807 Shares 9948 views

Podstawowa konfiguracja „Opera” w przeglądarce

Aby móc przeglądać wiele zasobów internetowych, wymaga specjalnego programu – przeglądarkę. Jest dość duży wybór tych decyzji, czasami bardzo znacznie się od siebie różnią. Jest to niemożliwe, aby powiedzieć, która przeglądarka jest najlepsza, ponieważ każdy z nich posiada szereg funkcji, które sprawiają, że popularne w pewnych kręgach użytkowników. Tak więc, „Explorer” (Internet Explorer) z firmy „Microsoft” jest wygodny, ponieważ jest częścią systemu operacyjnego Windows; „Chrom” (Google Chrome) ma najwyższą kompatybilność ze starymi i nowymi standardami; Firefox inny mało pamięci i tak dalej.

Doświadczeni użytkownicy wiedzą, że przed użyciem powinny być wykonane z personalizacji przeglądarki – będzie to rozwiązać niektóre problemy przed ich wystąpieniem. Dziś będziemy mówić o podstawowej konfiguracji jest bardzo wygodna przeglądarka – „Opera”.

Konfiguracja przeglądarki Opera

Istnieją dwie gałęzie programu, z których jeden kończy w wersji 12.16, a druga jest już obecna wersja 19.0. Rozważmy pierwszy wykonany na silniku Presto, jak ustawienia przeglądarki w nowszych wersjach, podobnie jak Google Chrome. Jeśli jeden użytkownik, radzimy dokonać małej zmiany w pliku konfiguracyjnym, tworząc w ten sposób „opera” Portable. To ustawienie przeglądarki Opera zachowa wszystkie dane w ponownej instalacji systemu operacyjnego i od razu kontynuować. Oczywiście, folder program nie powinien być usunięty. Wierzymy, że podczas konfigurowania jest to jeden z najważniejszych punktów „dla siebie”. W katalogu z zainstalowanym programem znaleźć operaprefs_default.ini plik, otwórz go w Notatniku i dodać blok

[Energii]

Multi User = 0

Dalsze ustawienie przeglądarka jest następujący. W uruchomionym programie musi nacisnąć kombinację klawiszy Ctrl + F12 i wybrać to, co strona, aby otworzyć przy starcie (jeśli nie ma specjalnych wymagań, a następnie określ SpeedDial). W „Zaawansowane” elementu szczególnego zainteresowania jest „Pliki”, gdzie można określić żądany folder. Tutaj, odznaczając typ ukrywania i dwukrotne kliknięcie żądanej ekspansji, można wybrać aplikację, która będzie działać z „Opery”. Na przykład, więc jest to wygodne, aby skojarzyć plik torrent z programu klienckiego. Kolejna zakładka – „Programy” – konfiguruje domyślną przeglądarkę: punkt kontroli kleszcza, można powiedzieć, że system otworzyć wszystkie linki za pomocą tej aplikacji.

Pamiętaj, wszystkie …

Zakładka „Historia” pozwala ustawić rozmiar cache: im większa jest, tym mniej żądania wysyłane przez przeglądarkę do często odwiedzanych stron, więc w ramach jednego Pobrane dane są przechowywane na komputerze. Po skonfigurowaniu należy zwrócić uwagę, że liczba adresów mogą wystąpić błędy 1000. Na wolniejszych komputerach wybierz „Pamięć cache” nie należy umieszczać zbyt dużo: najlepiej pozostawić go w trybie automatycznym. Szczególnie interesująca jest zakładka „Bezpieczeństwo”: Tutaj użytkownik może włączyć lub wyłączyć ochronę algorytm z fałszywymi zasobów internetowych. Nie zaleca się aby wyłączyć tę funkcję. Tutaj można wybrać tryb aktualizacji przeglądarki.

suplementy

Ale wybierając program „rozszerzenie” w menu głównym, można uzyskać na stronie Select i pobrać dodatkowe moduły, które rozszerzają możliwości przeglądarki. Zalecamy, aby nie ignorować tej okazji, a dokładnie przeanalizować listę sugestii i dodać wymagane moduły w programie.

Przywróć ustawienia początkowe

Zdarza się, że z jakiegoś powodu, istnieje potrzeba, aby przywrócić wszystkie ustawienia do oryginalnego widoku. Aby to zrobić, należy usunąć operaprefs.ini pliku. Jego położenie można określić, otwierając menu „Pomoc – O programie”.