696 Shares 6497 views

Prawidłowa higiena jamy ustnej dla olśniewającym uśmiechem

Oślepiający, biały uśmiech, a przede wszystkim, wskaźnik zdrowia. I nasz stosunek do niego. Dbać o swoje zęby, zaczynamy od dzieciństwa. Ale starsza osoba, tym większa troska wymagane przez organizm. A jeśli dziecko było po prostu dwa razy dziennie myć zęby, dorosły potrzebuje kompleksowej opieki dla całej jamy ustnej, lub stracić atrakcyjny uśmiech może migiem. Higiena jamy ustnej w celu uniknięcia bardzo wiele kłopotów, ponieważ zdrowie jamy ustnej jest często wpływ na zdrowie całego organizmu. Dlatego należy podchodzić bardzo poważnie.


Która obejmuje również właściwej opieki zębów i jamy ustnej?

Czyszczeniem. Pierwszą rzeczą, którą trzeba – aby wybrać odpowiedni szczoteczki i pasty. Zbyt sztywne szczeciny może prowadzić do krwawiące dziąsła. Dlatego też, do codziennego czyszczenia zębów zaleca się stosowanie łagodniejszych wariantów – «Średni» lub «miękkie». Jeśli wiesz, że dziąsła są bardzo wrażliwe, trzeba kupić specjalną szczotkę z bardzo miękkim włosiem. Twarde opcje tylko zarysować śluzówki, powodując wystarczająco dyskomfortu. Nawet szczoteczki do zębów należy wymieniać co trzy miesiące. Również starannie wybrać pastę. Bielenia często obejmują cząstki ścierne, które są wyłącznie „skrobane” żółtej powłoki. Prowadzi to do tego, że szkliwo staje się cieńsza i zęby stają się bardziej podatne na różne szkodliwe substancje. Te pasty do zębów nie zaleca się korzystania z więcej niż raz w tygodniu. Dotyczy to również kompozycji zawierających chlorheksydynę. Do codziennego czyszczenia bardziej odpowiedni zwykłej pasty do zębów z fluorem.

Szczotkowanie zębów wymaga dwóch razy dziennie przez co najmniej 3 minuty. Ale nie daj się ponieść przez ten proces. Nadmierna higiena jamy ustnej i może zaszkodzić. Najnowsze badania wykazały, że myć zęby bezpośrednio po jedzeniu, złożyć sobie więcej szkody niż pożytku. Więc po jedzeniu w ustach nie zatrzymać się drobnoustroje chorobotwórcze, wystarczy przepłukać usta specjalnego płynu do płukania ust. Rynek jest obecnie reprezentowany przez dość szeroki wybór z nich.

W odpowiednich czyszczącej dotyczy pionowe, poziome i obrotowy ruch szczotki do zębów. Jest bardzo ważne, aby czyścić zęby ze wszystkich stron, jak również odstęp między nimi. Innym obejmuje higieny jamy ustnej i utrzymanie czystej powierzchni, a występ na wewnętrznej strony policzków. Bakterie gromadzą się one nie mniej niż samych zębów. Tablica na języku mogą być postrzegane przez po prostu patrząc na niego w lustrze. Dlatego myj zęby, szczotki i chodzić języku.

Prawidłowa higiena jamy ustnej obejmuje stosowanie nici dentystycznej. Po pierwsze, należy go ostrożnie – nitka jest dość twarde, a Manipulowanie mogą uszkodzić dziąsła. Został on zaprojektowany, aby oczyścić te miejsca gdzie szczoteczka po prostu brakuje. Służy jako profilaktyki kamienia i innych problemów.

Jest bardzo ważne, aby utrzymać zdrowie zębów od czasu do czasu zajrzeć do dentysty. Pozwoli to czas do uszczelniania małych otworów i zapobiec innych drobnych problemów, a ponadto jest on również dwa razy w roku zaleca się przeprowadzenie higienicznego czyszczenia zębów. Tylko nie mylić z tej procedury wybielania. Podczas higienicznych do czyszczenia zębów całkowicie oczyścić z płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Procedura ta jest przydatna nie tylko na wygląd, ale również dla zdrowia.

Regularne wyjazdy do dentysty również zaoszczędzić od rozwoju różnych chorób jamy ustnej. Ich jest wiele, najczęściej – jest ustnej. Jeśli stają się trudne do potrwać gorących, zimnych lub pikantne żywności, gumy zły, nie odłożyć rozwiązanie tego problemu. doustnego leczenia stanów prowadzących przekształca się wystarczająco długiej i kosztownej procedury. Nie wspominając o tym, że istnieje ryzyko utraty kilku zębów.

higiena jamy ustnej prawidłowe i spójne, aby uniknąć najpoważniejszych problemów i utrzymanie atrakcyjności Twojego uśmiechu przez długi czas.