511 Shares 8222 views

GeForce GT 720m: przegląd karta graficzna

Dziś, laptopy stały, oprócz wbudowanego w procesor graficzny akcelerator, aby otrzymać kartę graficzną. Zgodnie z ogólną zasadą, ustaw mobilną wersję z przedrostkiem „M” w tytule, że się przybraniem funkcjonalny. Drogie modele są coraz więcej akceleratorów wysokiej jakości, ale za to użytkownik musi zapłacić. Rynek mobilnych kart graficznych w 2013 roku dostał nowy produkt firmy NVIDIA – GeForce GT 720m. Prawie wszyscy producenci laptopów zaczął zainstalować zaktualizowaną 3D akcelerator w swoich notebookach. Co nowego w GeForce GT 720m?

Przegląd i opinie

Model pojawił się na rynku wiosną 2013 roku. Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok – Zgodność z 11 wersji DirectX, co dało dodatkowe możliwości w dzisiejszych grach. GeForce GT 720m, której cechy są bardziej atrakcyjne niż w poprzedniej serii kart graficznych opartych na architekturze Fermi. Używany procesor graficzny GF117 i szynę pamięci do 64 bitów. GeForce GT 720m działa przy wyższych częstotliwościach, w przeciwieństwie do swojego poprzednika.

architektura

GT 720m, jak zostało powiedziane, jest zbudowany na GPU GF117. Został on oparty na zoptymalizowanym GF108. jąder CUDA otrzymał 96, 4 operacje rastrowe Unit 16 i tekstury. Każdy rdzeń CUDA jest zdolny do pracy przy częstotliwości zegara wyższej niż częstotliwość GPU. Ten tryb jest nazywany „hot częstotliwość”.

GF117, należy zauważyć, nie ma swoich portów własne grafiki. Dlatego prace mogą być łączone tylko ze zintegrowanym akceleratorem.

GeForce GT 720m – karta graficzna, która może pracować w trybie Turbo. Jednakże stabilność tryb jest zależna od jakości układu chłodzenia przenośny. W większości przypadków, jest w stanie znacząco zwiększyć szybkość przetwarzania. Ten tryb jest obsługiwany przez wszystkich modeli notebooków, opartych na kartach graficznych z serii 700m.

produktywność

GeForce GT 720m, cechy, które odnoszą się do segmentu low-end wykazuje dobrą szybkość działania. Jej wydajność zależy bezpośrednio na zegarze. Model GT znacznie przekracza 620m, ale gorszy GT 630M. Winę za to był autobus 64-bitowy, który drastycznie zmniejszona przepustowość. Pamięć wideo ma 2 GB, co było dobrym atutem. Jednak użycie już dość przestarzałe DDR3, który działa z częstotliwością zegara 1800-2000 MHz. Wydajność GeForce GT 720m jest porównywalna z HD Intel Graphics 4400. Nieźle idzie na mecz 2012 uwolnienia. Nawet najbardziej wymagający bieg przy maksymalnych ustawieniach graficznych. Ale prasowe 2013 i później nie są tak dobre, jak byśmy chcieli. Więc musimy być zadowoleni z niskich ustawieniach.

możliwości

Istnieje interfejs programowania CUDA, OpenCL i DirectCompute 2.1. Ich obliczenia są wykonywane przez procesor shaderów. karta teoretycznie obsługuje technologię PhysX. Jednak jego wydajność jest na tyle mało przetwarzanie grafiki w grze, i PhysX. Nie ma technologii 3D akcelerator, trójwymiarowy obraz.

zużycie energii

Karta wideo jest dość energochłonne. Powodem tego była wysoka częstotliwość zegara, przy której akcelerator pracuje. GeForce GT 720m wymaga 25 wt Dlatego wskazane jest, aby używać go w większych notebookach, przekątna wynosi 15-17 cali.

gra

Więc teraz za część zabawy. Karta wideo został poddany badaniom w nowej wersji, która wymaga dość silny „Iron”.

 • W Deus Ex Ludzkości dzielona, która niedawno weszła komputer osobisty, karta wykazały bardzo słabe wyniki. Przy ustawieniach graficznych, a także minimalne HD rozdzielczości Fraps wydany mniej niż 10 FPS. Oczywiście, w takich okolicznościach, aby zagrać prawie niemożliwe.
 • Nowa gra Sky niczyja przy minimalnych ustawieniach okazało około 12 klatek na sekundę.
 • Od krawędzi Mirror Catalyst wypadła nieco lepiej. Oto karta była w stanie wykazać, 24 fps na minimalnych ustawieniach i rozdzielczości HD.
 • Doom na minimalnych ustawieniach graficznych jest 20 FPS.
 • Need for Speed w 2016 roku wydał łącznie 17 klatek na sekundę na niskich ustawieniach.
 • Przy niskich ustawieniach osiąga 32 klatek na sekundę w grze Rainbow Six Siege. Grać dość wygodne, pomimo wypłaty FPS w niektórych momentach.
 • W sieciowym shooter Star Wars Battlefront karta graficzna wykazała 25 fps. Możesz grać, ale trzeba się przyzwyczaić do obrazu jerky.
 • Fallout 4 rozpoczął w 20 fps przy minimalnych ustawieniach graficznych. Znacznie poprawić wydajność w grze, żeby pomóc trybów użytkownika.
 • W FIFA 16 niespodziewanie Minimal karty graficznej pokazał 77 fps. Na wysoki – 44 klatek na sekundę.
 • Popularny World of Warships przy minimalnych ustawieniach jest 40 FPS. Brak uruchomieniami i wyjazdy w czasie gry.
 • Mad Max pokazał tylko 20 FPS na ustawieniach graficznych niskich.
 • W Wiedźminie 3 nie może grać nawet na minimalnych ustawieniach – tylko 14 FPS. Można oczywiście wyłączyć traw i dodatkowe efekty programów firm trzecich, ale potem stracił wiele zdjęć kosmetyczne.
 • GTA V przy minimalnych ustawieniach pokazuje FPS średnio 50 – 40.

opinie

Ludzie dobrze reagują na GeForce GT 720m. Karta graficzna nie jest ogrzewany i radzi sobie z większością programów graficznych. Według właścicieli, dobre zachowanie w wymagających grach. Awaria pozostawia bardzo niewielki procent urządzeń, z których niektóre były winą samych użytkowników. Istotną wadą dla wielu jest to, że karta graficzna jest lutowane na płycie głównej. Ta konstrukcja nie pozwala na wymianę gazu.