397 Shares 5074 views

Jak gotować brokuły

  Każda gospodyni czasami chce coś do dywersyfikacji zwykłe menu, uzupełnić go o jasnych i smacznych potraw. często zwracają uwagę na kapuście, ponieważ jest to przydatne i apetyczny. Kapusty dużo, ale teraz myśli o zakupie brokuły, kobiety często pytają, i jak gotować kapustę. Często pojawia się pytanie, czy gotować kwiatostan ze stopką lub lepiej oddzielnie. Zagadnienia, w tym przypadku są zawsze dużo, ale teraz będziemy próbować dowiedzieć się, jak gotować brokuły, że podczas gdy pozostały takie same przydatne i smaczne.


A użyteczne właściwości tego gatunku kapusty a lot – brokuły promuje większy dopływ tlenu do serca jest profilaktyka raka żołądka, piersi i prostaty, niezwykle przydatnym dla kobiet w ciąży i małych dzieci. Lekarze zalecają spożywanie Ta użyteczna roślinny co najmniej 5 porcji tygodniowo w zapobieganiu raka.

Jak gotować brokuły

Naukowcy twierdzą, że sposób przygotowania brokuły określenia skuteczności jego zwalczania komórek rakowych. Wynika to z faktu, że czas obróbki cieplnej zależy od zachowania składników odżywczych w kapuście. Jak gotować kapustę brokuły zachować wszystkie witaminy?

Przed gotowaniem brokuły warto spłukać pod bieżącą wodą. Następnie ostrożnie pokroić na różyczki, a następnie moczone w osolonej wodzie przez około dziesięć minut (jeśli kapusta z ogrodu warzywnego, nie ze sklepu, a następnie można pominąć moczenie). Równolegle z tym na ogień umieścić garnka z wodą, należy umieścić kwiatostan, po zagotowaniu wody. Co najważniejsze, nie trawią, że brokuły nie traci żadnych użytecznych cech, nie ma smaku.

Warto również biorąc pod uwagę fakt, że istnieją produkty, które poprawiają działanie kapusty na organizm ludzki. Wśród tych produktów można znaleźć te, które chcesz, tutaj jest częściowa lista – wasabi, musztarda, rukola.

Przepisy z brokułami

Naucz się gotować brokuły, można gotować rozmaite potrawy z niej. Na przykład, sałatki. zajmie funta brokuły, parę średnich marchwi, ogórka trawiona, 50 g cebuli. Marchew i brokuły trzeba zagotować, a następnie pierwszy ruszt i posiekać drobno kwiatostany. Cebuli powinny być dokładnie rozdrobnione siekane i plastry ogórka. Wszystko to jest niezbędne, aby wymieszać i wlać specjalnym sosie, do gotowania, które potrzebne są dwa łyżkę oliwy z oliwek, sok z cytryny, cukier, sól, mielony pieprz i trochę octu.

Innym niezwykle pyszny sposób gotować brokuły – to upiec ją razem z sosem śmietanowym kalafior. Aby przygotować to danie trzeba będzie brokuły (czterysta gram), kalafior (taka sama kwota), pół litra twarogiem (sto pięćdziesiąt gramów), masło (łyżka) mąki (kilka łyżek), sól i pieprz do smaku. Przed gotować brokuły, wcześniej podzielić na różyczki, a następnie gotować w osolonej wodzie z dziesięciu do piętnastu minut. Następnie trzeba złożyć go na durszlak do szkła wodnego. Następnie należy umieścić kapustę w naczyniu do pieczenia. Choć kapusta jest gotowane, można zrobić sos. Musisz podsmażyć mąkę, dodając pierwszy masło, a następnie śmietanę. Wszystko to doprowadza się do wrzenia i wlać do mieszaniny startego sera. Mieszać do ser topiony, a następnie dodać sól i pieprz. Otrzymany sos wylano na kapuście i umieścić w piecu podgrzanym do 180 ° C. Kiedy pojawiają się kiełki złotą skórkę, danie jest gotowe.

Teraz, gdy wiesz, jak gotować brokuły i być w stanie zróżnicować menu wiosna smaczne i zdrowe jedzenie. Bon appetit!