115 Shares 1546 views

wkrętarka akumulatorowa Bosch PSR Select: opis, dane techniczne, opinie

Jeśli budowniczym ręce korzystnymi do wyposażenia specjalistycznego narzędzia w rozwiązywaniu codziennych problemów, najlepszym rozwiązaniem będzie urządzenie uniwersalne. Jednak zasada ta nie zawsze jest – na przykład w przypadku zdolności wkrętaki urządzenia do przystosowania się do różnych potrzeb i jest wysoko cenione przez specjalistów. W pracy ze sprzętem nie wymagają specjalnego podejścia do procesu pracy, tak szeroka funkcjonalność jest tylko na korzyść. Jest wyposażony w funkcje, takie urządzenia Bosch PSR Select w posiadaniu bębna przy 12 bitach. Użytkownik narzędzia może szybko zmienić elementy funkcjonalne, bez przerywania pracy. Ale nie tylko ten niezwykły model wkrętaka z niemieckich twórców.


Ogólne informacje o narzędziu

W pracy z wieloma śrubami do czynienia z brakiem właściwej śrubokrętem z odpowiednim rozmiarze. Stosowanie niewłaściwego urządzenia może zakłócić strukturę elementu mocującego, przy czym element do usuwania produktu jest znacznie skomplikowane. Uważa się, że dla rozwiązania tych problemów jest najlepszym środkiem śrubokręta. To prawda, ale jej skuteczność nie zależy od źródła zasilania, a także możliwość pracy z szeroką gamą głowic. Na ten aspekt, i zwrócił uwagę na programistów Bosch. PSR Select wkrętarka akumulatorowa 90 jest w stanie być przykręcony do śruby, których średnica nie przekracza 0,5 cm. Zwykle wysoka funkcjonalność wpływa na innych parametrów roboczych, ale w tym przypadku może uratować twórców i kompaktowe narzędzie, a optymalną moc, która wystarczy wykonać prosty operacje standardowych śrub.

parametry techniczne

Narzędzia zewnętrzne, takie jak śrubokręt prosty model, przeznaczony do użytku domowego. Jednak Bosch PSR Select oferuje użytkownikom wiele własnych opcji, z których analogi są rzadko spotykane w urządzeniach konkurencyjnych producentów. Zapewnia ona funkcje zrównoważonej napełniania, które parametry techniczne są następujące:

  • Moment obrotowy podczas pracy z miękkich materiałów – 3,5 Nm.
  • Prędkość jest stały w odkręceniu śrub 4,5 Nm.
  • Częstotliwość pracy na biegu maszyny – 210 obr / min ..
  • Kaseta – zawiera bęben magnetyczny bitów.
  • Ilość dysz – 12.
  • Masa narzędzia – 0,5 kg.
  • Maksymalna średnica śruby – 0,5 cm.
  • Napięcie baterii – 3,6 V
  • napełniania czas ładowania – 4 godzin.

Charakterystyka urządzenia

Model ten nie może być przypisana do rodzajów urządzeń. Twórcy odbiegała od wspólnych zasad projektowania wkrętaków w kilku kierunkach. Główną cechą modyfikacji jest jego zdolność do pracy z większą liczbą śrub. Istnieje wiele ofert na rynku, który koncentruje się również na możliwość pracy z dziesiątkami sprzętu. Ale w tym przypadku, uchwyt wiertarski jest skuteczny nie tylko na jego zdolność do obsługi różnych śrub, ale również łatwość obsługi. Użytkownik z małym lub żadnym opóźnieniem może zmienić dyszę i blokada wrzeciona umożliwia mu, jeśli to konieczne, aby przeprowadzić wygodnie i ręczne dokręcenie. Ponadto, urządzenie jest alokowana technologii elektronicznych. W szczególności, firma dostarczyła elementy wskaźnikowe do parametrów pracy urządzeń sterowania i oświetlenia, który pozwala na wykonywanie operacji bez latarki w ciemności lub w ciasnych przestrzeniach.

elektronarzędzia

Pojawienie się technologii litowo-jonowego w budownictwie obserwowano dłuższy czas. Producenci z różnym powodzeniem rozwijających akumulator modyfikację zwykłej mocy. W niektórych przypadkach, użytkownik końcowy docenia utrzymanie autonomii, aw innych – skrytykowała twórców zwiększenie rozmiarów ciała i dyskomfortu. Niewielkie wady takie modele mogą być przypisane do urządzenia Bosch PSR Select Li Ion na element bateria jest niewątpliwie cięższa konstrukcja. Ale z drugiej strony, jest to mały dodatek do masy śrubokręt może odegrać pozytywną rolę, dostarczając dodatkowej siły do elementu roboczego.

W odniesieniu do innych aspektów realizacji jednostki jonów litu, jest dostarczany ze wspólnej dwie wady. Dotyczy to tak zwany efekt samorozładowania i bez efektu pamięci. Oznacza to, że narzędzie nawet podczas długotrwałego prostu zachowuje pełną gotowość operacyjną. Monitorowanie stanu akumulatora umożliwia szczególne światło na urządzeniu. Reszta technologii opłaca. Na przykład napięcie baterii 3,6 V praktycznie wygładza zalet sieci śrubokręty wydajność. Duża pojemność moc dla takiego narzędzia nie jest wymagane, co nie jest prawdą korzyści żywotność baterii.

Dodatki i akcesoria

Producent rozwija śrubokręt specjalnych końcówek wkręcających zgodnie z którym właściciel będzie w stanie zapewnić efektywną pracę ze śrubami w różnych warunkach. W zależności od cech materialnych i Bosch produkuje wiele zestawów elementów oraz pojedyncze egzemplarze. W szczególności, zestawy dostępne na 7, 10 i 31 bitów użytkowników. Uchwyt wiertarski jest również możliwe do wykonania specjalnymi bitów nitridievym tytanu powlekane. Ten wysokiej wytrzymałości elementów, które pomagają radzić sobie ze śrubami węglika zastrzeżonych. Dodatkowo producent dodaje kompletem kluczy nasadowych do śrub z zewnętrznego sześciokąta.

pozytywne opinie

Łaskawie mówić o modelach i ekspertów, i aptekach. Jest to narzędzie, które zapewnia wysokie Ergonomia wygody użytkownika i oszczędza dużo czasu na wykonywanie skomplikowanych operacji. Wiele wzmianki i korzystają z podświetlenia. Chociaż ta opcja jest elementarna, która jest obecna nawet w modelach low-end. Oczywiście, większość właścicieli podkreśla godność uchwyt bitów, który jest dostarczany za pomocą śrubokręta. Opinie wskazują, że w procesie pracy, narzędzie pozwala na szybką zmianę dyszy i czynności pracy wysokiej precyzji.

negatywne opinie

Niektórzy właściciele znaleźć śrubokręt na luz i klarowanie obudowy. Takie błędy są widoczne gołym okiem, ale nie mówimy o poważnych deformacji. Znacznie bardziej negatywne wrażenia zastrzega aparatura powodu braku regulatora mocy. Chociaż wydajność jest na tyle dobrym wynikom z tworzyw sztucznych i drewna, brak trybów prędkości znacznie ogranicza funkcjonalność, która została pierwotnie przewidzianej za pomocą śrubokręta. Opinie mówią, że wysiłek dostosowawczy jest obowiązkowa do ukończenia śruby twist. Właśnie ta cecha nie zapewnia narzędzia, więc ostateczna skręcanie ma do czynienia z ich rąk jednego śrubokręta. Istnieje również krytyka bitu, który oznacza brak lub słabość namagnesowania, która jest również niedogodność.

Ile Bosch PSR Select?

Model nie wygląda tanio i jest dość drogie dla tej klasy. Jeśli porównamy ilość i jakość wykończenia i ceną, korzyści mogą nie być na rzecz instrumentu. Na rynku rosyjskim niemiecki śrubokręt w tej modyfikacji jest dostępna średnio 3,5-4 tys. RUB. Znowu do tego celu ilość urządzeń jest całkiem przyzwoity i jest możliwe, aby uzyskać profesjonalny model. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę Bosch PSR Select jak maszyna z nutą ducha rewolucyjnego, a potem wszystko wraca na swoje miejsce. Mimo to, dokładne analogi na rynku nie jest dużo, ale kombinacją dobrych osiągów, bateria o dużej pojemności i prawie unikalny uchwyt bitów sprawia model bardzo atrakcyjny nawet dla 4 th.

wniosek

Zawarte w tej przykręcenie indywidualnie technologii od dawna stosowane przez wielu znanych producentów. Jednak realizacja akumulatora i bęben z bitami wyróżnia się w tej wersji. Z drugiej strony, wkrętarka Bosch PSR Select ma kilka poważnych wad. Zapewnienie wystarczającej siły, twórcy narzędzia nie były w stanie rozwijać ten obszar na bieżąco. Dla przeciętnego modelu segmentu cenowego jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie brak zdolności do regulowania prędkości. Ponadto, urządzenie cierpi na pewne niedociągnięcia pod względem właściwości wyświetlacza. Ogólnie rzecz biorąc, rozwój ten jest użyteczny jako wszechstronne narzędzie do pracy z wkrętami do drewna w warunkach domowych.