820 Shares 4370 views

Dlaczego płat skóry na dłoniach. Przyczyny. Metody leczenia

Jeśli skóra jest łuszcząca się na dłoniach, konieczne jest przede wszystkim ustalenie przyczyny tego nieprzyjemnego zjawiska. Najczęstsze z nich to niewystarczające uwodnienie. Jeśli masz pewność, że nawilżasz skórę swoich rąk, zwróć uwagę na mydło, które używasz codziennie, być może dlatego ma się do czynienia.


Mydło o działaniu dezodoryzującym lub przeciwbakteryjnym w zdecydowanej większości przypadków powoduje suchą skórę. Jeśli skóra jest łuszcząca się na dłoniach, jest delikatna i wrażliwa, a w tym przypadku zaleca się użycie mydła, na przykład z oliwą z oliwek, to jest, że zawartość tłuszczu powinna być wyższa niż w przypadku zwykłego mydła. Ponadto należy zwrócić uwagę na skład mydła używane. Lanolina jest szeroko stosowana w produkcji, ale często powoduje łuszczące się i alergiczne reakcje skórne.

Zaskakujące jest, że przyczyną takiego nieprzyjemnego zjawiska jak peeling może być ręcznik. Na zalecenie kosmetologów, delikatna skóra delikatna powinna być lekko wytarowana ręcznikiem, a następnie nie trzepać go gorącym zapałem po kąpieli, myciu itp. Intensywne tarcie uszkadza górną warstwę naskórka, a jeśli dodasz do tego twardy ręcznik, nie jest zaskoczeniem, że skóra jest łuszcząca się na dłoniach.

Jeśli dłonie stykają się z substancjami drażniącymi przenikliwymi w głąb skóry, może również powodować łuszczące się skórki na dłoniach, a nawet pęknięcia. W zimie i wczesną wiosną, przyczyną może być brak witamin w organizmie.

Skóra skórna na dłoniach iz innych powodów: uszkodzenie górnej warstwy naskórka (zadrapania, stłuczenia, nacięcia); Zniszczenie górnej warstwy ochronnej skóry (stosowanie środków czyszczących / detergentów); Wpływ środowiska (wiatr, zimno, ciepło) i tak dalej.

Metody leczenia

Peeling skóry na palcach i palcach jest traktowany w kilka prostych sposobów. Przede wszystkim konieczne jest usunięcie martwych, suchych cząstek za pomocą zarośla – procedura powinna być powtarzana kilka razy w tygodniu. Możesz również użyć żelu lub maseczki z efektem złuszczania. Do codziennej pielęgnacji skóry rąk konieczne jest stosowanie produktów i kremów zawierających składniki zatrzymujące wilgoć, a mianowicie silikon, olej mineralny i tym podobne.

Przed pójściem spać należy umyć ręce, zmoczać ręcznikiem, obficie wymazać ręce tłuszczem tłuszczowym lub olejem roślinnym (można używać kosmetycznych rękawiczek z bawełny) – procedura ta jest bardzo prosta, ale niewiarygodnie skuteczna.

Jeśli krem nie radzi sobie z obieraniem skóry, należy zastosować dodatkowe procedury: kąpiele, maski, sprężyny. Możesz skorzystać z wanny z sokiem lub sokiem z cytryny. Zanurzyć ręce w ciepłej wodzie przez około pół godziny, a następnie wysuszyć miękkim ręcznikiem. Ta procedura usuwa zmęczenie i skutecznie czyści dłonie. Następnie zanurz ręce w kąpieli leczniczej: podgrzaną oliwą z oliwek lub innym olejem roślinnym. Po półgodzinie szczątki maski są dokładnie myte ciepłą wodą, ręce są lekko wysuszone ręcznikiem, odżywczy krem jest stosowany.

Skuteczność masek jest znacznie większa niż kremy, ponieważ mają wysoki stopień wnikania do skóry. Ponadto, maski nasycają skórę niezbędnymi składnikami odżywczymi w celu zdrowego stanu.

Jednym z najlepszych sposobów obierania jest olej z rogówki, który może być zarówno niezależnym narzędziem, jak i podstawą maski. Maska jest nakładana przez 30 minut (np. Olej z szarłatka morskiego (125 ml) zmieszany z sokiem dyniowym (3 łyżki stołowe), pobity), resztki maski dokładnie myje się ciepłą wodą, ręce lekko wysuszone, stosuje się krem odżywczy.

Bardzo skuteczna jest maska płatków owsianych, oliwy z oliwek, mleka i miodu. Wymieszaj wszystkie składniki w proporcji 6: 2: 2: 1, a następnie ułóż gotową jednorodną maskę na dłoni i spłucz ciepłą wodą po godzinie (przy użyciu rękawic kosmetycznych znacząco poprawia się skuteczność maski).