576 Shares 6842 views

Tank "Black Panther". Południowokoreański perspektywa czołg nowej generacji

Południowokoreański Tank „Black Panther” – główny czołg, tworzone zgodnie z nowoczesnymi technologiami. Rozwój maszyny uczestniczyli wspólnie przez Agencję Rozwoju Obrony i firmy Roten.

funkcje rozwojowe

Zbiornik, który został opracowany własną agencję w Korei, z wszystkich rozwiązań technologicznych i projektowych wykorzystywane są tylko własne, to znaczy, że zbiornik nie może licencjonować zagranicznych producentów. Koszt zbiornika jest prawie $ 9 milionów dolarów. Tank „Black Panther” poddano aż 7 lat – od 1995 do 2002 roku oraz wydane na jej rozwój i doskonalenie około 230 milionów rubli. Model ten, zgodnie z planami południowokoreańskich programistów, było zastąpienie starszej zbiornik K1.

czołgów K1 i K1A1

K1 tank – prototyp zmodyfikowany samochód "Black Panther". Powstał w 1981 roku, wybitny klasyczny układ, gdzie zarządzanie znajdowało się w przedniej części kadłuba pancernego. Charakterystyczną cechą tego modelu jest niewielka wysokość, która jest idealna dla niskiego wzrostu z Korei Południowej. Czołowy model ochrony został stworzony w oparciu o pancerz Chobham, który został umieszczony pod dużymi kątami. Silnik i skrzynia biegów są umieszczone w tylnej części korpusu pancernego.

waga zbiornika było 51,1 tony, a szczególna moc silnika jest zupełnie wystarczające dla wzorca ruchu w każdych warunkach drogowych. Doskonałe przyspieszenie i dobre właściwości jezdne, w połączeniu z wydajnością paliwa to główne cechy tego urządzenia. Korei znowu utworzony zbiornik rozwoju i użytku, co odzwierciedla obecność 6 i sześć rolek podtrzymujących rolek na pokładzie. Warto zauważyć, że kierowca ma możliwość kontrolowania ciśnienia w zawiesinie, a tym samym do regulacji nachylenia w ciągłym ruchu.

Cechy techniczne sprzętu

Południowokoreański zbiornik K1 tworzone na podstawie zmian w dotychczasowych doświadczeń, ale w modelu końcowym ma postać, która jest zupełnie inna od rówieśników. Przeznaczony dla trzech osób, w tych zbiornikach. Dane techniczne samochodu pancernego następujące:

 1. Został on wyposażony w głównej broni w postaci rowkowanej pistoletu KM68A1, która została zamknięta osłona.
 2. Maszyna amunicji uzupełnione pociski przeciwpancerny – podkalibrowego, łącznie, przeciwpancerny wysokiej wybuchowy i dymu jednostkowe, które bezpośrednio do Korei.
 3. Jednostki K1 serii zostały wyposażone w dwa typy pistoletów: pierwsze – łóżko M60 7.62 mm z 7,200 amunicji. Maszyna drugi pistolet – M60 amunicji 1400 sztuk amunicji, która zakłada istnienie ładowarki w przewozie. Istnieje również możliwość montażu karabinów maszynowych K6 12,7 m 2.000 rund.

Układ celowniczy opracowany przez Hughes Aircraft w oparciu leżał komputer balistyczny. Stanowisko pracy strzelec został wyposażony w dwa kanały połączone peryskopu oczu, w których osadzone są dalmierze laserowe. Dokładne strzelanie odbywa się poprzez połączenie czujnika, który zbiera informacje o wszystkich warunkach środowiskowych, od prędkości wiatru i wykańczanie zginanie tułowia. K1 zbiornik główny bitwa została wykonana do 1998 roku, natomiast dane dotyczące liczby maszyn zawsze były tworzone w ścisłej tajemnicy.

K1A1

Przegląd zbiorniki K1A1 pokazuje, że jego produkcja rozpoczęła się w związku z koniecznością wizyty nowiutki pojazdów opancerzonych, które byłyby różne ciężkiej broni. Maszyna ta jest przeznaczona przede wszystkim do modernizacji wieży i jego moduły, które mogłyby wpłynąć na zmianę kształtu urządzenia i jego cech bojowych. Co się zmieniło:

 1. Przebudowa poddaje wieży, który jest wyposażony 120 mm kaliber broni.
 2. Nowa broń jest podobna do amerykańskich i europejskich odpowiedników.
 3. Ze względu na duży rozmiar i kalibru amunicji unitarne strzały stały się mniejszą wagę i objętość.
 4. Układ celowniczy również wiele się zmieniło: został wyposażony w nowoczesny komputer balistyczny, który jest w stanie pracować z większym pistoletu kalibru, a także skomplikowanych czujników.
 5. Obecność dalmierza laserowego oferuje ogromne możliwości, aby osiągnąć cele w odległości 8 km.

Poddano ją zmiany i zbiornik Pancerz: specjalnie dla modelu K1A1 wynaleziono KSAP pancerza, używany do dekoracji przedniej części pancerz kadłuba i wieży. W rezultacie, po rozpoczęciu wszystkie ulepszenia i zmiany w samochodzie do ważą około 53 ton. Produkcja tego modelu została przeprowadzona około 10 lat, ponad 480 samochody zostały wyprodukowane na przestrzeni lat. Przez długi czas koreański samochód zostać uznane za najlepszych czołgów na świecie.

K1 i K1A1 – pierwsze prototypy „Black Panthers”

Zauważ, że pierwszy prototyp K2 powstała dopiero w 2007 roku, czyli po pewnym czasie po zakończeniu pracy na K1A1. I deweloperzy złożyli tylko dwa zaktualizowaną „Panther” model, który różnił przedniej części kadłuba i wieży. Tak więc, pierwszy zbiornik ma kształt skrzynki, która przyciąga duży kąt nachylenia i części cewek rozmieszczonych w jednym rzędzie granat dymny. Drugi zbiornik (w tym szeregu są uwolniono trzy modele), a charakteryzuje się klina korpus maski czoła, które były podobne do urządzenia K1A1.

Początkowo plan był, aby zwolnić Korei Południowej developer „Black Panther” w 2012 roku, ale z silnika i skrzyni biegów problemy doprowadziły do tego, że produkcja stali zbiorniki produkowane około dwa lata później. Zaplanowano, że projekt będzie wyposażony w zaawansowanej elektroniki, zaawansowaną ochronę danych i systemów przesyłowych. Ponadto, do produkcji „Black Panther”, twórcy planowali wykorzystać tylko część ich własnej produkcji, aby dostarczać na rynek zaawansowanych maszyn.

Black Panther: Jak to się wszystko zaczęło

W Korei Południowej, wielką wagę do projektowania i rozwoju ich OPL. A ponieważ kraj ma wystarczających pojazdów opancerzonych, których cechy nie są gorsze od współczesnych odpowiedników z innych krajów. Modernizacja zbiorników w Korei Południowej rozpoczęła się w połowie lat 90., kiedy nowy pojazd bojowy rozpoczął rozwój kryptonimie K2 „Black Panther”. Jest godne uwagi, ale jeśli wcześnie deweloperzy uzbrojony z doświadczeń innych krajów, ten typ sztuki został stworzony wyłącznie do własnych przedsięwzięć i technologii.

Projekt został zaprojektowany tak, że produkcja zbiornika została przeprowadzona wyłącznie własnymi siłami. We wczesnych zmian zostały stworzone dwie wersje zbiorników: w pierwszym przypadku miał komponować tradycyjnej wieży i być jak K1, tylko mocno przetworzonej. Druga wersja czołgu był śmielszy: założono, że model będzie wyposażony w niezamieszkałej wieży i armaty 140 mm. Koreański zbiornik został wyposażony w pistolet gładkolufowej NPzK-140 niemieckiej produkcji. Jednak zdecydowano, że projekt jest zbyt skomplikowany, a było zamknięte.

Jak nowy zbiornik

Decyzja o utworzeniu zbiornika jego wysiłki doprowadziły do tego, że projekt został opracowany przez długi czas – około 10 lat. Ale „Black Panther” nie została głęboko zmodernizowana wersja K1, jako pełnoprawny nowego zbiornika, w którym wiele się zmieniło. Najistotniejszą zmianą było zwiększenie długości korpusu pancernego i zwiększa masę bojową do 55 ton. Tank „Black Panther” jest połączeniem systemu KSAP książka oparte. W tym przypadku istnieje możliwość zastosowania dodatkowych modułów ochrony, przede wszystkim dynamiczne. Według twórców siebie, zbiornik ma przedni pancerz, który pozostaje silna, nawet jeśli robi przebijające pociski.

elementy wyposażenia: silnik i zawieszenie

K2 zbiorniki są wyposażone w silnik diesla MTU MB-883 Ka-500, który jest wykonany w Niemczech. Dzięki mocy 1500 KM i 5-przekładnia automatyczna ma unikalną zdolność zbiornika walka na tonę masy. jest to bardzo fajna postać do nowoczesnego sprzętu obronnego! Również główny motor, maszyna jest wyposażona w dodatkową turbinowego silnika 400 KM współpracującą z generatorem i zbiornikiem zapewniające energię elektryczną nawet gdy główny silnik jest wyłączony. Szczególne cechy urządzenia to:

 • trzy z zamontowanych na pokładzie zawiesinę hydraulicznego z sześciu rolek, a reszta ma skrętną ;
 • Oryginalny zbiornik jest wyposażony w półautomatycznym hydropneumatycznego systemu zawieszenia ISU, który jest w stanie dostosować się do warunków w każdym miejscu i minimalizuje wibracje występujące w czasie jazdy;
 • Zbiornik zawieszenie jest w stanie bardziej lub mniej co zmieniając luz wzdłużny i poprzeczny korpusu nachylenia, zwiększając przepuszczalność i wskazówki kąty broni.

Tank „Black Panther” jest przyspieszany na szosie i 70 km / h: chowając go raz, można jechać około 450 kilometrów. Ze względu na wysoką gęstość mocy maszyny mogą być rozproszone dosłownie na 7 sekund z łatwością radzi sobie z nierównym terenie. Liczby te, zgodnie z południowokoreańskich projektantów, jedne z najlepszych na świecie: na wydajność drogowego południowokoreańskiej zbiornika trochę co samochód może się równać!

Wyposażanie pistolety i amunicja

Black Panther czołg wyposażony niemiecki pistolet Rheinmetall L55 120 mm, który należy do broni gładkolufowej rodzinnych. Główną różnicą od poprzednich modeli – długość 55 kalibrów. Produkcja broni na podstawie licencji w Korei Południowej sama. Maszyna jest wyposażona w dwie płaszczyzny stabilizatora pistolet elektro. W wieży znajduje się amunicja, przez 40 rund, z których 16 znajdują się w komórkach autoloaderze. Homing strzały uderzył w zbiornik wróg top jak lecą przez trajektorii osłonowej. amunicja zbiornik przeznaczony dla zakresie nie mniej niż 8 km od hotelu, a oni mają swój własny system naprowadzania i stabilizatory od 4 upierzeniu.

Jako twórcy mówią, broń, czołgi, produkowane w Korei Południowej, stworzony z wykorzystaniem najnowszych technologii. W ten sposób, maszyna może być ewentualnie dostarczyć z szybkością 15 obrotów na minutę, przez co nie ma znaczenia, elewacji lub położenie pistoletu. Ponieważ zbiornik ma automatycznego ładowania, ładowanie bezpośredni udział w przewozie nie jest konieczne. Załoga – dowódca, strzelec i kierowca.

amunicja

Tank „Black Panther” jest wyposażony w pistolet L55, który oprócz standardowych zdjęć wykonanych przez NATO, może pracować na podstawie koreańskiego rozwoju. Więc specjalnie dla tej maszyny w kraju i stworzył nową przebijające pociski w kształcie opłat. Te amunicji są przyciągane przez obecność radaru i naprowadzania podczerwieni głowice mogą być wykorzystywane do strzelania z dużymi kątami wzniesienia.

Muszle do zbiornika posiada spadochron hamujący, który zwiększa dokładność trafienia. Wyzwaniem spadochronem – ograniczenie prędkości na ostatecznej klęski. Jako dodatkowy zbiornik uzbrojenie dwa pistolet używany: 7,62 mm, M60, w połączeniu z pojemnikami i amunicji 12000 przeciwlotnicze pistolet K6 kasety 12,7 mm amunicji 3200 umieszczone na dachu wieży. Ponadto, zbiornik może stworzyć zasłonę dymną podczas korzystania z granatem.

Prototypy K2 zbiornik wyposażony w system celowniczy – zabytków i KCPS KGPS połączeniu z komputerem balistycznym, dalmierzem laserowym oraz zestaw czujników, które wykrywają sygnały szybko. Istnieją pogłoski, że Koreańczycy pomyślał specjalny radar w zakresie milimetra, które mogą wykryć obiekty w odległości 10 km. Z punktu widzenia sprzętu radarowego, zbiornik posiada urządzenie komunikacyjne, systemy odbiornika satelitarnego i urządzeń pracujących w identyfikacji „przyjaciel czy wróg”.

Przegląd układ

Przegląd południowokoreańskiej produkcji zbiorników prowadzi do wniosku, że deweloperzy zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie swoich maszyn. Ich ochrona jest oparty na kombinacji pasywnych i dynamicznych bloków ochrona obronnych. Ponadto zbiornik jest dodatkowo wyposażony w specjalny kompleks ochrony „Arena-E”, który został stworzony przez rosyjskich programistów. Można zabezpieczyć samochód zarówno zarządzane i niekontrolowana amunicja z tego kompleksu. muszli wykrywanie przeprowadza się przy 50 m, przy czym, gdy zostanie wykryty odpalania pocisku zbacza ładunku. Ponadto, grubość zbiornika pancerz jest bardzo duża, co jest całkowicie spawanych blach stalowych, aby utworzyć poszycie.

W głównym zbiorniku zapewnia zaawansowany system, który zarządza ogień. ACS radar wykrywa żadnych much muszli, a także maszyny, które latają nisko. Ponadto, dzięki systemowi automatycznego utrzymuje cele naziemne śledzenie. Oprócz głównego zbiornika instrumentów jest możliwość wymiany danych, który jest zgodny C4I wewnętrznych standardów NATO. „Black Panther” ustalił, dzięki czemu zbiornik zdać ford pływanie. W związku z powyższym, maszyna jest w stanie zmusić wodę rzeki i żadnych przeszkód do głębokości 4,2 m.

Obecnie nikt nie ma wątpliwości, że najlepsze zbiorniki – Korei Południowej, a mianowicie „Black Panther”. Z punktu widzenia wydajności, z tych maszyn są dopasowane tylko analogi Chin czy Japonii. Jednak korzyści te mają nie najlepszy boczny: koszt produkcji zbiornik osiągnie $ 9 milionów na kopii. Ponadto, Koreańczycy mają tendencję, aby wyposażyć swoje pojazdy tylko własne elementy, więc koszt gotowego zbiornika dla innych klientów będzie dość wysoka.