519 Shares 3654 views

„Budezonid”: instrukcje użytkowania i analogów. „Budezonid” inhalacyjne: opinie, cena

Astma zajmuje pierwsze miejsce na świecie wśród chorób związanych z nadaktywnością układu odpornościowego. W leczeniu stwarza ogromne ilości narkotyków. Jednym z takich narzędzi jest „budezonid”. Analogi tego leku jest również często stosowany w leczeniu syndromu obturacji dróg oddechowych. Więc co to jest medycyna?


Co to jest „budezonid”?

Lek ten należy do grupy glikokortykosteroidów wziewnych. Narzędzie to jest syntetycznym analogiem syntetyzowany w organizmie (w), hormonów kory nadnerczy. Jaką ma efektu „budezonid”?

Instrukcje stosowania leku, oznacza, że czynnik zwiększa ilość aktywnych receptorów beta-adrenergicznych w drogach oddechowych.

Ponadto, bloki lek działanie zapalnych prostaglandyn i leukotrienów, a tym samym zapobiegając powstawaniu zapalenia śluzówki oskrzeli.

wywiera ona swoje działanie po codziennym podawaniu przez kilka dni (zwykle około 5-7 dni).

Jest to jeden z głównych leków do leczenia ciężkiej astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. W początkowych etapach rozwoju tych chorób nie ma zastosowania.

Jak więc „budezonid” ma wpływ na komórki docelowe?

farmakodynamika

Lek poprzez zastosowanie inhalacji dobrze absorbowane z powierzchni płuc (przy powierzchni błony śluzowej nosa prawie do krążenia).

Maksymalne stężenie leku w osoczu obserwuje się w ciągu 45 minut po inhalacji. 85 procent wszystkich przychodzących leku wiąże się z albuminy krwi pozostała część jest wydalana bez zmian.

jest przetwarzany przez wątrobę. Wydalane z organizmu przez układ pokarmowy (w żółci i moczu).

Pacjenci z tymi organami patologii obserwuje się dłuższe opóźnienie leku we krwi, co spowodowało rozwój większości powikłań i przedawkowania hormonów glikokortykosteroidów.

Jest możliwe stosowanie leku w postaci tabletek do leczenia układowego tkanki (ale tylko 10 procent całkowitej ilości leku, która została wprowadzona do przewodu żołądkowo-jelitowego może mieć działanie terapeutyczne).

Może być również stosowany w leczeniu chorób innych niż zapalne błony śluzowej nosa spowodowane długotrwałym działaniu miejscowym.

wskazania

W niektórych przypadkach jednak, można przypisać „budezonid”? Instrukcje użytkowania listach głównych chorób, w których mogą być stosowane leki te:

  • Astma oskrzelowa. Lek stały się popularne dzięki działaniu przeciwzapalnym i zdolnością do hamowania aktywności mediatorów zapalnych.
  • Choroba Leśniowskiego-Crohna. W leczeniu choroby użyciu tabletkowanej postaci leku. Lek podaje się do remisji w łagodnych i umiarkowanych postaci choroby.
  • Leczenie nieżytu nosa. To przedstawia przyporządkowanie donosowo budesonidu do łagodzenia objawów katar sienny i alergiczny nieżyt nosa. Doskonały środek do leczenia choroby jest „budesonid formoterol”.
  • Zapobieganie nawrotom polipów, błony śluzowej nosa. Lek jest stosowany we wczesnym okresie pooperacyjnym. Prawie 95 procent przypadkach uniemożliwia ponowne rozwoju polipów.

Wymienione choroby są główne procesy, w których wyznaczonym „budesonid”.

Zdarza się, że lek może być podawany w celu zapobiegania rozwojowi choroby obturacyjnej płuc. Takie przypadki obejmują pacjentów z chorobami zawodowymi lub pracują w niebezpiecznych warunkach pracy. Ale należy pamiętać, że nawet przy użyciu leku do profilaktyki, nie powinniśmy zapominać o dokładnej dawki leku, ponieważ w przeciwnym razie wysokiego ryzyka, aby problemy z nadnercza i zespołu odstawienia glikokortykosteroidów.

W niektórych przypadkach jednak, jego stosowanie jest przeciwwskazane?

Przeciwwskazania

W jakich procesy i chorób, nie używać „budezonid”? Instrukcje stosowania leku wskazuje następujące choroby:

  • Zwiększona wrażliwość na lek lub jego składników. Ryzyko wystąpienia obrzęku naczynioruchowego.
  • Aktywna forma tuberculosis.
  • Choroby układu oddechowego pochodzenia grzybowego.
  • Ostre procesy infekcyjne w przewodzie pokarmowym.
  • Ciężką niewydolnością wątroby.
  • wiek dzieci.

We wszystkich tych chorób, stosowanie kortykosteroidów jest zabronione. Wynika to z faktu, że lek lub promuje proces zaostrzyć lub pogorszyć jej przebieg. Dzieci nie mogą korzystać z tego leku, ponieważ mogłoby zakłócić fizjologiczną produkcję glikokortykosteroidów hormonów z powodu niewypłacalności kory nadnerczy.

Istnieją pewne ograniczenia, w których należy zachować szczególną ostrożność należy stosować „budezonid”. Instrukcje dotyczące stosowania ostrzega, że bardzo ostrożnie należy stosować leku dla osób z nadciśnieniem, cukrzycą, pheochromocytoma, zrogowaciały wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

efekt uboczny

Obecnie nie ma leków, których stosowanie nie rozwinęły szczególny efekt uboczny. Niestety, „budezonid” jest również lek o dość szerokim spektrum działań niepożądanych jej działania.

Jeśli używasz „budezonid” wdychania, główne skutki uboczne jego stosowania będzie być zaburzenia mowy (dysfonia), chrypka, suchość w ustach, kaszel, paradoksalny skurcz oskrzeli rozwoju.

Po podaniu doustnym, może rozwinąć się depresja, zawroty głowy i drażliwość.

Układ sercowo-naczyniowy mogą reagować z wprowadzeniem „budezonid” rozwoju naczyń, zwiększenie ciśnienia krwi, tachykardia.

Lek może powodować i nasilenie choroby przewodu pokarmowego – wrzody, zapalenie trzustki. Ponadto stymuluje rozwój zaburzeń niestrawności.

To negatywnie wpływa na układ mięśniowo-szkieletowy. Być może rozwój osteoporozy, miastenia, bóle stawów.

Najpoważniejsza efektem ubocznym jest zespół Cushinga. Pojawia się w związku z tym, że w okresie pobierania glukokortykoidów zmniejsza syntezę własnych hormonów. Jeśli stosuje się kortykosteroidy przez dłuższy czas, nadnercza może po prostu nie są do syntezy substancji fizjologicznych muszą wpływać na zdrowie pacjenta. Dlatego ważne jest, aby uważnie monitorować dawki otrzymane hormonów, a także prawo do wstrzymania ich podjęcia.

dostosowanie dawkowania

W jakich dawkach należy podawać „Instrukcji budezonidu? Przepisując udostępnia następujące dawkowania.

Za pomocą formy do inhalacji „budesonid” w zależności od stopnia nasilenia choroby. Optymalną dawkę dla osoby dorosłej wynosi 200-800 mikrogramów. Maksymalna dawka nie powinna być większa niż 1,5 mg. U dzieci lek jest przeciwwskazany do stosowania i jego analogi są przydzielane w zależności od wagi sprawy.

Postać doustna leku stosuje się przez 30-60 min przed posiłkiem. Zastosowanie do 3 mg trzy razy dziennie. Przebieg leczenia jest doustne leki przez około 2 miesiące. Odmowa leku odbywa się stopniowo, aby uniknąć objawów odstawienia.

Donosowe zwykle przypisane „budezonid Iziheyler”. Dawki wybiera się indywidualnie dla każdej osoby, w zależności od stopnia procesu. Średnio używają 2-3 kropli leku do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę. U dzieci, ta forma leku jest przeciwwskazane. Przebieg leczenia jest przez 2 tygodnie.

Interakcje z innymi lekami

Niektóre z tych leków w przypadku stosowania w połączeniu z „budesonidem” może pogorszyć jej wchłanianie. Leki te obejmują inhibitory cytochromu P450. Na przykład w przypadku użycia zarówno „budesonid” ( „Pulmicort” – jako analog) i leki, takie jak „ketokonazolu” „erytromycyny” może opóźnić wydzielanie z krwi glukokortykoidu, które jest obarczona rozwoju hormonalnej upojenia i wygląd niepożądanych efektów leku.

Jednocześnie otrzymuje „budezonid” i niektóre leki moczopędne ( „Indap”), przyczynia się do rozwoju hipokaliemii u pacjenta, co niewątpliwie wpływa na pracę serca.

Kilka leków (na przykład, środki zobojętniające kwas – „Almagel”), podczas gdy za pomocą „budesonid” wywierać na siebie działania antagonistycznego, tj nie dopuszczać do siebie wywierać efekt terapeutyczny. W związku z tym, że zaleca się stosowanie tych leków, w odstępie co najmniej dwóch godzin (tylko w postaci doustnej leku).

Stosując lek do inhalacji

Ponieważ lek został stworzony przede wszystkim do leczenia chorób dróg oddechowych, konieczne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób należy je.

forma wdychania leku stworzył sporo, ale ich stosowanie jest generalnie zbieżny na wiele sposobów.

Po pierwsze, te leki są zwykle podawane za pomocą nebulizatora. To urządzenie pozwala na wprowadzenie do dróg oddechowych ściśle dopasowane dawki leku. Zazwyczaj brakuje jedną porcję proszku do inhalacji, aby zatrzymać objawów astmy lub POChP.

W tym celu, zwykle używane „Budesonide-native”. Lek ten został opatentowany przez rosyjskie firmy. W jego skład lekiem przenosi się zawiesinę (lub proszku) „budesonidem”. Nebulizator ładowane kasety z lekiem, a następnie środek wdechu wchodzi oskrzeli i płuc.

Kilka leków są w postaci aerozolu, który zawiera także „budesonid”. Nazwa handlowa może im być różne od siebie, ale substancja czynna jest wciąż ten sam glukokortykoid. Jeżeli przy tego rodzaju leku, należy jednak pamiętać, że jedna dawka aerozolu zawiera 0,05 ml budezonid (ważne jest, aby wiedzieć, aby nie spowodować przedawkowanie glukokortykoidów).

Koszt leku

Biorąc pod uwagę wielkość obecnego rynku leków nie jest trudne, aby podnieść sobie „budezonid” do inhalacji. Jego cena i jej analogi mogą się różnić, ale należy pamiętać, że wszystkie takie same w swojej strukturze głównego aktywnego składnika jest budezonid. Koszt leków będzie zależeć od tego, kto sprawia, że lek, i czy jest to opatentowany lek lub leki generyczne.

Lek jest sprzedawany wyłącznie w aptekach. Ile to będzie kosztować „budezonid”? Jego cena i jej analogi wynosi średnio od 300 do 2000 rubli. Wszystko zależy od tego, kto jest producentem i które formą uwalniania leku. Na przykład, taki jak lek „benacort” jest wytwarzany w postaci kapsułki z proszkiem do inhalacji. Średnio kosztuje 400 rubli. Brytyjskie leki są znacznie droższe. Na przykład, „budesonid formoterol” Brytyjski produkcyjny znajduje się w zasięgu 2.000 rubli, że nie każdy może sobie pozwolić. Wystarczy zakupić produkty słoweńskiej, które nie różnią się w działaniu i są znacznie tańsze.

W badaniach udowodniono, że droższe leki jest prawie żaden sposób gorsze od ich odpowiedników w budżecie. W związku z tym, co lek kupić – wybór każdej osoby, w zależności od swoich potrzeb i bezpieczeństwa.

Opinie o preparatach

Glikokortykosteroidów narkotyki od dawna stosowane przez wielu pacjentów z zespołem przewlekłej obturacyjnej lub astmy. Prawie wszyscy pacjenci z ciężką postacią z tych chorób jest przypisany do „budesonid”. Jej analogi zajmują dość szeroki komórkę w rejestrze leków przeciw tym chorobom, tak często słychać wszędzie. Ten lek, takie jak, na przykład, „Apulein” „” „Buderin Benakap”, wspomnianego już powyżej „Pulmicort” i „benacort” etc.

Według wielu pacjentów, leki te są najlepsze w leczeniu chorób układu oddechowego. Sporo ludzi, którzy nie pomogło formę inhalacji glikokortykosteroidów lub jego połączeniu z beta-agonistów.

Przy prawidłowym dawkowaniu lek był w stanie osiągnąć znaczną poprawę u tych pacjentów. Obecnie, wielu po prostu nie może sobie wyobrazić życia i normalnego życia bez stosowania tych leków.

Jednak pomimo wielu pozytywnych opinii, nie jest ciemna strona leku jako „budesonidem” – cenie.

Przez długi czas istniała tendencja do powoływania darmo astmy leki pacjentom w potrzebie. Wszyscy pacjenci mogli przyjść do apteki i po okazaniu stosownego dokumentu, aby uzyskać darmowe leki dla swoich własnych potrzeb.

Obecnie jest również praktykowane, ale warunkowa, którzy są uprawnieni do zwolnienia tych leków znacznie zwężone. Teraz te leki są bezpłatne tylko dla osób niepełnosprawnych 1 i 2 grupy, jak i dzieci; Inni ludzie mają kupić lekarstwa dla ich własnych pieniędzy. Biorąc pod uwagę, że przygotowanie zajmuje sporo, nie każdy może sobie pozwolić na takie traktowanie.