348 Shares 4243 views

Mina anty-: specyfikacji. Rodzaje i nazwy kopalni ppanc

Mina – prosty robot zaprojektowany, aby zniszczyć wroga ofensywne możliwości. Urządzenie może być różny, ale istota jest taka sama. Bez interwencji człowieka, lub w ich zdalnego uruchamiania eksplodować, tworząc czynniki wpływające głównym i najczęstszym które fala uderzeniowa i elementy regulujące przepływ (lub szkodliwe strumień odrzutowych). Czym różni się od anty-min przeciwpiechotnych? Będzie to historia.


Historia kopalni

Ten rodzaj urządzeń technicznych od dawna znane. Słowo użyte w znaczeniu zainstalowany z bezpiecznikiem opłata nie moje, i tunelu pod umocnień, wybucha z zamiarem szkodzenia jej właściwości obronne. To pozwoliło przebić otwór na ścianach, a produkcja na dużą skalę gleby przyczyniły się do zniszczenia wież i innych konstrukcji, które uniemożliwiają atak. Potem, jak rozwój technologii wojskowych, te tunele są coraz częściej zaczęły dostarczać ładunku prochowego w procesie kruszenia bastiony jest bardziej intensywny. Równolegle ze zmianą w strukturze opłat same uległy poprawie i łączy je. Postępy w dziedzinie elektrycznej uproszczone zadanie zdalnej detonacji. Podczas wojny krymskiej zostały po raz pierwszy powszechnie stosowany miny morskie. północy i południa Civil War, które doprowadziły do zjednoczenia Stanach Zjednoczonych odbyła się (1861-1865), zapoczątkowało masowego użycia pól minowych podczas działań obronnych. miny przeciwpiechotne w postaci próbek, podobnie jak nowoczesne, były testowane w czasie pierwszej wojny światowej. Następnie były one traktowane jako przymusowej mający zastosowanie jedynie w przypadkach, gdy konieczne było stworzenie bariery utrudniają wyprzedzeniem najwyższej przeciwnika.

Kopalnie potrzebują inny

Miny spowodowały uszkodzenie nie tylko żołnierzy, ale także konie, projekt zasilania nadrabia większość armii na początku XX wieku. Pojawiły się pojazdy silnikowe, w tym pancerne, także ucierpiały z opłat zakopanych w ziemi, ale specjalnie zaprojektowane do niszczenia ówczesnych czołgów, niezgrabne i wrażliwych, jeszcze nie wynaleziono. Sytuacja zmieniła się w latach trzydziestych, gdy strategia, myśląc prospektywnie, stało się jasne, że przyszła wojna będzie ruchoma, a wiodącą rolę będzie odgrywać lotnictwa i sił pancernych. O lotnictwie jest szczególnym przedmiotem, jak historia współczesnych czasach, istnieje również przeciwko Oznacza to, wyzwalane automatycznie … Ale o tym później. W międzyczasie, nowy rodzaj urządzeń technicznych – mina przeciwpiechotna. Z całego podstawowego podobieństwa ich przeciwpiechotnych „siostry” różni się zasadniczo od niego. Problemów, które są rozwiązywane projektanci tej opłaty z detonatorem, było inaczej.

Jaki powinien być mina przeciwpiechotna

Urządzenie, stworzony, aby skutecznie angażować siły roboczej, musi spełniać szereg wymagań taktycznych. Z eksplozji powinny tworzyć duże ilości gruzu latania w wystarczającym tempie, aby spowodować maksymalne obrażenia. W tym przypadku kopalnia powinna być lekka, w przeciwnym razie trudno będzie dla saperzy do przenoszenia i instalacji. Przykładem jest tak zwane „płatki”. Kopalnie PFM-1 i PFM-1S skopiowane z amerykańskich modeli zwanych „zębów smoka» (Dragontooth) – Blu-43. Mają bardzo mały rozmiar, ale powodują znaczne szkody dla siły roboczej, wykonując dwa zadania jednocześnie. Pierwsze „płatki”, z reguły nie powodują śmiertelne obrażenia, ale tylko okaleczyć żołnierzy wroga, co stwarza dodatkowe obciążenie dla gospodarki wrogiego władzy. Po drugie, mogą samozniszczeniu (modyfikacja „C”), co jest bardzo istotne w wytwarzaniu natarcia.

T-35 i T-42 i T-34

Mina przeciwpancerna, jak sama nazwa wskazuje, służy do pokonania pojazdów opancerzonych. Wyzwania stawiane przez inżynierów, ustawienie jest co najmniej uszkodzony zbiornik podwozia. Wcześniej sądzono, że to wystarczy, aby opóźnić atak wroga. Na przykład niemiecki anti-tank kopalni T-35, które są oceniane przez Wehrmacht w czasie II wojny światowej, z siłami Armii Czerwonej i aliantów miał Tolowa Język ładować ważący nieco ponad 5 kg. Te same cechy, i w przybliżeniu T-42, obie próbki miały metalową obudowę, która ułatwia jej wykrywanie elektryczne czujniki kopalnianych magnetyczne. Saperów było trudniej znaleźć drewna, które zostały wykonane rzemieślniczo pod koniec wojny, ale także ładować je zwykle nie był bardzo silny. Ogień niemal każda mina przeciwpancerna czas po uderzeniu przez nią gąsienice były zapalników kontaktu.

po wojnie

Wojna się skończyła, a zbiorniki były. I składały kraje zbrojnych ostatnio dawnych sojuszników, ale teraz stały się potencjalnymi przeciwnikami. Doświadczenie zdobyte w walkach doprowadziło do poprawy broni ppanc, w tym min. Ponadto, naukowcy i inżynierowie nie zostały siedzi bezczynnie. Zdobyte doświadczenie bojowe, aby zidentyfikować obszary najbardziej narażone na nich pojazdów opancerzonych i musiała uderzyć nowe i ulepszone projekty. Aby skomplikować wykrywanie, ciało zaczęło być wykonany z tworzywa sztucznego, ale doprowadziło to do innego problemu. W przypadku utraty karty minefields dzieło saperów znacznie utrudnione. Ale rozszerzył gamę bezpieczników i metod oddziaływania ognia na pojazdach pancernych.

TM-62

Najprostszym jest uważany sowiecka mina przeciwpancerna TM-62M. Jego konstrukcja następuje ogólne idee opłat poprzednich dekadach. Obudowa jest wykonana z metalu, stykiem bezpiecznika i może wytrzymać obciążenia do 150 kg, co wyklucza jego przypadkowej aktywacji. Może on być zamontowany za pomocą urządzeń mechanicznych (na przykład, warstwa gąsienica kopalni lub systemów helikopter GMZ), która zwiększa prędkość powierzchni kopalni. Ciężar – 7 kg, całkowity ciężar – 10 kg. W swej istocie, jest to mój ląd, główne działania – szok powietrze. Po uderzania TM-62M zbiornik nie rolki, częściowo zniszczonych przez ciała, zespół zostanie mocno urazu, a jeśli klapy są zamknięte, matryce. Głównymi zaletami tej kopalni – łatwe, dużej mocy, zdolności produkcyjnych, niskie koszty i niezawodność. Na bazie powstał cały szereg amunicji, różne formy i wagi.

Rosnąca złożoność zadania

Najbardziej narażone punktem każdego zbiornika jest uważany za jej dno. Cieńszy pancerz i po bokach oraz w komorze silnika, ale w celu pokonania wszelkich pojazdów opancerzonych wystarczy wysadzić ładunek pod spodem. Dla wszystkich jego zasług TM-62m pożary kopalniane nie są pod dnem, a po przyjeździe na jej utworów, a większość fal uderzających powietrza opada od strony kadłuba, co zmniejsza prawdopodobieństwo detonacji amunicji. Ponadto, w tym przypadku ważną rolę odgrywa czynnik stealth. Saboteur można ustawić ładunek na drodze pojazdów wroga, ale jego waga powinna być stosunkowo niewielka. Przeciwpancernej kopalni TM-72 złożoną strukturę. Ona jest kumulatywny charakter. Oznacza to, że po włączeniu powstaje potężny skierowany strumień gorącego gazu, który może przebić gruby pancerz. Ale to nie wszystko bezpiecznik kopalnia przewiduje pewne opóźnienie w celu zagwarantowania podważaniu w środku przeniesienia zbiornika, tylko gdzie są najważniejsze i wrażliwych miejsc – amunicja i przesyłowych. Urządzenie reaguje na zmiany pola magnetycznego, co wyjaśnia niektóre z jego „zły humor” i prawdopodobieństwo przypadkowego uruchomienia. Jest to wada wszystkich tych broni. Ponadto, TM-72 po prostu zneutralizować trałowania. O ile, oczywiście, wróg ma informacji o zagrożeniach związanych z górnictwem.

wersja mechaniczna

Z grubsza to samo dotyczy również mina przeciwpancerna TMK-2, jest uważane za bardziej wiarygodne. Honoruje jego bezpiecznik działa na zasadzie mechanicznej dźwignią. czujnik docelowy kołek wystaje z gruntu, kurek się kopalni po odchyleniu z położenia poziomego, w krótkim okresie czasu (od jednej trzeciej do połowy sekundy, to wystarczy, aby zbiornik rozszerzone w połowie długości), ładunek eksplodować, tworząc łączny strumień. BB waży 6 kg. Zniszczenie wozu bojowego jest gwarantowana, ale pomimo duże w porównaniu z TM 72 jest solidny i jedna wada pozostaje: rozbrojenie tej broni jest stosunkowo łatwe. Wykrywanie doświadczonego saperskich kołki wystające z ziemi, zbyt wielkim problemem nie jest.

po bokach

Nie tylko tor, a dno z celów kopalniach ppanc. Wydaje się całkiem udane TM-73 strukturę, która jest zbiorem konwencjonalnego granatu „Fly”, jego umocowania na działanie bezpiecznika terenu i niszczące. Innymi słowy, gdy strzela bazooka sprzęt wroga narusza integralność rozciągania. Interesujące jest umieszczony kopalni TM-83. Mieści się on na ziemi, jak rama użyła sprawę. Po redukcji ładunku w pozycji wypalania zaczyna czujnik reagujący na sejsmicznych drgań gruntu. Jeżeli którykolwiek, stałe, przełączane na wskaźnik podczerwieni. Zbiorcza rdzeń przebija pancerza dm grubości w odległości 50 metrów. Jeśli podpis ciepła nie zostanie znaleziony, kopalnia przychodzi do stanu pierwotnego i czeka na następny cel.

Nawet środki obrony powietrznej

Śmigłowce i samolot szturmowy często nazywany latające czołgi. To jest całkiem prawda, bo samolot może teraz mieć potężną książkę, broni artyleryjskiej „pożyczone” od wyposażenia naziemnego, nie wspominając o rakiety. Kopalnie w Rosji i innych krajach są przeznaczone do zwalczania nisko latające obiekty – zarówno samoloty i helikoptery. Przykładem jest FPGA urządzenie high-tech, opracowana w 1990 i zaprojektowane, aby pokonać latające obiekty skumulowaną jądra. Układ prowadzenia działa przez dwa kanały (akustycznych i podczerwieni). „Płatki” kopalnie w pozycji wypalania nakreślonego celu utworzenia bazy dla czujnika wykrywa dźwięk lecącego cel kilometr, po czym czujnik termiczny prowadzi jej wybuchowy. Wybuchowy zawarty w kulistej powłoki, wypalana z szybkością 3 km / s, przebija pancerz i grubości 12 mm. Odległość nie porażka mniej niż sto metrów. Zainstalowany kopalnia protivovertoletnaya można ręcznie i narzędzia powietrza. Attack „latające czołgi” wroga zostaną odparte.