454 Shares 5445 views

Puszkina Góry, Kościół klasztoru. Historia, harmonogram usług i zdjęcie

Kościół Wniebowzięcia NMP w klasztorze w górach Puszkina – jest to jeden z najważniejszych miejsc dla rosyjskiej historii, architektury, religii i kultury świeckiej. Każda epoka przyniosła znaczących zmian tutaj. Kilka wieków starano się zachować go w jego pierwotnej formie. Kościół, zbudowany na miejscu cudownych wydarzeń, potężnych murów, przyrody – to wszystko przyciąga wiernych i turystów.


historia

W nowoczesnej miejscowości o nazwie Puszkina Hills Kościół klasztor został założony w 16 wieku na miejscu cudów miało miejsce. Po zapoznaniu się ze zjawiskiem młodego pasterza cudownym obrazem Matki Bożej i uzdrowienia, Iwan Groźny nakazał wybudować kościół na wzgórzu Shinichi. W tym miejscu świątynia Wniebowzięcia NMP został zbudowany, a jego tron jest umieszczony tuż nad pniu sosny, gdzie była ikona. Klasztor został założony Tobolenets rozliczeniowych ostatecznie zarośnięte i przemianowany na wsi Świętych Gór. Wiadomym jest, że Iwan Groźny przyznana Kościołowi dzwonu Klasztor pyatnadtsatipudovy, wykonane w fabryce Tuleneva. I król Fiodor Michajłowicz zdobyłem Ewangelii. Ogromny dzwon nazwano w „Goryunov” Ludzie z płaczliwym głosem. Do dziś pozostał tylko fragment tego na dziedzińcu. Aż do 18 wieku klasztor był pierwszej klasy i miał dużo ziemi. Podczas panowania Katarzyny stał treteklassnym i został pozbawiony większości posiadaniu, ale wartość dla Rosji nie jest stracone.

Świątynia i Puszkin

Nie daleko od klasztoru znajduje się majątek rodziny AS Puszkin – wieś Mikhailovskoye. Został zbudowany dziadek poety na linii matczynej – Osip Abramowicz Hannibala.

Babcia i dziadek Puszkina (Maria A. Osipa Abramowicz Hannibal i Hannibal) złożyli znaczne datki do świątyni. To dało rodzinie prawo być pochowany obok klasztoru. Puszkin odwiedzili te miejsca po zakończeniu liceum. Szczególnie bliskie relacje z klasztorem on rozwinięty w czasie jego wygnania do ateizmu. Wtedy opat klasztoru opat Jonas został powołany w celu nadzorowania duchową Puszkina. W rezultacie, oni opracowali bliskie relacje zaufania. Jak Puszkina i przyjaciółmi z całego bractwa zakonnego.

Opat Jonasz mówił pozytywnie o obserwowana. Poeta jest tu zebrane obrazy bohaterów, powiedzenia, przysłowia, załączając popularny mądrości. Stały się one istotne dla znanych i ważnych dzieł „Borysa Godunowa”, „Belkin”. I wreszcie, wielki poeta znalazł odpoczynek w klasztorze. Gdzie został pochowany, a jego matka, babcia, dziadek i brat, który zmarł w niemowlęctwie. Według legendy, Puszkina, kiedy grzebiąc jego matkę, i zapłacił za jego grobu, jakby przeczucie jego zbliżającej się śmierci.

Tak więc, w 19-wiecznej wsi Świętej Górze został przemianowany Puszkin Hills. Kościół klasztoru, w przeciwieństwie do tego, który zachował swoją nazwę. A dziś, można przyjść i odwiedzić grób wielkiego poety, zostawić kwiaty. Ale przywódcy kościelni w codziennych nabożeństwach upamiętniających Puszkina i jego krewnych.

Świątynia w 20 wieku

Jeszcze przed wojną, kiedy przyszedł rząd radziecki, kościół był zamknięty. Pokój był wykorzystywany jako piekarni, drukarni, klub. Podczas II Kościół klasztoru (Puszkina Hills) wojny światowej jest bardzo zniszczony w zamachu bombowym, Kościół St. Nicholas i inne budynki zostały całkowicie zniszczone. Naziści starali się zniszczyć i pomników religijnych i grób Puszkina. Zgodnie z ich planem eksplozja dziedzictwa kulturowego musiał osłabić ducha rosyjskiego żołnierza. Na szczęście, nasi ludzie musieli przejść do ofensywy i demine pomnik na grobie poety. Na pamiątkę tych wydarzeń, pomnik został zbudowany pod wezwaniem Puszkin Gore wyzwolenia. W 1949 roku katedra Wniebowzięcia został przywrócony przez Akademię Nauk, a następnie otworzyć wystawę muzealną. Ale nie wiadomo, czy to zrobić, czy to nie jest grób poety.
Tylko w 1992 roku kościół został przekazany z powrotem do Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego i Kościoła klasztoru została reaktywowana się (Puszkina Hills), maksymalne powtórzenie czasów pojawienia się życia wielkiego poety.

Harmonogram Usług

W miejscowości Puszkina Hills kościoła klasztoru ma następujący harmonogram usług.

Zwyczajne usługa rano od poniedziałku do piątku, począwszy od 6:30 – midnight, liturgii, zegarki, braterskie modlitwy.

Niedziele i święto rano usługi rozpocząć o godzinie 9:00 – Zegar liturgii.

Wieczorny serwis w dni powszednie, niedziele i święta – 17:00.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca po zakończeniu liturgii w katedrze to modlitwa na wezwanie Ducha Świętego w każdej dobrej pracy.

Co czwarta niedziela miesiąca są Blagodenstvenny modlitwa nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus.

Każda usługa niedzielę obejmuje jeden akathists NMP.

inne atrakcje

Wspomnieliśmy wcześniej o klasztorze Svyatogorsk i osiedli w miejscowości Mikhailovskoye, który stał się muzeum-rezerwat. Ale to nie jedyne atrakcje. Puszkin Muzeum-Rezerwat obejmuje Homestead Mikhailovskoye Trigorskoye Petrovskoye Savkina Hill. W miejscowości Puszkina Hills kościoła klasztoru i grobu Aleksandra Puszkina z pewnością cieszył się dużą popularnością. Ale oprócz nich jest Kościół Kazańskiej Ikony Matki Bożej i Centrum Nauki i Kultury. W sąsiedztwie Gór Puszkina interesujące są również: Mill Village Bugrovo, Muzeum Poczty, ornitologiczny prywatny żłobek i dom-muzeum nazwane Siergiej Dowłatow.

Turystyka i pielgrzymki

Jak widać, ten obszar w rejonie Pskowa jest ośrodkiem różnych zabytków i popularne w dzisiejszych czasach. hotele lokalne oferują swoje i usługi, biuro podróży – wybór różnych tras. Wierna spodziewać różne pielgrzymki do kościołów, w tym kościoła klasztoru (Puszkina Hills). Zdjęcia zrobione w tych starych miejscach zachowały swój ducha z czasem Puszkina, jest również bardzo imponujące. Każdy zainteresowany Psków może odebrać coś dla siebie.

Z Petersburga lub Psków można dojechać autobusem, postępując zgodnie ze wskazówkami Pskowa – Wielki Luke – Psków Noworżew, Pskowa – Puszkina Hills (Kościół klasztoru).

Samochodem od Petersburgu Puszkina w górach trzeba jechać na autostradzie E95, M20.

Moskwa jest pociąg do Wielkiej Bow, a stamtąd przenieść do autobusu Pushkinogorye. Samochodem z Moskwy – na autostradzie E22, M9, po mieście Pustoshka należy skręcić na autostradę E95, M20.