiera się na wcześniej usłyszał wieści z Iraku, gdzie w czasie trwania Kyle zakrył sukcesów militarnych. Klint Istvud okazał się bardzo mądry w kategoriach nie tylko reżyserem, ale także zarządzającego PR własnego projektu. Liczne symbole patriotyczne, flagi Stanów Zjednoczonych, tzw powojennej syndrom … Wszystko to razem sprawiło, że publiczność drżeć każde serce, nawet daleko od służby wojskowej.

Film "Sniper". Dziedzictwo. opinie

Oczywiście, rolka folii oparty na prawdziwych wydarzeniach, które przejdzie do historii jako bezcennego artefaktu. Tragiczna śmierć Chris Kyle na początku kręcenia zrobił ten film jeszcze bardziej promowane, a proces jego zabójcy – Marine Eddie Ruth – dodał oliwy do ognia. Niezrównana i realistyczna gra Bredli Kupera daje projektowi szczególny urok, pokazując bohaterem jest nie tylko przywiązany do swego kraju, ale także kochającego człowieka, który dla dobra swojej rodziny jest gotów zrobić wszystko – nawet zrezygnować z rzeczy w jego życiu. Jednak opinie o czystości intencji żołnierzy amerykańskich zostało podzielone, jak w Hollywood zgodził się na opinii, że filmowa adaptacja wyszedł bardzo okrutne i pokazano wiele przemocy.

Biograficzny dramat Klinta Istvuda spotkał szereg wyrzutu opinii. Ten umieścić wzrok nie tylko ego reżysera, ale również projekt przyszłość „Sniper”. Recenzje filmu były nieco oskarżycielski nazywając Eastwood zastanawiać, jak prawdziwy reprezentować obraz bohaterskiego najemnika. Krytycy zaatakowali filmowcy zarzutów niewłaściwego priorytetów i niemoralnego wojennej propagandy. Jednak, jak można powiedzieć widzom aż do końca, który, z jednej strony, cieszy się, gdy patrzy z poczuciem dumy narodowej idzie do kina dwa razy na tym samym filmie, ale z drugiej strony – to gani filmy twórców niezgodności z normami etycznymi?

Na jakie konkretne krytyka odrzucił oskarżenia na twórców „Snajpera”?

Sharpshooter i sfrustrowany kowboj na pierwszy rzut oka, według krytyków Hollywood wydaje się miły i przyzwoity facet. W rzeczywistości, okrutny zabójca, który poszedł na wojnę legalnie zabijać ludzi. Tylko dwa razy bohater zmienia się z decyzji: strzelać czy nie strzelać. W obu przypadkach, że dziecko jest w pistolecie i natychmiast wykazały cały naciąg wydruku. Film „Snajper”, którego opinii przekształcony prokuratorskiego przeglądu raz budziło zwłaszcza krytycy filmowi przyjąć agresywną postawę, kiedy Chris jeszcze ośmielają się strzelać dziecko. W oczach władców tego aktu kinowej los wydawał niewybaczalne.

Szczególną obraza w folii, a także sarkastyczny repliki wyrażone współpracownik statek Klinta Istvuda – kierowane przez Maykl Mur. On starał się ośmieszyć szczegóły scenariusza, a także publicznie wyśmiewanym błysnął w scenie filmowej, gdzie żołnierze zwanego Savages Irakijczycy.

Rosyjski film "Snajperzy: Miłość under the gun"

Kino rosyjskie jest również ujawniony przedmiot trudny los ludzi, którzy muszą żyć po drugiej stronie pola widzenia. Film „Sniper: kochać za oko” – godnego interpretacji krajowego dyrektora Zinovy Rojzman jak można leżą karty w czasie wojny. Fabuła filmu opowiada historię seryjnego młodych chłopców i dziewcząt, którzy w przededniu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej znaleźli się po przeciwnych stronach barykady i na czele grupy wróg snajperski. Głównymi bohaterami są zakochani i nie podejrzewam, że będą musieli opuścić wkrótce. Jako bardzo młody, wszystkie są romans, marzył o długie życie razem, i nie wierzy, że coś może oderwać ich od siebie. Okazało się, że wojna umieścił wszystko na swoim miejscu.

Rosyjskie filmy w jej blasku i koloru emocjonalnego nawiązującym do amerykańskiego filmu „snajper”. Resistance Hero iraccy bojownicy Chris chce zakończyć wojnę, mając nadzieję, że może chronić swoją rodzinę od okropności, które mogą pochodzić z atakami wroga. Młoda Katya i Sasha, bohaterowie kina rosyjskiego, przekonany, że wojna nie wpłynie na ich i ich uczucia do siebie. Ostatecznie oba filmy pokazują widzowi, że okrucieństwo i zabijanie wpływ na każdego człowieka, a ostatecznie wszystkie z nich będzie musiał przejść przez trudny okres samoidentyfikacji po zakończeniu działań wojennych.

Czyje snajper był przedtem?

W 2012 roku rosyjski dystrybucja film premiera thrillera „Sniper 2. tungusko”, pierwowzorem głównego bohatera był mądry i dobrze ukierunkowane snajper, na rachunek których 360 zostało zabitych przez Niemców. Akcja toczy się w czasie II wojny światowej, a głównymi aktorami są niedoświadczonych strzelców która uczy w miejscowym tungusko snajper nazwie. Jest to kolejna historia wojskowości, który odzwierciedla złożoność żołnierzy podczas wykonywania misji bojowych.

Film „Sniper 2” – Russian do rdzenia każdego znaku, ale że nie zatrzymuje się paraleli między nim i cenionych filmów, opiera się na irackich działań wojennych, takich jak w filmie „Sniper”. Odpowiedzi o nim o wiele bardziej zły, niż podobna w Rosji. Być może jest to spowodowane specyfiką mentalności różnych narodów lub fakt, że Druga Wojna Światowa to jest niemożliwe, aby przedstawiać bez przemocy i okrucieństwa. Ale krytycy nie przeprowadzi porównanie zdjęć, mimo pozornego podobieństwa.