604 Shares 9010 views

Kilka sztuczek wstał i stał przez długi czas nie tracą świeżość

Bukiet kwiatów zdobi wnętrze, tworząc świąteczną atmosferę i podnoszący na duchu. Róże są nie tylko miłe dla oka, ale również wypełnić powietrzem z delikatnym aromatem urzekające. Ale niestety, to piękno jest bardzo kruche i krótkotrwałe. Czy to możliwe, aby przedłużyć żywotność żywych kwiatów, zwłaszcza róż? Sprawiają, że nie jest to trudne. Dziś dzielimy się z wami trochę tajemnicy. Przy odrobinie wysiłku i bukiet będzie wyglądał tak, jak gdyby zakład był po prostu wyciąć.

Tak, kilka porad, co zrobić , aby róże długo stoi w wazonie? Kwiaty sprowadzone z zimna, trochę czasu, aby włożyć do wody. Pozostawić je do wygrzewania w temperaturze pokojowej przez co najmniej pół godziny. Następnie usunąć wszystkie liście na łodydze. Aby zapewnić dobrą absorpcję wody, wykonać nacięcia w kształcie krzyża.
Kwiaciarnie uwierzyć, że główną przyczyną więdnięcie ciętych roślin jest niedrożność pęcherzyków powietrza systemu kapilarnego macierzystych. Aby tego uniknąć, należy odciąć końcówkę kwiat tylko pod bieżącą wodą.

Wazon na róże wybrać wysokie, że łodygi w wodzie były co najmniej połowę.
Te kwiaty miłość wilgotne powietrze i cool, ale nie tolerują przeciągów i ciepło. Dlatego też, bukiet dawna okresowo nawadniane się róża i górnych liści wody z tryskaczy. Wybierz waza na miejscu, z dala od otwartych okien, drzwi i bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Nocą, kwiaty mogą być całkowicie zanurzona w zimnej wodzie, używając do tego celu kąpieli. To znacznie odświeżyć roślin. Nawiasem mówiąc, ta sama metoda może być stosowana, jeśli kupił kwiaty jako dar z góry.

Aby róże długo stał w wodzie, to zawsze musi być gotowana. Jeśli dom ma srebro, mogą być stosowane do zwalczania bakterii i.
Ciecz dość szybko pomiaru temperatury otoczenia, a więc niewielka różnica w stopniach szczególne znaczenie nie. Kategorycznie nie nadaje się tylko zbyt ciepła lub bardzo zimna woda.

Wiele gospodyń domowych do róż dawna, dodaje się do wody aspirynę. Metoda ta jest bardzo dobra dla niektórych odmian o dużych pąków i długiej łodydze.

Pomaga zachować piękno żywych kwiatów i zwykłego cukru – kilka herbaty łyżki na litr wody. Nawiasem mówiąc, ten prosty trik nadaje się nie tylko dla róż.
Możliwe jest również dodanie wody do kwiatów 25g regia, kryształ nadmanganianu potasu, aktywowany węgiel drzewny, tabletek kilkoma kroplami alkohol kamfory. Oczywiście, wszystkie z powyższych elementów, aby wybrać coś jednego.

Aby do róż były długie, codziennie zmieniać wodę, a także aktualizację dodatku.

Zapewne wszyscy z Was już wie, że niektóre kwiaty nie lubią sąsiedztwo. Rose i goździków bukiet w jednym nie dogadać. Lilii i konwalii nie może być łączona z roślin. Ponadto nie zaleca się umieścić nawet w tym samym pokoju z innymi kolorami. Dlatego, aby róże dawna, to lepiej umieścić je oddzielnie.

Importowane rośliny przyzwyczajeni do chemii, jednak kwiaciarnie wykorzystania w sklepach na bukiety wody z wybielaczem lub mycia naczyń. Jedna kropla wystarcza, aby zniszczyć szkodliwe bakterie.

Nawet jeśli masz kilka nie świeże, z obróbką cieplną można łatwo róże długo stał i wyglądał dobrze. Squash kwiat łodygi kwiatów łatwo wchłania wilgoć. Umieścić róże w gorącej wodzie z niewielką ilością glukozy.

Innym sposobem, aby uatrakcyjnić bukiet umierających – tworzenie efektu parowej. Umieść każdy pączek w osobnym opakowaniu z polietylenu, naprawić go na trzpieniu i pozostawić kwiaty w wazonie na noc.

Jeśli używasz świeże kwiaty w bukiecie jako dekoracji wnętrz, warto kupić specjalne produkty. Chcesz róż były długie i miłe dla oka z jasnymi kolorami i delikatnym aromatem? Kupić w kwiaciarni „Kvitalin” lub „Chrisal”.