182 Shares 9228 views

Leczenie róży nóg

Róża – choroba zakaźna skóry spowodowane przez bakterie paciorkowców grupy A hemolitycznej, któremu towarzyszy ciężkiego zatrucia i stany zapalne na skórze.

Patogen (hemolizujące paciorkowce) powoduje inne choroby, takie jak dusznica bolesna, ale nie wszystkie osoby, u których ból gardła, rozwijanie różycy. Powodem tego może być obniżona odporność, reakcje alergiczne u Staphylococcus, predyspozycję do tej choroby, oraz wielu innych czynników.

Zakażenie często występuje w kontakcie, za pośrednictwem małych uszkodzeń skóry, zużycie od patogenów znajduje się na powierzchni skóry, ale staje się właściwości chorobotwórcze tylko w sprzyjających warunkach.

Możliwe zanieczyszczenie z zewnątrz poprzez nieleczonej instrumentów medycznych, jak również tam lymphogenous ścieżka (w nawracających róży).

powierzchnie lokalizacyjne mogą być różne: twarz, szyja, tułów, ale najczęściej występuje u kończyn dolnych (cielęcą).

Róża nóg objawy.

Okres inkubacji wynosi od kilku dni (zazwyczaj 3-4 dni), ale objawy mogą rozwinąć się w ciągu kilku godzin. Nasilenie różnicować łagodną, umiarkowaną i ciężką twarz. Lokalizacja: miejscowe, zaawansowany i przerzutowy. Ze względu na charakter przepływu: rumieniowe, rumieniowej, pemfigoid, rumieniowo-krwotocznego i wykwit.

Podstawowym róża zaczyna gwałtownie wraz ze wzrostem temperatury ciała do 39-40 stopni, objawy zatrucia (bóle głowy, zmęczenie, ból mięśni). Te objawy mogą wystąpić, gdy ciężka jak drgawki, delirium, nudności, wymioty, itp

Pod koniec pierwszego dnia, a czasami następnego dnia dołączył objawy zapalenia skóry: zaczerwienienie, uczucie pieczenia skóry i wzdęcia, lokalny wzrost temperatury (kończyna gorąca), któremu towarzyszy obrzęk.

Jeśli infekcja jest zlokalizowana na skórę twarzy, obrzęk i zaczerwienienie źle szpecące, powodując chorobę zawdzięcza swoją nazwę.

Zapalnym obszar skóry jest jasnoczerwony wyraźnie zlokalizowane krawędź z wypukłości (zapalenie trzonu) przy obrzeżu, często stan zapalny w porównaniu z płomieni. Ostra róża trwa od pięciu do piętnastu dni, a następnie zaczynają zapadać stany zapalne i łuszczenie skóry pojawia się. Na miejscu uszkodzenia jest pigmentacji skóry.

W przypadku ciężkiej choroby może rozwarstwia się naskórka (górną warstwę skóry) wypełniona surowicze zawartości pęcherzy (wykwit rumieniowaty postać) lub składników krwotocznego (forma pemfigoid-krwotoczny). Po przeniesieniu tych form może występować zapalenie niegojących owrzodzeń troficznych.

Jeśli wystąpi nawrót róży po ostrej choroby przez dwa lata, a następnie rozmawiać o nawracających róży.

Jak leczyć róża nogi?

Leczenie nogi róża powinny zacząć zmniejszać temperaturę ciała przez przeciwgorączkowych. Dalsza obróbka odbywa się nogi róża pod nadzorem lekarza. Ponieważ zapalenie jest pochodzenia bakteryjnego, jest leczone antybiotykami, odpowiednio. Leczenie zazwyczaj prowadzi leki penicylinowe (na penicylinę bicillin 5) przy dużych dawkach, w ciągu 7-10 dni. Jeśli często nawracające róża dodany do antybiotyk terapia róża nóg za pomocą hormonów (prednizolon).

Ponadto, leczenie zapaleń erysipilatous nóg zawiera miejscowe leczenie antyseptycznym (roztwór FRC).