248 Shares 9650 views

Tołstoj, podsumowanie „Śmierć Iwana Ilicha”

Tołstoj ma swoją historię poświęconą historii człowieka, aby czuć się na skraju śmierci, bezsensu życia. Sposób, w jaki wielki rosyjski pisarz przedstawiono męki duszy umiera, nie może być zrozumiałe po przeczytaniu streszczenia. „Śmierć Ivana Ilicha” (jest to nazwa tej historii) – produkt z głębokim, sugerującymi smutnych refleksji. Czytaj powinno być powoli, analizując każdy kawałek tekstu.


Jednak ci, którzy nie chcą, aby zagłębić się w ponurym medytacje filozoficzne, dopasowanie i zwięzłego streszczenia fabuły. Ten artykuł – krótkie podsumowanie.

Śmierć Ivana Ilicha – bohater działa – zdarzenie, które legły u podstaw fabuły. Ale historia zaczyna się od momentu, kiedy dusza wspomnianego znaku opuścił śmiertelne ciało.

Pierwszy rozdział (podsumowanie)

Śmierć Ivana Ilicha stała się wydarzeniem nie dokładnie powszechne, ale nie ogromne znaczenie. Budowa instytucji sądowych, w czasie przerwy, Piotr Iwanowicz – zmarłego kolegi – dowiedział się z gazety smutnej wiadomości. Informując o tym pozostałych członków rozprawy śmierci Ivana Ilicha, myślał przede wszystkim o tym, co zdarzenie jest w sklepie dla niego i jego rodziny. Miejsce zmarłego odbędzie innego urzędnika. W konsekwencji, nie będzie jeden wakat. Jej Piotr Iwanowicz i jego brat-przyczepić.

Warto wspomnieć o jednym konkretnym dzieła Tołstoja, bez których trudno jest przedstawienie streszczenia. Śmierć Ivana Ilicha, a także ostatnie dni swojego życia opisanym w historii z perspektywy bohatera. A on zawsze cierpi nie tylko fizyczny ból, ale także ideę, że wszystko jest po prostu czeka na jego śmierć. W tym strasznym przekonaniem Iwan Iljicz jest częściowo rację. Po każdej z kolegami po tragicznej wiadomości przychodzi na myśl o zbliżającym pozycjach pojedynek. A także poczucie ulgi wynikała z faktu, że nieprzyjemne zjawisko zwane „śmierć” była gdzieś w pobliżu, ale nie z nim. Ponadto, każdy myślał o nudnych obowiązków przyzwoitości, zgodnie z którym należy udać się do żałobnej i wyrazić kondolencje.

Jak wiadomo, znawca ludzkich dusz był Lew Nikołajewicz Tołstoj. „Śmierć Ivana Ilicha”, którego podsumowanie znajduje się w tym artykule – w uduchowione dzieło. Autor stwierdził w krótkim eseju losy bohatera, jego radości i męki. A co najważniejsze – przemyślenie wartości duchowych, które miały miejsce w ostatnich dniach życia.

Powszechne i straszna historia

Czytelnikowi zrozumieć głębię uczuć Ivana Ilicha kolanowych jest niemożliwe bez znajomości podstawowych danych o swojej biografii. Dlatego w drugim rozdział zajmuje życiu bohatera. I dopiero wtedy we wszystkich kolorach, Tołstoj opisuje śmierć Ivana Ilicha. Streszczenie historii – jest to opowieść o życiu i śmierci bohatera. Ale może to zachęcić do zapoznania się z oryginału.

Iwan Iljicz był syn tajnego radcy. Jego ojciec był jednym z tych szczęśliwców, którym udało się dosluzhivatsya wysokich rang, otrzymują miejsce fikcyjne i skuteczną nagrodę pieniężną. Rodzina wtajemniczony radny miał trzech synów. Senior – prawidłowe i skuteczne. Junior poszedł źle, jego kariera nie powiodła się i pamiętaj, że to niewzięcie w odpowiednim zakresie. Bliski był syn Iwan Iljicz. Uczył się dobrze. A jako student był tym, który później był prawie aż do śmierci: człowiek stara się być bliżej urzędników wysokiej rangi. Udało mu.

Taki jest portret, który stworzył postać Tołstoja. Śmierć Ivana Ilicha – jest w pewnym sensie nie tylko fizyczne zakończenie swojego istnienia. Jest to również duchowe odrodzenie. Kilka dni przed Śmierć Iwana Iljicza zaczyna zdawać sobie sprawę, że jego życie nabiera kształtu jest jakoś źle. Jednak nie otoczenie o tym wiedzieć. I nic nie może się zmienić.

małżeństwo

W swoich młodszych lat, Iwan Iljicz było łatwe i przyjemne miejsce w społeczeństwie. To było ze względu na modniarek i napady picia z adiutantem i rozrywki długiej podróży. Ivan Ilych służył pilnie. Wszystko to zostało otoczone decorum, arystokratyczne maniery i francuskich słów. I po dwóch latach pracy, spotkał się specjalny, który był idealny do roli żony. Praskovya Fiodorowna była dziewczyna inteligentna i atrakcyjna. Ale przede wszystkim – dobrej rodziny szlacheckiej. Ivan I. miał dobrą pensję. Praskovya Fiodorowna – dobry posag. Małżeństwo z mężczyzną wydawała się nie tylko przyjemne, ale także opłacalne. Więc Ivan Ilych ożenił.

domatorstwo

Małżeństwo obiecał mu tylko radość. W rzeczywistości okazało się inaczej. Trudności w życiu rodzinnym – jeden z tych, podniesiony w twórczości Lwa Tołstoja. „Śmierć Ivana Ilicha”, to historia, która na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo proste, jest to kompleksowe prace filozoficzne. Bohaterem tej historii chciał, aby jego życie łatwe i bezproblemowe. Ale nawet w życiu rodzinnym musiał być rozczarowany.

Praskovya Fiodorowna garnitur mąż zazdrość, była ciągle niezadowolony z czegoś. Iwan Iljicz jest coraz bardziej w lewo, aby oddzielić, ułożone im spokój. Ten świat był serwis. W karierze sądu, on zmarnował wszystkie swoje siły do tego, co wkrótce promowana za pośrednictwem poczty. Jednakże następujące siedemnaście wodzowie nie otrzymał jego uwagę. Pożądany lokalizację z pensją pięciu tysięcy nie otrzymał, ponieważ, według jego własnego osądu, do ministerstwa, gdzie pracował, on nie docenić.

nowa wiadomość

Pewnego dnia coś się stało, że wpływ na losy Ivana Ilicha. Ministerstwo miał miejsce zamach stanu, w wyniku czego otrzymał nowe zadanie. Rodzina przeniosła się do Petersburga. W stolicy, Iwan Iljicz kupił dom. Od kilku lat głównym tematem rodziny był zakup konkretnego wnętrza. Życie będzie błyszczeć nowych jasnych kolorach. Kłótnie z Praskovey Fedorovnoy chociaż miały miejsce od czasu do czasu, ale nie tak bardzo przygnębiony Ivana Ilicha, jak poprzednio. Po tym wszystkim, był teraz dobrą pozycję i stanowisko wagi w społeczeństwie.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie śmierć Ivana Ilicha. Podsumować ostatnie miesiące jego życia w następujący sposób: cierpiał i nienawidził kogoś kto był nieświadomy swego bólu.

choroba

Choroba weszła w jego życiu niespodziewanie. Jednak trudno się do wiadomości o strasznej choroby można leczyć spokojnie. Ale sprawa Ivana Ilicha był szczególnie tragiczny. Żaden z lekarzy nie potrafił powiedzieć z całą pewnością, z którego cierpi. To było przestawne nerek lub zapalna choroba jelita, albo w ogóle brak choroby. A co najważniejsze, że ani lekarze, ani krewni Ivana Ilicha nie chcą zrozumieć, co nie było tak ważne dla niego zdiagnozowany jako prosty, aczkolwiek strasznej prawdy. Będzie żył? Czy śmiertelną chorobę, która powoduje mu tyle bólu?

Gerasim

Mówi się, że fizyczne cierpienia Ivana Ilicha były nieporównywalne z jego psychicznego cierpienia. Pomysł, że był on pozostawiając spowodowane mu wielki ból. Zdrowy kolor skóry Praskovya Fiodorowna, jej spokój i obłudny ton spowodowane tylko gniew. Nie potrzebował opieki nad żoną i ciągłym badaniu lekarz. Iwan Iljicz był w potrzebie współczucia. Jedyną osobą, która była zdolna do niego, okazało się być sługą Gerasim.

Młody człowiek zwrócił się do pana umierającego ze zwykłą życzliwością. Najważniejsze, że dręczony Ivana Ilicha, – to było kłamstwo. Praskovya Fiodorowna udawał, że jej mąż po prostu chory, że powinien być traktowany i zachować spokój. Ale Iwan Iljicz wiedział, że umiera, aw trudnych chwilach chciał być oszczędzone. Gerasim nie kłamią, szczerze współczucie ischahshemu i osłabiona mistrz. A częściej Zadzwoniłem ten prosty chłop i długie rozmowy z nim.

Śmierć Ivana Ilicha

Przeczytaj podsumowanie, jak zostało powiedziane, to nie wystarczy, aby poczuć głębię historii wielkiego rosyjskiego pisarza. Tołstoj opisał ostatnie chwile w życiu człowieka tak obrazowo, że wydaje się on i jego bohater doświadczył uczucia duszy opuszczającej ciało. Iwan Iljicz w ostatniej chwili zaczęli zdawać sobie sprawę, że boli ich rodzinom. Chciał coś powiedzieć, ale wystarczy tylko zmusza się wymówić „przepraszam”. Nie miał lęk przed śmiercią, który zapoznał się w ostatnich miesiącach. Tylko poczucie ulgi. Ostatnią rzeczą, jaką usłyszał Iwan Iljicz – wypowiedziane przez kogoś obok słowa „ponad”.