365 Shares 2325 views

urządzenie pięter w wannie – główne aspekty realizacji betonowej podłodze

Urządzenie podłogi w wannie może być wykonane z różnych materiałów. Porozmawiamy bardziej szczegółowo o powłoce z betonu, jego zalet i wad.


W porównaniu z drewna surowego urządzenia podłogi w łaźni z betonu – proces bardziej czasochłonne i kosztowne. Na przeciwległych skalach, które można umieścić dłuższą żywotność, oczywiście, z należytą starannością. Inną zaletą nawierzchni betonowej – możliwość układania płytek lub kamienia (w szatni to lepiej dać pierwszeństwo drzewa). Z kolei drzewo – materiał naturalny, bardziej wizualnie przyjemny i stosunkowo niedrogie. Należy również pamiętać, że beton the – zimny materiał, co oznacza, że nie wymaga dodatkowych dekoracji w postaci krat z drewna lub korka paneli.

Pierwszym ważnym punktem, który obejmuje urządzenie pięter w kąpieli, – vodoottokov instalacji. Jeśli ziemia, na której konstrukcja wytrzyma piasku, a następnie wykopać dół pod najlepszą mycia – w jednym z rogów. Jego głębokość może osiągnąć 0,5 metrów. Po wykopanego dołu, musi być wypełniona żwiru lub tłucznia, a następnie wykonać urządzenie podłogi. W łaźniach wszystkich rozmiarach koniecznie zainstalowanych kanalizacji do prowadzenia spływu wody do gruntu, trzeba zrobić kilka otworów w podstawie fundamentu, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy i ogólną wentylację. Inna postać wykonania polega na przygotowanie instalacji rur kanalizacyjnych przeznaczonych do odprowadzania wody. W ten sposób woda będzie wyjście z pomieszczenia łaźni na ulicy, a nie w ziemi. Rury są zazwyczaj wyświetlane na specjalnie przygotowanym rowie. Warunki przygotowania zrzutu ścieków – ostatni etap prac wstępnych, a następnie można wykonać bezpośrednio z urządzenia na betonowej podłodze w łazience.

W miejscu, gdzie jest ona pierwotnie zakładanej instalacji zagęścić glebę z niewielkim kątem w kierunku odprowadzania ścieków. Po zakończeniu prasowania rynku jest wypełniona tłucznia lub żwiru utrzymując wcześniej ustalonego kąta nachylenia. Grubość tej warstwy powinna być w zakresie 15-20 cm. W dalszej kolejności możliwe jest przejście do betonowania. Urządzenie wanna podłogowa zakłada jej obsadzenie w dwóch warstw, między którymi jest umieszczona poduszka izolacyjnego. Grubość pierwszej warstwy – około 50-70 mm, to powtarza się z góry określoną zbocza. Po suszeniu końcowym ułożone izolację, w które mogą być stosowane jako filcu, z wełny szklanej lub gliniec. Nad izolacją rozprzestrzenia się zwykle folię. Końcowy etap operacji – drugą warstwę betonu roztworu wypełniającego (samo w sobie jest wskazane dodawanie roztworu perlitu, to zwiększa funkcjonalność gotowej podłogi), ponownie zachowując określony kąt przed odwodnieniem. Wypełnia tak dokładnie jak to możliwe, ponieważ powierzchnia powinna się gładsza. Musimy to w przypadku, jeśli użytkownik zdecyduje się „uszlachetnić” powierzchnię płytek. W tym przypadku, przed ułożeniem będzie trzeba zrobić wylewki wyrównującej.