775 Shares 6228 views

Bezpośrednie zarządzanie kamienicy: zalety i wady

Bezpośrednie zarządzanie budynkiem mieszkalnym – jest jedną z form zarządzania, określonych w Kodeksie Mieszkaniowej. W tym przypadku lokatorzy wieżowców własna umowa zawarta z organizacjami do dostarczania usług ciepła i zimna woda, ścieki, gaz, energię elektryczną i ciepło. Są one również odpowiedzialne za naprawy i ogólnego utrzymania własności domu.


Zarządzanie budynkiem mieszkalnym

Zgodnie z Kodeksem Mieszkaniowej, można wybrać jeden z trzech możliwych opcji odniesienia „gospodarka”: bezpośrednie zarządzanie budynkiem mieszkalnym, przekazanie władzy do spółki zarządzającej lub rady HOA lub HBC. Jesteśmy zainteresowani w pierwszej opcji, więc ją i mieszkać w bardziej szczegółowo.

Bezpośrednim sposobem zarządzania budynek mieszkalny jest najłatwiejszy. W tej postaci narzędzi są zbierane od każdego mieszkańca indywidualnie, i chroni interesy z domu prezesa (na drodze sądowej lub odwołując się do organizacji miejskiej HOA). Bezpośrednie zarządzanie budynkiem mieszkalnym obejmuje indywidualną odpowiedzialność w odniesieniu do braku płatności za media. Wszystkie decyzje dotyczące konserwacji i naprawy domu są wykonane na walnym zgromadzeniu zbiorowo.

Bezpośrednie zarządzanie budynkiem mieszkalnym: plusy i minusy

Ta forma kontroli ma swoje zalety i wady. Te zalety to zmniejszone koszty utrzymania HOA i spółkę zarządzającą. Ale ma jedną dużą wadę – brak inicjatywy i wykwalifikowanych lokatorów budynków. Aby zarządzać ogólne własności budynku, nie ma potrzeby tworzenia lokatorskie. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach jest praktykowane bezpośredni sposób sterowania domem w obecności wspomnianego stowarzyszenia. W tej sytuacji, interesy najemców w sądzie podtrzymuje strukturę HOA. Aktualne problemy płacić za usługi, naprawy i konserwacji dom został przewodniczącym.

Cechy bezpośredni ZARZĄDZANIA

Traktowane jako forma rządów jest korzystne, gdy lokatorzy praktycznie nieznane do siebie, nie ma zdolności do zapłaty, a nie ufa organizacjom osób trzecich. Oznacza to, że decyduje się na bezpośrednie zarządzanie kamienicy, w celu zmniejszenia kosztów utrzymania w domu. Ale ta forma nadal wymaga rejestracji osób prawnych i otwarcie odpowiedniej fakturze, która będzie gromadzić fundusze na głównej jednorazowej kosztów obschedomovye, naprawy i tak dalej.

Jeśli lokatorzy nie rozwiąże ich problemy utrzymania domu na własną rękę, administracja miasta decyduje się przypisać do kontroli tego lub tej organizacji. To jest bezpośredni zarząd budynku mieszkalnym jest czysto nominalna. Ogólnie rzecz biorąc, brak konkurencji w wyborze firm dla rolnictwa prowadzi do tego, że brała opłatę za utrzymanie mieszkania, ignorując swoje obowiązki. W rezultacie, te domy muszą zostać naprawione od wewnątrz i na zewnątrz.

Bezpośrednie zarządzanie – jest to opcja, która najlepiej nadaje się w chwili przejścia i tworzenia wspólnot mieszkaniowych. Korzystnie, wybrać kształt, nie ogranicza się tylko do prywatyzacji mieszkań i sprywatyzować domu jako całości. Należy również przeszkolić swój personel do zarządzania domu i szukać wykwalifikowanych dostawców naprawy i konserwacji budynku.