877 Shares 7468 views

Jak zrobić zrzut ekranu w „BK”? Dwa sposoby, aby zdjęcia

W „VKontakte” (jak w każdej innej sieci społecznej) zwykliśmy dzielić wszelkiego rodzaju informacji. Może to być śmieszne zdjęcia, oficjalne dokumenty, wideo i, oczywiście, słupki z niektórych informacji. I, oczywiście, możemy być zmuszeni do dzielenia tych lub innych treści przekazywane przez „VC” dla innych. Zrobić to lepiej za pomocą obrazu na ekranie, wysłany do innej osoby. Oczywiście, to musi wiedzieć, jak zrobić zrzut ekranu w „VC”. Kwestia ta zostanie poświęcona tym artykule.


Jak zrobić zrzut ekranu? Standardowym sposobem

Więc, na początek trochę teorii. Zrzut ekranu – to obraz, który jest wyświetlany na ekranie użytkownika. wygląda włos na zdjęciu tak jak widać to na ekranie monitora. Jak już wspomniano, ten obraz może być stosowany do zaprezentowania prac dowolnej aplikacji lub w celach szkoleniowych. Jeszcze trzeba dodać, że nie ma żadnej różnicy, jak zrobić zrzut ekranu: w „VC” lub w jakimkolwiek innym miejscu. Technologia z którym fotografowane ekran drodze widzi użytkownik, taki sam dla wszystkich przypadków.

Tak więc, nasze komputery są zaprojektowane w taki sposób, że każda z nich przewidzianej dla „standardowego” sposób, aby wyświetlany obraz. Aby to zrobić, tylko znaleźć na przycisk klawiatury «PrintScreen» (na laptopie Lenovo ona nazyvetsya, na przykład, «PrtScr») i naciśnij je. Po wykonaniu tej w schowku komputera dostał zrzut ekranu w pełnym rozmiarze. Następnie, naszym celem jest, aby go zobaczyć, dostać w sensie materialnym.

W tym celu należy otworzyć dowolną edycję (najczęściej są Photoshop i Paint, można wybrać jedną z nich). Następnie kliknij „Utwórz nowy” i „Wklej” (lub przytrzymaj „gorących” klawiszy Ctrl + V). Zrzut ekranu pojawi się zamiast swojego białego płótna. Następnie można edytować go, jak to będzie bardziej wygodne.

Z tego przewodnika będziesz wiedzieć, jak zrobić zrzut ekranu dialogowym „VC” w sposób standardowy. Następnie zastanowić się, jak wysyłać zdjęcia do znajomych, a nawet wtedy, gdy operacja może być przeprowadzona za pomocą specjalistycznego programu do pracy ze zdjęciami pulpit znacznie wygodniejsze.

Aby wysłać zrzut ekranu?

Tak więc, po przestrzeni obrazu w polu edytora graficznego, nadszedł czas, aby zapisać zdjęcie. To jest proste: „File” otworzyć menu, a następnie „zapisz jako” i wybierz nazwę ekranu oraz adres, pod którym jest on umieszczony. W przyszłości, aby rzucić zdjęcie, które wykonane wcześniej, można korzystać z poczty, sieci społecznościowe, Skype i innych programów. W tym aspekcie, wybór zależy wyłącznie od których jeden jesteś przyzwyczajony. Jest już o wiele łatwiej niż na pytanie, jak zrobić zrzut ekranu w „VKontakte”.

Bierzemy obrazek przy pomocy specjalnego programu

Aby skopiować zrzut ekranu przy użyciu klucza do schowka z dalszego oszczędzania to proste. Jednak mechanizm ten maloudoben w przypadku stało się konieczne, aby stworzyć serię screenów. W tym przypadku kwestia , jak zrobić zrzut ekranu WE, należy odpowiedzieć: za pomocą dodatkowego oprogramowania.

Programy, które są w stanie wykonać to zadanie całkiem sporo. Na przykład, FastStone Captur, Screenshot Captor, PicPick, LightShot, Joxi i inni. Każdy to kompletne oprogramowanie, które można skutecznie usunąć ekran. Niektórzy mogą nawet zapisać zdjęcie w postaci gotowego pobierając serwera innej firmy i daje tylko link. Jednak pod względem łatwości obsługi każdego z tych programów jest indywidualny, a nie fakt, że wszyscy są odpowiednie.

Montaż ekranu

Tak, opisaliśmy dwa sposoby, jak zrobić zrzut ekranu w „VC”. Teraz musimy określić, w jaki sposób można edytować (zmień) zdjęcia ekranu. Ten problem może pojawić się przed tobą, jeśli na przykład chcesz zmienić niektóre dane: namalować coś, podświetlenie, edytować zastosować żadnego efektu i tak dalej. W takim przypadku należy za pomocą edytora graficznego.

Oznacza to, że za pomocą pierwszej metody (poprzez schowku), należy wstawić zdjęcie do redakcji, i można pracować na nim; aw przypadku zastosowania drugiej metody (specjalny program) wystarczy, aby otworzyć już zapisany obraz i przeprowadzenia niezbędnych działań. Ponownie, to wszystko zależy od złożoności problemu: sama cieniowania można zrobić w Paint, ale „fake” coś trzeba tylko w programie Photoshop, ponieważ istnieje funkcjonalnych kilka razy szersze.

Widać, pytanie, jak zrobić zrzut ekranu w „VC” nie jest czymś skomplikowanym. To jest proste i szybkie. Spróbuj sam!