695 Shares 8350 views

Jak przygotować się do zimy bazylii? Najlepszym sposobem, aby zapisać ostre zielenie

Basil – bardzo pachnące i piękne trawy. Obejmuje on wiele użytecznych pierwiastków śladowych i witamin. Ten pikantny zioło używane do sałatek, sosów, marynat i zup. Obecność bazylii w daniach promuje dobre trawienie. Dlatego ważne jest, aby z niego korzystać przez cały rok. Jeśli nie można rozwijać tę przyprawę w zimnych porach roku na balkonie lub w oknie, a następnie zająć się letnim zbioru bazylii do wykorzystania w przyszłości. Można to zrobić w taki sposób, że są szczegółowo opisane w materiałach tego artykułu. Zapraszamy do zapoznania się je i zabrać go na pokład.


Jak przygotować się do zimy bazylii? Porady naszych babć

Od czasów starożytnych, zioła zachowały się w postaci suszonej. Ale musimy wiedzieć, jak to zrobić. zasushivaniya technologia bazylia w domu dany uwagę.

Młode zielenie należy umyć pod bieżącą wodą, wysuszyć i mielenia. Rozłożone bazylię na płaskiej powierzchni (kawałek sklejki, suszarki blachę) i pozostawić do wyschnięcia w suchej lub w ciemni. Może to być poddasze, zacieniony loggia, stodoła. Pikantny suchej trawy w naturalny sposób przez około pięć dni.

Piekarnik i odwadniacz – to sprzęt, który może wysuszyć zioła. Jak przygotować się do zimy bazylii w nich? Odpowiedź jest prosta: szybko i łatwo. Pieczenia grudnia niej zieleni umieścić w urządzeniu i inkubować w temperaturze 40 ° C przed całkowitym wysuszeniu. Sprawdzić „gotowość” mogą być następujące: pocierać liści palcami. Suche trawy jest dobrze zgnieciony w dłoniach a szelest. Pamiętaj, że jego drzwi muszą być lekko otwarte podczas procesu suszenia w suszarce.

Przechowywać zieloni muszą w suchym miejscu w woreczkach z tkaniny lub szklanych pojemnikach.

marynowane bazylia

Pikantny zielony zebrane w ten sposób może być stosowany jako sos do zup i sosów warzywnych dla mięsa i ryb.

Składniki: bazylia (10 belek), 9% octu, kamień soli, cukru (40 g), czosnek (2 ząbki słoik 0,5 L).

Jak przygotować się do zimy bazylii metody marynowania: opis procesu.

W każdym słoiku umieścić czosnek i zioła. Na patelni do zagotowania wody (2 L), ocet, cukier, sól kamienna. Wlej marynatę nad pojemnikiem ze świeżymi ziołami i sterylizować je we wrzącej wodzie przez dziesięć minut. Cap słoiki wieczka do konserwacji. Owinąć preform koc i pozostawiono do ochłodzenia w sposób naturalny.

Mrożone bazylia. Jak zaoszczędzić na zieleni zimowych w prawym lodówki?

Liofilizuje procesu. Myte i suszone zioła zgniatać, pakowane w woreczki z tworzywa sztucznego, w celu uwolnienia ich z powietrza i wiązać węzeł. Umieścić pakiety w zamrażarce. Po pewnym czasie przenieść pakiet urozmaicić kruszy. Jeśli tego nie zrobi, cała bazylii można zamrozić w jednym kawałku iw przyszłości byłoby niewygodne w użyciu.

Mokry proces zamrożone zieleni. Zmielony chwastów wprowadzony do form do lodu, wlać ochłodzono gotowane lub filtrowaną wodą i umieszczono w zamrażarce. Gdy zawartość form przekształcony kostek lodu z ziołami, wstrząsnąć je w pakiecie, owinąć i pozostawić w zamrażalniku. Dla wygody, każda kostka może być opakowane w folię.

Nauczyłeś się, jak przygotować bazylię w zimie na różne sposoby. Wybierz ten, który ci najbardziej do wykonania. Zioła zbierane do wykorzystania w przyszłości za pomocą tych metod, zachowuje wszystkie dobroczynne właściwości, można mieć pewność, że nakarmić swoją rodzinę z produktów naturalnych i zdrowych.