826 Shares 3495 views

Epson L210 (MFP): cechy, lokalizacja, opinie

Jeśli chodzi o wysokiej jakości druku kolorowego, większość ludzi myśli o wspaniałej marki Epson. Po tym wszystkim, jest jedyną firmą na rynku, która koncentruje się na jakości w kosztach szkody. Zdecydowanie produkty tego producenta nie koncentruje się na segmencie low-end. Celem tego artykułu – jedna z drogi do firmy, Epson L210 (MFP). Charakterystyka, opis, i testowanie drukarki w laboratorium pomoże potencjalny nabywca decyduje się na zakup urządzenia odpowiednio.


Pozycjonowanie na rynku globalnym

MFP jest umieszczony w segmencie klasy biznes. Dowodem na to jest nie tylko dostępność wysokiej jakości druku zdjęcie, ale również koszt – 20 tysięcy rubli. Jednak wielu użytkowników domowych, którzy pragną mieć pod ręką technikę profesjonalną uprzywilejowanych Epson L210 (MFP). Producent poszedł na spotkanie nabywców i początkowo umieszczono produkt z systemu ciągłego zasilania atramentem (CISS).

Jednak profesjonalizm całego urządzenia kończy funkcjonalność drukowania, jak dany wyrób jest tani CIS-głowa do skanowania obrazów. Fakt ten nie zezwala na MFP wygodnie w klasie biznes. Ale wszystko po kolei.

Specyfikacje techniczne prasy

W drukarce Epson L210 Głowica do drukowania obrazu może być stosowana na papierze w rozdzielczości 5760 x 1440 dpi. Ten czynnik oraz zapewnia możliwość drukowania wysokiej jakości zdjęć. Ale inne cechy mogą wywołać uśmiech na twarzy użytkownika. Producent ogłosił wysoką prędkość druku: 27 stron w czerni i 15 stron w kolorze. Takie wskaźniki są nieodłączne profesjonalnych urządzeń studyjnych.

Podczas testów, wielu właścicieli odkryli, że drukować pojedyncze zdjęcie na całym arkuszu zajmuje czas około minutę. Na jakiej podstawie producent ogłosił dużą prędkością – nie jest znane. Być może mówimy o wydruków próbnych, ale w takim przypadku producent jest zobowiązany powiadomić swoich użytkowników o tym przed zakupem.

Zgodność z systemami operacyjnymi

Kolejna zagadka, że będzie musiał rozwikłać właściciela, który kupił drukarkę Epson L210: jak ustanowić w pełni funkcjonalną pracę z systemem operacyjnym? Producent wyraził pełne poparcie dla systemu operacyjnego Windows, MacOS i Linux. W rzeczywistości urządzenie jest zdefiniowany w systemie i udostępnia standardowy zestaw funkcji do zarządzania drukarką. Ale aby dostroić jakość druku w kolorze wymaga specjalnego oprogramowania i sterowników do sterowania sprzętem.

Problemy z integracją funkcjonalności urządzenia wielofunkcyjnego do systemu będzie miał wszystkich właścicieli PC z poręcznym Linux. Drukarka Epson L210 skonfigurować będą mieli konsolę, tworząc polecenia konfiguracyjnego siebie. trochę łatwiejsze do pracy z systemem operacyjnym będzie właściciele MacOS – gotowe do zarządzania konfiguracją można znaleźć w Internecie. Tylko właściciele Windows jakiejkolwiek modyfikacji wystarczy pobrać pakiet narzędzi do oficjalnej strony producenta Epson.

Dziwactwa w skanerze

Jak zauważył specjalistów w swoich opiniach, twierdził rozdzielczość skanowania 1200 x 600 dpi nie zgadza się z producentem przegubowy głębi kolorów 48 bitów. Rozdzielczość jest automatycznie przypisuje urządzenie do klasy budżetowej i uznanie setek miliardów kolorów – to profesjonalny poziom. Wzajemnie wykluczające czynniki powodują, że niektórzy użytkownicy nieufność do drukarki Epson L210. Cena MFP stawia wszystko na swoim miejscu – aby ustawić CIS-głowy 24-bitowy (4 miliarda kolorów) to ograniczenie.

Nie oczekuj, że potencjalny nabywca jednostki i duży potencjał funkcji kopiowania. Producent ograniczone na poziomie sprzętowym, liczbę tworząc plany. Ogółem 20 stron w jednej głowicy skanującej przebiegu. Aby znaleźć winy z tego wskaźnika nie ma sensu, ponieważ głowica drukująca drukarki nie działa na zużycie. Ponadto, pieluszka Epson L210 z dużych ilości druku nie będzie miał czasu, aby rozkoszować się nadmiaru tuszu.

jakość druku

Dlaczego nie mógł znaleźć usterkę w procesie testowania – jakość druku. Dopuszcza stosowania podczas przesyłania obrazu na papier jest utrzymywany przez drukarkę. I nie zapominaj, że urządzenie jest do drukarek atramentowych. Epson L210 ma wielkość jednej kropli 3 pikolitrów. Dla porównania: koszt przedstawicieli rynku drukarek wielkości kropli jest 5-8 pl. Profesjonalny sprzęt używany w studiach fotograficznych, ma parametr 1,5 pikolitrów.

Urządzenie wielofunkcyjne Epson L210 atrament rozmieszczone na czterech pojemników. Wielu sprzedawców w sklepach zapewnić, że drukarka jest używana do drukowania 4 kolory. W rzeczywistości, istnieją trzy kolory (cyjan, magenta i żółty). W czwartym pojemniku – czarna farba. Nawiasem mówiąc, jeśli te trzy kolory wymieszać w równych proporcjach na papierze będzie monochromatyczny. W profesjonalnych urządzeń lakierniczych są rozmieszczone w sześciu kontenerów, i więcej, że tak powiem z materiałów eksploatacyjnych do techniki studio nie ma sensu.

o firmie

Z drogi drukarki Epson L210 urządzeniu, którego cena przekracza 20.000 rubli, wielu kupujących oczekiwać bardziej funkcjonalny niż przedstawiciel segmentu budżetowego. Przede wszystkim mówimy o przenośnego drukowania z urządzeń pamięci masowej. Po tym wszystkim, w XXI wieku, a urządzenie jest po prostu muszą mieć wbudowany czytnik kart pamięci oraz ekran LCD do podglądu zdjęć. To nie jest coś takiego jak drukarka.

Nie wiem, jak Epson L210 (MFP) i pracy bez konieczności podłączania do komputera. Banalne tworząc plany w trybie autonomicznym nie jest przewidziane. Ten problem został rozwiązany przez zainstalowanie specjalistycznego oprogramowania dla urządzenia, stworzone przez rzemieślników, ale taki ruch jest wymuszony. Szkoda, że poważna marka nie raczył zająć ostatecznego konsumenta.

wkłady atramenty realizacja

Konserwacja i tankowania są wyraźnie zalety posiadane przez urządzenie Epson L210. Właściciel tusz może nabywać od banków o dowolnej wielkości i od dowolnego producenta (w tym chińskich i ukraińskich producentów). Wszystko użytkownik musi zrobić, to otworzyć górną pokrywę system ciągłego zasilania atramentem, wyjmij zawór obejściowy powietrza i wlać malować żądany kolor. Brak strzykawek, płukanie rur, usuwanie ochrony od głowicy drukującej nie. Sprzedawane wszystko łatwe i proste.

Nawiasem mówiąc, specjaliści w dziedzinie urządzeń biurowych i druku, nie zaleca się wydać pieniądze na zakup dużych ilości tuszu. Jak wspomniano wcześniej, wielkość jednej kropli wynosi 3 pl, co oznacza, że drukarka nie będzie tak szybki, aby spędzić farby, jak to ma miejsce w tanich odpowiedników. Głównym zadaniem właściciela jest kontrolowanie poziomu farby w pojemnikach CISS. Jeśli skończy się atrament, i dostaje się w powietrzu, bez korzystania z usług centrum serwisowego nie może zrobić.

Konkludując

Urządzenie Epson L210 (MFP) jest wyjątkowo nadaje się do użytku domowego dla ludzi, którzy chcą drukować w kolorze dużych ilości informacji oraz zdjęć w wysokiej jakości. I niech początkowa cena drukarki nie przeszkadza, bo dla drukarek atramentowych koszty druku są ważne. W tym MFP jest ona niższa niż w wielu drukarkach laserowych – jest to poważny wskaźnik na rynku urządzeń biurowych. Nie zapomnij o łatwość konserwacji – wlać farbę z jednego banku do drugiego jest o wiele łatwiejsze niż do wykonywania skomplikowanych procedur z użyciem strzykawek.

Wady to urządzenie skanera. W rzeczywistości jest to fikcja. Niskiej jakości głowica skanująca ogranicza stosowanie skanera i kopiarki w pracy z kolorowymi zdjęciami. Brak mediów (czytnik kart pamięci) powoduje również negatywne w wielu MFP właścicieli. Przed zakupem specjalistów zaleca, aby określić funkcje, które są wymagane dla użytkowników. A jeśli chodzi o wysokiej jakości, niskich kosztów druku w kolorze, konieczne jest, aby dać pierwszeństwo do tego konkretnego modelu drukarki na rynku sprzętu biurowego i drukowania.