540 Shares 3543 views

Atrakcje Arzamas: krótki opis, zdjęcia

Niewielka rosyjski miasto Arzamas znajduje się w Niżnym Nowogrodzie, 112 km na południe od Niżnym Nowogrodzie. To gmina, która jest obdarzona statusu dzielnicy miasta.


Arzamas dawna znany handel bydłem, chleb, cebula i renomowanych gęsi Arzamas. Ponadto, miasto zaczęło robić skóry i wykonane z ich różnych produktów. Arzamas znany rosyjski skóra eksportowane do Francji, Niemiec, Anglii. szybki rozwój miasta.

Specjalny szczyt osiągnął w XIX wieku, tak teraz jest często określane jako Golden Age of Arzamas. Do XIX wieku w mieście 36 kościołów, z których większość została zniszczona w czasach sowieckich został zbudowany. Teraz władze miasta starają się odzyskać co bardziej podatne na odbudowę. Swego czasu krążyły pogłoski, że miasto ma być włączone do Złotego Pierścienia Rosji, ale tak się nie stało. Pomimo tego, turyści przyjeżdżają tu co dzień, którzy chcą zobaczyć główne atrakcje Arzamas. Autobusy z gośćmi zazwyczaj przybywają na Placu Katedralnym, gdzie stoi Katedra Zmartwychwstania – symbol Arzamas. Od tego momentu zaczynamy zwiedzanie miasta.

Atrakcją miasta Arzamas: krótki opis

Sobór w mieście wzniesiono na cześć wielkiego zwycięstwa nad Francuzami w 1812 roku. Na budowę tego wspaniałego budynku trwało pięć i pół miliona cegieł, 1000 metrów sześciennych gruzu poszedł na fundamencie 165 ton żelaza użyto. Budynek został zaprojektowany przez Mihaila Korinfskogo – uczniem słynnego architekta A. N. Voronihina. Sobór – jest niewątpliwie główną ozdobą miasta. Jest zbudowany na wysokim wzgórzu, harmonijnie uzupełnienia składu centralnym placu miasta.

Atrakcje Arzamas, co jest z pewnością w przypadku Katedra Zmartwychwstania, zadziwić odwiedzających ich oryginalności. Jeśli spojrzeć na świątyni z daleka, widzimy, że jego kopuła górował nad wszystkimi budynkami kościelnymi miasta. Katedra została zbudowana w kształcie krzyża greckiego. Szerokość i długość 64 metrów i wysokości – 47 metrów. Frontony świątyni ozdobione są dużymi malowidłami scen biblijnych. W czasach sowieckich, katedra planował wysadzić protestu mieszkańcy nie mogą zrobić. Świątynia po prostu zamknięte. W połowie 1948 roku wznowiła obsługę. W 2009 roku Patriarcha Cyryl odwiedził katedrę.

Plac Katedralny

Plac Katedralny – centrum kulturowe i historyczne. Tutaj znajdują się słynnych atrakcji regionu Arzamas Niżnym Nowogrodzie. Obok katedry, mówiliśmy na placu jest kościół Matki Bożej.

Istnieje również pomnik VI Lenin w przytulnym placu. Na placu jest zawsze dużo ludzi – mieszkańcy przychodzą tutaj, aby odwiedzić świątynie, iść na zakupy lub po prostu zrelaksować się w parku.

Klasztor św Mikołaja

Wiele atrakcji arzamasa są miejscami kultu. Ten klasztor St. Nicholas (żeński), znajduje się w centrum miasta. Została założona przez inną Iwana Groznego w 1580 roku. Od tego czasu klasztor funkcjonował do 1924 roku. Potem podzielił los wszystkich tych instytucji – nowe władze zamknęły klasztor.

W 1994 roku klasztor został zwrócony do Kościoła prawosławnego. Dziś mieszka tam 40 mniszek, pracować dwa świątynia: na cześć Matki Bożej i ku czci Świętego Objawienia. Klasztor ma dość dużą bibliotekę. Klasztor mniszek pilnować uczniów obozie miasto pracy.

Kościół Objawienia Pańskiego

Warto Arzamas, zdjęcia, z których można zobaczyć w tym artykule, często ściśle powiązane pojedynczą historię. Przykładem tego – Kościół Objawienia Pańskiego, która znajduje się na terytorium Nikolaev klasztoru. O początku budowy świątyni, istnieje kilka wersji, ale najbardziej wiarygodne mówi, że kościół został zbudowany w 1811 roku. Autorami projektu byli architekci lokalne.

Od budowy budynku został przebudowany pięć razy, a każda rekonstrukcja dodaje nowe elementy architektoniczne do niego. Wiele atrakcji w mieście Arzamas podziwiać śmiałość rozwiązań architektonicznych. Na przykład, Kościół Objawienia jest układ dwupiętrowy. Na pierwszym piętrze znajdują się komórki, w których pacjenci mieszkają zakonnice i kościół szpitalny, a drugi – Kościół Objawienia. Kościół doskonale pasuje do całej kompozycji Placu Katedralnym.

Muzeum rosyjskiego patriarchatu

Jest to niesamowite przedsięwzięcie Niżny Nowogród archidiecezji Kościoła prawosławnego i historycznego i architektonicznego muzeum w Niżnym Nowogrodzie. Jest to wyjątkowa ekspozycja (jedyny na świecie), który jest w całości poświęcony życiu rosyjskich patriarchów. W muzeum rozpoczął pracę w sierpniu 2013 r. zbiory eksponatów pokazać historię patriarchatu, w tym okresie sowieckim, kiedy życie kościół był pełen prześladowań. Większość muzeum zastrzeżone życie Jego Świątobliwości Patriarchy Sergiusza, który urodził się w Arzamas.

Pomnik ofiar 4 czerwca 1988

Wielu turystów odwiedzających miasto Arzamas Niżny Nowogród regionu, zabytki związane z tragedii 1988 roku, zrobić bardzo silne wrażenie. W tym strasznym dniu o godzinie 9 i 32 minut na stacji kolejowej w mieście wybuchł trzy samochody z technicznych substancji wybuchowych. Ich łączna masa wynosiła 121 ton. Eksplozja była tak silna, że lej o średnicy 53 m i głębokości do 26 m. Fala wybuch zniszczył budynki w promieniu dwóch kilometrów. Do tragedii zginęło 91 osób, a rannych 1500.

Na tym poziomie (9,32) zamroził zegar w pamiętnym pomnika. Tam pod kopułą kaplicy stoi dzwon, który dzwoni w pamięci ofiar katastrofy. Hallowed pomnik bp Elias.

Dom-Muzeum A. Gajdar

Teraz wyobraź sobie, że kilka najważniejszych kulturalnych Arzamas. Jest tylko jeden w tym kraju dom-muzeum A. Gajdar. Został otwarty w 1967 roku. W muzeum literacko-pomnik składa się z trzech działów: memoriału i codziennym, AM literacki i muzeum Gorkiego.

W centrum miasta jest literacki muzeum pisarza. Znajduje się on w budynku, w którym rodzina mieszkali Golikow (nazwa pisarza). Ten dwukondygnacyjny dom został zbudowany pod koniec XIX wieku i należał do P.P.Scherbakovu szlachcica. W późnych latach 80-tych XIX wieku stał się własnością Ai Babaykin, w jednym ze skrzydeł była rodzina przyszłego pisarza. Tutaj spędził swoje dzieciństwo i młodość Gajdar. W muzeum można zobaczyć prawdziwą rzecz, która kiedyś należała do rodziny Tatyana Golikova: naczynia, meble, rzeczy osobiste rodziców.

Również w muzeum można zapoznania się z rękopisów, fotografii, dokumentów. Stoiska łatwo prześledzić wzrostu normalnych chłopców i przekształcenie go w prawdziwy pisarz dziennikarz. Na centralnej alei Parku Kultury i Wypoczynku w 1966 Arzamas Arkadiyu Gaydaru zabytki: rzeźbiarz i architekt J. Struchkova V. Zeldman.

jaskinia Balahonihinskaya

Atrakcje przyrodnicze Arzamas w tym artykule jest jaskinia Balahonihinskaya. Ma powierzchnię około 54 hektarów. Znajduje się we wschodniej części starego kamieniołomu gipsu na stromej ścianie. Grota posiada wąskie wejście, przypomina raczej szczelinę, której długość wynosi 2,5 metrów. Jaskinia ciało jest pęknięty w poszczególnych blokach półkuli. To zwieńczenie główną salę i znajduje odzwierciedlenie w idealnie czystej wody płynącej wzdłuż dolnej części jaskini.

Temperatura nie jest wyższa niż 3 °. W tej jaskini, która jest naturalne formacje asortyment pojawił stalaktyty stalagmity stalaktyty kolumn i kurtynowe powlekane niebieskawy lodu. Centralna Hall Ponor rozchodzą się ku górze. Wszystkie z nich są połączone z długimi podziemnymi galeriami. Całkowita długość grocie – 48 km, maksymalna wysokość – 3 m. W długim korytarza półki mogą być identyfikowane ich wysokość wynosi więcej niż 50 cm.

Przy wejściu do jaskini w rdzeniach lodowych lato się topić, tworząc małe stalaktyty na łuku. Balahonihinskaya jaskinia wciąż słabo poznane ze względu na duże zainteresowanie wśród specjalistów.

wieża Eiffla

Jest mało prawdopodobne, że ktoś z atrakcji turystycznych studiuje Arzamas, spodziewa się zobaczyć wieżę Eiffla tutaj. To doskonała wydajność, bardzo dokładne mała kopia słynnych budowli położonych we wschodniej części miasta, w pobliżu uczelni handlowej. Został zbudowany w 2012 studentów pod kierunkiem Siergieja Brodin, który pomyślany projekt.

Niesamowite repliki zbudowane w skali 1:40. Wysokość budynku – osiem metrów. słynny tworzenie Eiffla przeniesiona do najmniejszego szczegółu, który tu, jak w oryginalnych 18036 sztuk. Zgadzam się, te atrakcje arzamasa może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego podróżnika.

internacjonalistów Monument

Muszę powiedzieć, że mieszkańcy miasta są bardzo pielęgnować i utrzymywać w dobrej atrakcji stan Arzamas, niezależnie od ich wieku, wartości historycznej i kulturowej. Z niepokojem, że należą do pomnika żołnierzy-internacjonalistów – ich rodaków, którzy oddali swoje życie w Afganistanie i Czeczenii. Ten pomnik, usytuowany na ulicy Kalinina, zawsze leżały świeże kwiaty.