594 Shares 9046 views

Gdy trzeba, i jak wykonać zmianę nazwy?

Nazwa – rodzaj tożsamości danej osoby. To słowo, które każdy z nas słyszy najczęściej od pierwszych dni jego życia. Często zdarza się, że dziecko nazywania tego czy to imię, rodzice nie są tylko zaniepokojony eufonii, ale też nie chce dać dziecku pewne szczególne cechy. Znacznie łatwiej jest w przypadku tej ostatniej nazwy. Ten komponent „nazwa” osoby wskazuje, że należy ona do gatunku. Wielu ludzi żyje całe swoje życie z nazwiska, dziedziczona od rodziców, i wziąć to za pewnik. Innym składnikiem inicjałów nie podoba lub poważnie zepsuć życie. czy nazwy mogą być zmieniane i jak to jest procedura?


Rosyjski ustawodawstwo w sprawie zmiany nazwy obywatela

Każda osoba, która jest obywatelem Federacji Rosyjskiej ma prawo wyrazić swoją chęć zmiany dowolny składnik nazwy. Aby to zrobić, należy zwrócić się do Urzędu Stanu Cywilnego w miejscu rejestracji w odpowiedniej aplikacji. Zmiana nazwy w żaden sposób nie wpływa na prawa i obowiązki osobiście nabył je przed poddaniem procedurę. Ponadto, w odpowiednim obywatela, który postanowił zmienić nazwę komponentu, jest zobowiązany do zmiany wszystkich dokumentów osobistych, zawiadomić pracodawcę i wierzycieli, zmianę dokumentów własnościowych w istniejącym obiekcie. Wszystkie koszty związane (opłatę rejestracyjną) jest również ponoszone przez barki skarżącej. Wyjątkiem są małoletnie dzieci – zmiana nazwy jest bezpłatnie dla nich.

W jakich sytuacjach należy myśleć o zmianach w danych paszportowych? Najczęstszym powodem zmiany nazwy – małżeństwo. Wniosek o rejestrację małżeństwa zawiera paragraf na każdym z przypisanymi nazwami małżonków. To jest nie tylko żona może mieć drugie imię od męża, ale był z żoną. Jeśli para będzie w stanie udowodnić wykonalność przypisując każdej z nich podwójne nazwisko, możliwa taka zmiana. Co robić w przypadku uratować małżeństwo nie działał i został odwołany? Zmiana nazwy po rozwodzie – jest intensywnie sprawa osobista i indywidualne. Jednak ani mąż, ani żona nie może zmusić swoją byłą żonę do powrotu nazwę pre-małżeński bez swoich pragnień. Jeśli małżeństwo jest uznawane jako pozorne, a nie zakończone zgodnie z prawem rosyjskim, obaj małżonkowie przymusowo ustawione na ich pre-małżeński nazwy.

Jak zmienia nazwę na woli?

Jeśli nie podoba ci się dźwięk swojego imienia, pamiętaj, zawsze można zmienić. Jeśli częściej wierzyć statystykom, zmienić nazwę na ten sam korzeń-spółgłoska lub pożyczyć od kogoś z rodziny. Aby przeprowadzić tę procedurę, należy również zwrócić się do rejestratora oświadczenie stwierdzające przyczynę. Rozpatrzenie wniosku tego typu zazwyczaj nie trwa dłużej niż miesiąc, po którym obywatel otrzymuje formalną pisemną odpowiedź. Zmiana nazwy nie jest możliwe w przypadku wnioskodawcy, czy są jakieś problemy z prawem. Po otrzymaniu odmowy zmiany nazwy w urzędzie, wnioskodawca ma prawo do sądu w celu zakwestionowania takiej decyzji.