333 Shares 3876 views

Parakoklyush: objawy u dzieci, leczenie i zapobieganie

Co jest parakoklyush? Objawy u dzieci, leczenie tej choroby i jej przyczyny zostaną przedstawione poniżej. My również powiedzieć o tym, co należy podjąć środki w celu uniknięcia rozwoju tej choroby.


streszczenie

Parakoklyush u dzieci jest stosunkowo częste infekcje. Jednak w sprawiedliwości należy zauważyć, że choroba ta występuje znacznie rzadziej niż krztuścowi. Choroby te nie są powiązane ze sobą. Najczęściej parakoklyushem chorych dzieci w wieku 3-6 lat i bardzo rzadko dzieci do roku i młodzieży.

Co jest parakoklyush?

Objawy u dzieci, leczenie tej choroby powinny być określone tylko przez doświadczonego pediatry.

Choroba Parakoklyushem zwany pochodzenie ostra i zaraźliwa. Charakteryzuje się trwałe, na sucho, napadowego kaszlu, a także zjawiska tchawicy.

Objawy danej choroby jest bardzo podobny do obrazu klinicznego łagodnym krztuścowi. Zwykle po choroba u ludzi tworzy się odporność na ścieranie i specyficznej względem typu. To jest niemożliwe do ponownego zakażenia lub jego ryzyko jest niskie.

Droga zakażenia oraz przyczyny chorób

Czynnik danej choroby jest Bordetella parapertussis. Ten coli parakoklyusha, który ma takie same właściwości chorobotwórczych jak pertussis Wand. Należy zauważyć, że jest scharakteryzowany przez kilka cech kulturowych i biochemicznych.

Jak parakoklyush (objawy u dzieci, leczenie zostaną omówione poniżej)? Źródłem zakażenia działa chorego dziecka, a czasami bacillicarriers. Zakażenie jest przenoszona przez kropelki rozpylone w powietrzu.

Dla danej choroby charakteryzuje okresowych wybuchów choroby i ogniska epidemii w wieku przedszkolnym i szkołach.

Formy choroby zakaźnej

Jakie formy jest taka choroba jak parakoklyush? Objawy u dzieci, leczenie tej choroby zależy od rodzaju patologii, który rozwinął. Eksperci wyróżnić kilka form parakoklyusha:

 • typowy;
 • atypowe (bezobjawowy bacteriocarrier, formy usunięte).

Należy również zauważyć, że ta choroba może wystąpić:

 • w umiarkowanej formie;
 • łagodną formę.

Jak dana choroba jest podzielone w zależności od komplikacji:

 • w nieskomplikowany (z gładkiego płynięcia);
 • Skomplikowane (przystąpienie wtórnej infekcji lub nasilenie choroby przewlekłe).

Parakoklyush: objawy u dzieci

Leczenie, opinie i porady na temat zapobiegania tej chorobie są omówione poniżej.

Okres inkubacji choroby trwa 4-14 dni. Parakoklyusha obraz kliniczny charakteryzuje się trzy okresy w rozwoju objawów patologicznych. Pierwsze objawy, lub tak zwany okres nieżytowe, może być zmieszany z objawów grypy lub ostre choroby układu oddechowego:

 • szorstki lub ból gardła;
 • suchy kaszel;
 • lekki katar.

Okres ten trwa 3-5 dni. Następnie przychodzi okres spazmatyczny. Charakteryzuje się następującymi cechami:

 • w postaci nietypowego przejawia mokro i kompulsywne kaszel plwociny;
 • z koklusz wewnątrz pacjenta ma napadowy kaszel, świszczący oddech, który kończy lub wymioty (nie ma więcej ataków 7 razy dziennie).

Według lekarzy kaszel rozwija się ze względu na bodźce mechaniczne, nadmierna aktywność lub szczepu nerwowego.

Zazwyczaj, czas trwania okresu kurczowego nie więcej niż dwa tygodnie.

Podczas powrotu choroby kaszel osłabia i znika (około 3 dni). Temperatura dziecka jest normalny. Jeśli chodzi o przeziębieniach i kurczowego okres, podczas którego dziecko może wystąpić stany podgorączkowe.

powikłania

Jakie powikłania mogą spowodować parakoklyush? (Objawy i leczenie) u dzieci z tą chorobą są znane każdemu pediatry i patologia powinien być wykryty w czasie. Wynika to z faktu, że to zaburzenie może powodować poważne powikłania, które są związane z przystąpieniem do wtórnego zakażenia.

Najczęściej, gdy parakoklyushe rozwoju chorób układu oddechowego, w tym zapalenie opłucnej, zapalenie płuc i oskrzeli. Ponadto, istnieją powikłania, takie jak odma, rozedma płuc, i wypadaniem odbytnicy.

Jak rozpoznać?

Jeśli dziecko nie jest silny suchy kaszel, i nie ma gorączki, należy natychmiast skonsultować się ze specjalistą (Laura pulmonologa, pediatry i chorób zakaźnych).

Prawidłowa diagnoza duże znaczenie mają informacje na temat ostatniego kontaktu dziecka z osobą chorą. Polecam również dziecku przejść testy na krztusiec i parakoklyush.

U dzieci, w celu potwierdzenia rozpoznania wykonuje się takie badania:

 • rozmaz bakterii siew pochodzi z tylnej ściany gardła;
 • rentgenowskie klatki piersiowej;
 • Analiza krwi na obecność przeciwciał parakoklyushu.

Proces obróbki

Jak leczyć dzieci parakoklyush? Dzięki temu dowiesz się z lekarzem w szczegółach. W większości przypadków leczenia takich chorób, prowadzi się w warunkach ambulatoryjnych. Jednak w niektórych sytuacjach, dziecko nadal jest hospitalizowany. Zazwyczaj tak się dzieje, gdy dziecko jest jeszcze żadne trzy lata, czy choroba jest bardzo ciężka. Ponadto dziecko obserwuje się jedynie w szpitalu, jeśli ma żadnych poważnych powikłań.

Według sprawozdania z doświadczonych specjalistów, specyficzne leczenie tej choroby nie jest obecny. Jednakże, w celu łagodzenia nieprzyjemnych objawów, lekarze zalecają, aby wykonać następujące czynności:

 • Terapia witaminy, leczenie odczulające;
 • Oprogramowanie w pomieszczeniu, w którym pacjent jest optymalny klimat wilgotny i że chłodne powietrze;
 • oksigenobaroterapiyu regularne wdychanie powietrza przez nebulizator wilgotny;
 • często idzie na zewnątrz (korzystnie od dróg).

lek

Jak wspomniano powyżej, szczególne traktowanie dzieci parakoklyusha nie istnieje. Jednak lekarze nadal przepisać niektóre leki dzieci.

Z leków przeznaczonych specjalistów mogą ubiegać się chore dzieci:

 • uspokajające;
 • „Tussin Plus” lub „Bronholitin” (zwłaszcza w okresie niebieskiego języka);
 • antybiotyki (makrolidy) w przypadku skomplikowanego przebiegu choroby (wyłącznie dla dzieci do jednego roku).

Nie możemy powiedzieć, że w parakoklyushe aktywnie stosuje się następującą procedurę:

 • akupunktura;
 • fizjoterapia.

Eksperci twierdzą, że w trakcie choroby jest kluczowa do odmowy przyjęcia stałych pokarmów w postaci ciastek, krakersów, twardych owoców i warzyw. Należy również powstrzymać się od podejmowania działań i gier, które mogą przyczynić się do rozwoju napadowego kaszlu.

środki zapobiegawcze

Teraz, gdy wiesz , co krztusiec i parakoklyush. Różnice dzieci zaprezentowano nieco wyższe.

Podobnie jak w przypadku leczenia, specyficzny profilaktyka w tej chorobie nie jest obecny. środki zapobiegawcze muszą być tak zaprojektowane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji w grupie dzieci. Z tego pacjenta dziecko jest izolowany przez 25 dni od początku choroby. W tym przypadku, osoba kontaktowa przynajmniej dwukrotnie przechodzić badania bakteriologicznego.

W przypadku wystąpienia infekcji w przedszkolach i placówkach szkolnych nałożone są kwarantannie przez dwa tygodnie.

fachowe porady i opinie

W celu uniknięcia zainfekowania parakoklyushem inne dzieci, jest zabronione kontaktu z nimi podczas chodzenia z chorym dzieckiem.

Według lekarzy, szczepienia na krztusiec, nie chroni dziecko przed parakoklyusha.

Nawilżanie powietrza w pomieszczeniu, w którym pacjent jest po prostu otworzyć okna i powiesić mokre ręczniki lub pościel. W takich okolicznościach, opóźnić choroby, w szczególności napadowego kaszlu, będzie dużo łatwiejsze.

Eksperci doradzają rodzicom, aby nie pozostawić kaszel dzieci bez odpowiedniej uwagi. Po tym wszystkim, to objawem jest często wskaźnikiem rozwoju poważnych i ciężkich chorób zakaźnych. Na pierwszych oznak niedyspozycji dziecka powinien natychmiast pokazać pediatry lub innego specjalisty wąskie podejście w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się infekcji i rozwoju różnych powikłań.