155 Shares 7969 views

Leczenie osteochondrozy szyjnej w domu: metody ludowe

Ostatnio lekarze odnotowali wzrost liczby przypadków osteochondrozy. Szczególnie dotkniętych szyjnym i lędźwiowym. Oczywiście ta patologia musi zostać wyeliminowana, ponieważ z silnym rozwojem uniemożliwia osobie poruszanie się i prowadzenie normalnego życia. Leczenie osteochondrozy szyjnej w domu wymaga użycia naparów z ziół, domowych maści, kąpieli, masażu i ćwiczeń.


Rozważmy każdą metodę w kolejności. Najbardziej skutecznym sposobem leczenia jest wychowanie fizyczne. A dla szyjki macicy jest odrębny zestaw ćwiczeń. Możesz je wykonać w pozycji siedzącej i stojącej. W niektórych przypadkach wszystko można zrobić w pozycji leżącej. Na przykład takie doskonałe ćwiczenia pomagają: siedzieć na krześle i powoli odchylić głowę do tyłu. W takim przypadku plecy powinny być tak prosto jak to możliwe. Głowa musi być wycofana w miarę możliwości. Wykonaj ćwiczenia przez około pół minuty.

Leczenie osteochondrozy szyjnej w domu wykonuje się za pomocą zwojów głowy i pochylenia do boków. Co do zasady, wszystkie te ćwiczenia mogą być wykonywane niezależnie. Możesz również wzruszać ramionami, starając się dotrzeć do uszu. W tym ćwiczeniu jest pewna cecha. Faktem jest, że najpierw musisz podnieść zarówno ramiona, jak i kolejno. I stopniowo należy przyspieszyć tempo egzekucji.

Leczenie osteochondrozy szyjnej w domu wymaga zastosowania terapii manualnej. Niektóre sztuczki, które możesz zrobić samemu. Jednak w tym przypadku na pewno potrzebujesz asystenta: techniki masażu są proste, więc krewny może się nauczyć. Procedura powinna być przeprowadzona bardzo sprawnie, bez nagłych ruchów i ciśnienia. Zasadniczo takie techniki są stosowane: szlifowanie, gładzanie i ugniatanie.

Leczenie osteochondrozy szyjnej w domu może być dokonane za pomocą kompresji, kąpieli i ścierania ziół. Na przykład tarty surowe ziemniaki, zmieszane z miodem, mogą całkowicie złagodzić zespół bólu. Podobne sprężanie jest stosowane przez kilka godzin do szyjki. Doskonałym narzędziem jest mieszanina rozdrobnionej cytryny i czosnku. Naturalnie, to musi być nalegane przez dwa dni. Przygotuj przygotowany preparat przez jedną łyżkę trzy razy dziennie.

Leczenie ludowe osteochondrozie szyjnej zaleca pacjentom podjęcie kąpieli z dodatkiem liści brzozy, mięty i melaminy. Trzeba pozostawać w takiej wodzie przez pół godziny. Przedstawiona metoda nie tylko usuwa zespół bólu, ale również oczyszcza organizm jako całość.

Usuwanie zabiegu chrząstki szyjnej (maści, kompresji, terapii wysiłkowej, masażu), a także zdrowego stylu życia. Naturalnie musisz jeść dobrze, jeść mniej alkoholu, tytoniu i szkodliwych potraw. Maści mogą być przygotowane ręcznie. Na przykład pocieraj liście chrzanów i zmieszaj zboże z masłem. Powstały środek powinien być po prostu zastosowany do bólu i owiniętego. Ma działanie ocieplające.

Można również przygotować maść z ciekłego amoniaku i łodyg macierzystej. Jednak to narzędzie będzie musiało być nalegane przez długi czas (miesiąc w zamkniętym miejscu). Po przygotowaniu substancja będzie po prostu smarowana bez tarcia. Bądź zdrowy!