245 Shares 1180 views

Skuter Honda Dio AF 34

Japońskich producentów oferty „Honda” nie tylko z produkcji samochodów. Ich skutery są również bardzo popularne. Przez prawie trzy dekady, firma oferuje linię skuterów „Dio”. Na uwagę zasługuje wiele modeli z tej linii. Ale w tym artykule, należy rozważyć skuter Dio Honda AF 34.

fakty historyczne

Rodzina „Honda Dio” został po raz pierwszy opublikowany w 1988 roku z powrotem. Wszystkie modele są znane klientom jako wiarygodnego, kompaktowy i zwrotny. Ponadto, są one łatwe do udoskonalenia (strojenie).

W późnych latach osiemdziesiątych przyszedł pierwszej generacji. Do tej pory, mają sześć:

 • Pierwsza generacja (1988) z AF-18/25 kreski.
 • Drugi pojawił się na początku lat dziewięćdziesiątych. Znakowanie modele tych lat – AF-27/28.
 • Trzeci przyszedł w 1994 roku. Było to Honda Dio AF 34, których cechy są omówione poniżej. Oprócz tej wersji, nie ma innego z AF-35 kreski.

 • Czwarta generacja, która ukazała się w 2001 roku, został nazwany "Smart-Dio" i miał AF-56/57/63 kody.
 • „New Dio” odnosi się do piątego pokolenia, która rozpoczęła produkcję w jesieni 2003 roku. Oznaczone jako model AF-62/68.
 • Szósty i ostatni w tym momencie generacji został wprowadzony do publicznej wiadomości w lecie 2014 roku. Nazwano to "Dio Deluxe 100" lub JF-31.

Cechą najnowszych modeli jest to, że należą one do innej klasy. Jest to skutery, zdolne do przenoszenia, oprócz kierowcy, a inny pasażer. Ich cechy zostały zmienione, że moc jednostki napędowej była wystarczająca, aby zwiększyć nośność.

zalety produktu

W rankingu najlepszych singli skuterów z Japonii Honda Dio AF 34 na pewno miały swoje honorowe miejsce. Znając producentem, nie ma wątpliwości w wiarygodność modelu. Ale to nie wszystko. Wersja ta posiada funkcje takie jak:

 • Siła.
 • Atrakcyjny wygląd.
 • Nowoczesny design.
 • Mocne i łatwe jednostka napędowa.
 • Utrzymywalności. Części zamienne do niego jest łatwe do znalezienia.

Główne cechy skutera

Jeżeli druga generacja „Honda Dio”, seria była bardziej wersją restyling, Honda Dio AF 34 – to zupełnie nowy model. To przyciąga uwagę swoim pięknym wystrojem, wyrafinowanej elegancji. Pierwsze wrażenie jest obsługiwany przez cechy techniczne, które czynią bezpośredni zakochać się w tym skuterze.

O stosunkowo niewielkiej masie (siedemdziesiąt kilogramów) skuter jedzie szybko i ma dużą manewrowość. To sprawia, że idealnie nadaje się do jazdy po mieście. Łatwo i umiejętnie przeniósł się nawet między samochody utknęły w korkach.

Skuter Honda Dio AF 34 był produkowany w kilku wersjach. Na przykład, który ukazał się w 1998 roku godu późno modelu posiadających lepsze parametry techniczne (ulepszony silnik i rury wydechowe), przejrzysty optykę oddanych przednie tarcze kół. Obecność kilku wariantach pozwalają nabywcy do wyboru najodpowiedniejszych parametrów dla niego.

Ze względu na poziomy układ cylindrów silnika tułowia znajduje się pod siodłem ma płaską podłogę. Skuter urządzone w modnym stylu w tym czasie. Z czasem projekt zmienił się ani trochę. Zmiany były dotknięte optyka ślepy chronić centralny zamek. Najpopularniejsze wersje są czasem produkowane w limitowanych seriach. Zostały one planowane do najważniejszych wydarzeń dla firmy.

Jeśli chodzi o obsługę, wszystko jest proste. Podobnie jak w przypadku innych produktów z Japonii, trudności z demontażu i wymiany części i nie ma Honda Dio AF 34. Części zamienne są łatwo dostępne, są one dostępne w handlu.

Kluczowe wskaźniki

Opisany wzór skuter ma długość 1675 mm, szerokość 630 mm i 995 mm wysokości. Wysokość siedziska jest siedemset milimetrów. Lumen drogi prawie sto pięć milimetrów. W tym samym czasie jego wagi, o którym mowa powyżej, wynosi 69 kg. Honda Dio AF 34 – Single. Ale jego pojemność jest sto pięćdziesiąt kilogramów.

Sto kilometrów skuter zużywa 1,85 litra. Zbiornik paliwa ma pojemność pięciu litrów. Zbiornik oleju zbiornika wynosi 1,3 litra. elementy techniczne pozwalają na przyspieszenie do sześćdziesięciu kilometrów na godzinę. Ale zdarzały się przypadki, gdy właściciele opracowali prędkości powyżej dziesięciu czy nawet piętnaście kilometrów na godzinę. Możemy zatem powiedzieć, że maksymalna prędkość deklarowana przez producenta, nie jest wartością nie do pokonania.

Urządzenia techniczne modelu

Honda Dio AF 34 – najmocniejszy skuter wśród wszystkich modeli producenta. On może uczestniczyć w wyścigu jako dalekobieżnego, a wraz z rozpoczęciem światłach. Stałe dwusuwowego silnika o łącznej objętości 49,9 centymetrów sześciennych, wykazuje doskonałe wyniki. On daje siłę do siedmiu koni mechanicznych i do sześciu i pół tysiąca obrotów na minutę.

Powietrze chłodzące. Zmienna przekładnia. zamontowany przedni widelec teleskopowy. Tył – amortyzator i sprężyna. Bęben układ hamulcowy będzie szybko zatrzymać, ale bez szarpania.

Wybór Honda Dio AF 34, klienci zawsze otrzymują mocny, zwinny, niezawodne i stylowy skuter.