267 Shares 2240 views

Symbole Londynu: unikalny wygląd miasta

Symbole Londynu – temat, na który można mówić przez wiele dni, a przecież stolica Anglii od ponad 1900 lat! W tym czasie tubylcy Anglicy i turyści utworzyli miasto "domu świata i centrum finansowego świata". Ponadto, począwszy od 43 AD, Londyn stał się domem dla tysięcy unikalnych zabytków architektury, które są znane każdemu mieszkańcowi naszej planety.

London Eye

Jak pokazano na czasie, nie wszystkie symbole Londynu powinny trwać kilka wieków, aby stać się wizytówką miasta. Ogromny diabelski młyn, którego wysokość wynosi 135 metrów, z przyjemnością pokaże stolicę Anglii całkowicie z lotu ptaka w całej jego chwale. Oko Londynu jest chyba najmłodszym symbolem jego miasta.

Całkowita waga koła stalowego wynosi 1700 ton. Atrakcją jest 32 kabiny wykonane w formie jajka, z których każdy może pomieścić nie więcej niż 25 pasażerów. Ta liczba kapsułek nie jest przypadkowa: są symbolami 32 dzielnic Londynu.

Projekt kółka Ferris należy do kilku architektów D. Marx i J. Barfielda. Jednak w 1993 roku nie wygrali konkursu, po czym zdecydowano się na własną atrakcję. Kwestia finansowa została podjęta przez spotkanie z szefem brytyjskiego British Airways.

"Oko" zbudowane jest z ogromnej liczby części, które po raz pierwszy przeszły na barki wzdłuż Tamizę, a później zmontowane, leżące na platformach wodnych. Gdy zamontowano atrakcję, specjalny system zaczął podnosić je do pionowej pozycji o dwóch stopni na godzinę, aż pozycja koła osiągnęła 65 stopni.

Big Ben

Opisując symbole Londynu, nie można zapominać o największej z pięciu dzwonów Westminstera. Chodzi o znanego Big Ben. W czasie tworzenia (1859) był najcięższy w Królestwie. Uważa się, że wieża pochodzi od Benjamin Hall, który był kuratorem robót budowlanych. Jest jeszcze jedna wersja, w której mówi się, że nazwa dzwonka została wydana przez popularnego weterana boksera hrabstwa Benjamin. Do tej pory sens zgadywania, na cześć tego, kto nazywa się Big Ben, nie, ponieważ w 2012 roku wieża została przemianowana na cześć sześćdziesiątej rocznicy panowania Elżbiety II.

Autorem projektu był angielski architekt O. Piugin. Wieża wykonana jest w stylu Gothic Revival, którego wysokość, w tym wieża, wynosi 96,3 metra. Sam zegar zaprojektował astronom J. Airy i E. Beckett. Plan został wdrożony przez EJ Dent, po jego śmierci konstrukcja została kontynuowana przez Frederic Dent – jego syn adopcyjny.

Wahadło zegarka Big Ben znajduje się w windproof box, jego długość wynosi cztery metry i waży 300 kg. Skok wahadła wynosi dwa sekundy. Całkowita masa mechanizmu wynosi 5 ton, długość strzelca wynosi 4,2 i 2,7 metra. Średnica czterech tarczy wynosi siedem metrów, każda oznaczona łacińską "God Save Our Queen Victoria First".

Londyn Bobby

Londyński policjant został wpuszczony do patrolu na ulicach Scotland Yard, stolicy, która z kolei została założona przez Roberta Peela w 1829 roku. Wysoki hełm, który rozciąga się na głowie policjantów, można łatwo zobaczyć z daleka. Drobnym tytułem dla funkcjonariuszy organów ścigania w Londynie jest Bobby, który wyszedł ze skrótu Peel-Bob.

Początkowo placówka patrolowa liczyła 68 pracowników. W tej chwili policja w Londynie liczy 27 tysięcy osób, odpowiedzialnych za siedem milionów ludzi i terytorium 787 metrów kwadratowych. Km. Autorytet londyńskiego policjanta stale rośnie, podobnie jak szacunek dla mieszkańców i gości stolicy.

Budka telefoniczna

Słynne symbole Londynu nie można sobie wyobrazić bez jasnego czerwonego stoiska, w którym znajduje się telefon. Można je znaleźć zarówno w Wielkiej Brytanii, jak iw dawnych koloniach. Pierwszy rodzaj telefonu ulicy był kremowy, wykonany z betonu. Liczba takich kabin nie była duża, ale niektóre z nich można jeszcze zobaczyć na ulicach Wielkiej Brytanii.

W 1924 r. Zwycięzcą konkursu był architekt G. Scott, który opracował nowy projekt telefonii komórkowej. Poczta dokonała kilku korekt z materiałem (nie stali, żeliwa) i kolorem (nie szarym, ale czerwonym, które można łatwo zobaczyć w Foggy Albion). Następnie opracowano szereg różnych projektów, ale ostatni został zaprojektowany w 1996.

Obecnie liczba czerwonych kabin telefonicznych jest nieuchronnie zmniejszana ze względu na zwiększone wykorzystanie komunikacji mobilnej. Niemniej jednak większość z nich kontynuuje prace nad planowanym celem, a niektóre z nich zostały przeliczone na bankomaty, automaty i strefy Wi-Fi.