535 Shares 9753 views

Klasy samochodów: stół. Klasyfikacja samochodów

Wiele osób interesuje się takim tematem jak zajęcia z samochodu. Hotelowy stół istnieje i staje się jasne. Należy zaznaczyć, że istnieje kilka możliwości klasyfikacji, ale ogólnie przyjmuje się Europejczyków. Warto więc o tym mówić bardziej szczegółowo. A do tego – listę wszystkich klas samochodów.

Tabela tytułów

Pierwszym z tej listy jest litera A. Microcars – tak się nazywa. Trochę później zostaną powiedziane o nich bardziej szczegółowo, a także o resztę przedstawicieli. Dalej pochodzi B, czyli małe samochody. Następnie następuje S. Maszyny należące do tej kategorii są znane jako modele europejskiej klasy średniej. D znajduje się bliżej środka listy. Tak zwane duże samochody rodzinne. Następna jest klasa E, czyli samochody, których przedstawiciele są modelami biznesowymi. Następnie klasa F (reprezentatywne samochody), S (sportowy coupe), M (pojazdy wielofunkcyjne i minivany), a ostatnia to J (tzw. Carboard). Cóż, niektóre z nazwisk na tej liście są znane wielu. Ale dla kompletności ujawnienia tego tematu chciałbym szczegółowo powiedzieć o wszystkich wymienionych kategoriach.

Microcar

Tak więc, mówiąc o klasach samochodów, których stół jest powyżej, zaczynają się od kategorii A. Microcar – w ogóle nie chodzi o minibusy, jak niektórzy mogliby myśleć. Peugeot BB1 jest jasnym przedstawicielem. To tylko mały samochód, którego długość wynosi 2,5 metra. Pomimo niewielkiej wielkości, może pomieścić cztery osoby. To prawda, nie ma potrzeby mówić o wygodzie. Oczywiście maszyna ta jest napędzana silnikiem elektrycznym, którego ładunek wystarcza na 120 km.

Najbardziej popularnym przedstawicielem jest Smart Fortwo. Wewnątrz – dwa miejsca, pod maską – 1-litrowy silnik o mocy 71 KM na 3 cylindry. Jest napędzany przez 5-pasmowy "automatyczny". Cena wywoławcza wynosi 640 tysięcy rubli, pakiet zadowolony jest z klimatyzatora, instalacji audio, systemu stabilizacji, poduszek powietrznych i ogrzewania siedzeń. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co można było włożyć tylko do tego okruchy, zakończyła się niemiecka maszyna specjalistów.

Mała kategoria

Tak więc następny przedstawiciel, który znajduje się na liście "Car Classes" (tabela jest podana wcześniej), jest kategorią B. Jasnym przedstawicielem jest Alfa Romeo MiTo. Mały trójdrzwiowy hatchback. Zwarta, ale mocna. Szczególnie zadowolony z jego wersji, znanej jako Quadrifoglio Verde. Wyprodukowany od 2009 roku. Nowość kosztowała około 1 050 000 rubli! Ten samochód był silnikiem 1,4-litrowym o mocy 170 koni mechanicznych, a zużycie paliwa wynosiło zaledwie sześć litrów na 100 km.

Audi A1 jest głównym konkurentem włoskiego modelu. Ten samochód pojawił się wcześniej. Jego długość wynosi mniej niż cztery metry, a cena zaczyna się od 1 120 000 p. W zestawie startowym znalazło się silnik o pojemności 1,4 o pojemności 125 KM, poduszki powietrzne, system audio, podgrzewane siedzenia przednie i koła z lekkiego stopu.

Klasy C i D

Wśród tych kategorii jest wiele znanych samochodów. Na przykład BMW z pierwszej serii, Ford Focus, Geely Emgrand EC7, Hyundai Elantra, Kia Cerato, Nissan Almera, 308 Peugeot, Skoda Octavia, Toyota Corolla, Volkswagen Golf "I wiele innych. Nawet "Lada Priora" znajduje się na tej liście. Co jest szczególne w klasie średniej samochodów? Co łączy wszystkie powyższe? Oczywiście wymiary. Długość "Priora" wynosi 428 centymetrów, Volkswagen Golf wynosi 425,5, Corolla wynosi 4,27 metra (później długość wzrosła, a model z roku 2015 wynosił 4,62 metra) itd. Oznacza to, że istnieją podobieństwa.

W klasie D dużo "Audi". Znane modele, takie jak A4, A4 Albor, A5, RS4, Ford Mondeo, Peugeot 508, Volvo Cross Country, Skoda Octavia Scout to także słynne samochody. Na powyższych i powyższych przykładach można już zrozumieć, jaka jest klasyfikacja samochodów według klasy. Powyższa tabela pokazuje, że przy każdej literze, mówiąc, wzrasta wymiary. Od A, najmniejsza, do J, największa. Tak więc, samochody klasy D mają długość, od 4,6 do 4,85 m.

Samochody kategorii specjalnej

Tak więc, powyżej, uważano za samochody klasy średniej, a także przedstawiciele dużych rodzinnych samochodów. Teraz możesz znaleźć się na środku listy kategorii. I powiedz o samochodach klasy wykonawczej. Pod koniec ubiegłego roku zebrano 10 najlepszych samochodów kategorii F-2015. Lista zawiera takie samochody, jak Maserati Ghibli, Mercedes E-Class, BMW serii 5, Jaguar XF, Audi A3, Mercedes C-class i inne. Co ciekawe, w tym dziesięciu pierwszych dziesięciu przedstawicieli są niemieckie samochody. Chociaż nie ma się czego dziwić, każdy wie o niewątpliwie wysokiej jakości tych samochodów. Klasa F charakteryzuje się nie tylko długością ponad pięciu metrów, ale także wyjątkowym luksusem, komfortem, maksymalną konfiguracją i bezpieczeństwem. I odpowiednia cena.

Klasa biznesowa również nie musi być pomijana. Długość samochodów wynosi zazwyczaj od 4,85 do 5,04 m. Lexus GS, Infinity M, Porsche Panamera, BMW serii 7 , Mercedes-Benz S-Class, Audi A8, Volkswagen Phaeton – to niektórzy przedstawiciele tej klasy. Samochody nie są tanie. Na przykład "Porsche Panamera" w wersji ulepszonej kosztuje około 300 tysięcy dolarów. Nie mniej niż samochody luksusowe. Nie ma potrzeby wyjaśniać, jakie kluczowe cechy posiadają takie maszyny, jak iz nazwy, wszystko staje się jasne. Jeśli nie jest konieczne wyjaśnienie jednego niuansu – często w takich samochodach większy nacisk kładzie się na komfort tylnego rzędu niż przednia. Z nadzieją, że ktoś podróżowałby w takim samochodzie z osobistym kierowcą i odpoczął od tyłu. To w zasadzie nie jest rzadkie.

Sport coupe

Ostatni kosztowny przedstawiciel, który obejmuje klasyfikację samochodów według klasy. Tabela wymiarów odnosząca się do tych samochodów mówi, że długość wynosi zazwyczaj od 4,6 do 5 metrów. Specyfika takich maszyn polega na tym, że wyglądają one bardzo długo i szeroko, dlatego z reguły mają małą wysokość. Znane samochody to Chevrolet Corvette, BMW M2, Ferrari F12berlinetta, Mercedes-AMG GT itd. Samochody te charakteryzują się wyjątkowo mocnymi parametrami technicznymi i wysokimi cenami. "Mercedes" kosztuje co najmniej 130 000 dolarów, a pod maską 462 litrów. Z. (A to nie jest limit), "Ferrari" może kosztować 22 miliony rubli (a pod maską – 740 KM), dla "Chevroleta" musisz wydać ponad 4 miliony rubli. I tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc, charakterystyka sportowego coupe jest bardzo wyraźna. Tanie klasa samochodów. Lista kosztownych coupe, prawdopodobnie, może zrobić kilka kilkanaście stron.

Minivanie i SUVy

Ostatnie dwie kategorie, które trzeba powiedzieć. Klasa M – samochód przeznaczony do 8-9 miejsc (z kierowcą), charakteryzujący się dużą pojemnością i komfortem. Ciało jest jednokierunkowe i ma wysoki dach. Salon jest łatwo przekształcony. Najpopularniejsze minivany są produkowane przez koncern Volkswagen.

Kategoria J to ostatnia klasa samochodów. Lista jest zamykana. Parkets są często nazywani jeepami. W rzeczywistości jest to wszechstronna osoba o zwiększonym blasku drogi. Są to tradycyjne imiona. Różnią się one dobrą zdolnością międzyludzką i dużymi wymiarami. Jasnymi reprezentantami są "Nissan Beetle", Chevrolet Captiva, BMW X5 i wiele innych. Dla sprawiedliwości warto zauważyć, że pomimo ich rozmiarów istnieją takie przejazdy, które charakteryzują się ogromną dynamiką i wartościami. Na marginesie, to jeden z nich.

Mercedes-Benz

Na koniec pragnę zwrócić uwagę na kilka klas samochodów Mercedes. Tak więc w kategorii A. Kompaktowe, praktyczne, wygodne, stosunkowo niedrogie hatchbaki – to ich charakterystyka. Klasa B – przestronne, ekonomiczne, aerodynamiczne, bezpieczne. Bardzo popularny wśród dużych rodzin i miłośników wygodnej i spokojnej jazdy.

Klasa C – popularne, stylowe, zyskowne. Jest to uniwersalna opcja dla tych, którzy chcą wyróżniającego się samochodu, ale nie są gotowi zainwestować w coś bardziej luksusowego. Ale klasa E jest tylko jednym z nich. Najbardziej komfortowy, niezawodny, różni się klasycznym wyglądem, jak najbardziej nowoczesnym sprzętem i bogatym wyposażeniem. Silny i dynamiczny – tak możesz scharakteryzować te samochody. Klasa S – luksusowy, bogaty, stworzony w celu spędzenia w nierealistycznie wygodnie salonie przez cały czas. Ale samochód nie jest dla wszystkich. Taki "Mercedes" jest bardzo drogi.

G-class to jeepy. Zwiększona zdolność biegów, wygląd muskularny … Te "Mercedes" – lider wśród najpotężniejszych i najlepszych SUVów. Klasa M – ciekawe samochody. Nowoczesne SUVy o stylowym wyglądzie. I wreszcie klasa V. Minivany – bardzo wygodne, przestronne i dynamiczne. Są też "Mercedes" i podklasy (CLK, GL, GLK, SLK, SLR, CL), ale jest to kolejny temat.