371 Shares 8141 views

Konwekcji w kuchence mikrofalowej: co to jest? kuchenka mikrofalowa z grillem i konwekcję

Jeśli zdecydujesz się zmienić swoją starą kuchenkę mikrofalową na nowy, różnorodność modeli dzisiaj, będziesz mile zaskoczony. Najszerzej stosowane obecnie otrzymane mikrofale konwekcję (z których tylko dodatnie sprzężenie zwrotne). Ale przed zakupem tego modelu, niech najpierw zrozumieć: konwekcja kuchenka mikrofalowa, to na ogół jest.


Zasada działania

Samo pojęcie „konwekcji” obejmuje przenoszenie ciepła za pomocą ruchu kołowego ogrzanego powietrza. Taka metoda przenoszenia ciepła jest stosowany nie tylko w urządzeniach domowych, jest bardzo istotne metoda ta w dużych przedsiębiorstwach w branży.

Mikrofale pracujący nad metodą konwekcji może nie tylko ogrzać lub rozmrażania żywności. W takich piecach można gotować pyszne ciasta, pieczone ryby lub mięsa.

Wiele modeli kuchenek mikrofalowych pozwala na korzystanie z urządzenia w różnych trybach: standardowym (co jest możliwe tylko wtedy, gdy ponownie zagotować lub rozmrożone produkt) lub w połączeniu (w tym trybie w kuchence mikrofalowej może być dalej i całkowicie gotować lub piec produkty).

Połączona kuchenka mikrofalowa z konwekcji i grilla. Urządzenie całkiem funkcjonalny. nawet soczyste żebra grilla można wytworzyć takiego pieca.

Główne różnice

Dla poprawnego i optymalnego wyboru modelu kuchenki mikrofalowej ważne jest, aby wiedzieć, jakie są główne różnice tego instrumentu od podobnych urządzeń. Należy zauważyć, że typowe piece mikrofalowe ogrzewanie potraw za pomocą promieniowania podczerwonego. nowa generacja kuchenki mikrofalowe nie tylko ogrzać jedzenie z promieni podczerwonych, są one za pomocą konwekcji, pomóc jej przygotować pyszne.

Ponadto, kuchenki mikrofalowe z konwekcji (opinie klientów potwierdzają to) mają duże rozmiary i siłę wyższą konsumpcję. Są one wyposażone w wentylator i dodatkowy specjalny człon, który podgrzewa powietrze. Elementy te są umieszczone na tylnej ścianie lub kuchence mikrofalowej.

W związku z tym piec ma dużą wielkość i większą masę niż jego odpowiedniki z prostą obsługą urządzenia. Ale ma dodatkowe funkcje, które pozwalają na to, aby gotować i piec.

Ze względu na metodę stosowania ciepła konwekcyjnego wszystkie produkty dobrze par i pieczone przez smażone, a także podczas wytwarzania ptaka obraca płatniczego ostre. Jeśli mówimy o czasie gotowania, konieczne jest wydać znacznie mniej w porównaniu do czasu potrzebnego do gotowania mięsa w piekarniku. Ze względu na normalne działanie konwekcji mikrofalową przeprowadza się pełną pieca.

Opcje wyboru

Wymagane jest, aby nauczyć się podstawowych cech urządzenia posiadające tryb konwekcji. Kuchenka mikrofalowa z zasadą pracy ma jedną dużą wadę – nie zużywa dużo energii elektrycznej.

Więc przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to przez pojemność urządzenia. Jeżeli piec jest ponadto wyposażona w kratkę, wartość jego wielkości w karcie urządzenie zostanie wskazany w ruszcie, pieca do pracy w trybie normalnym, a do zasilania urządzenia w trybie konwekcji. Oczywiście, podczas gdy w trybie konwekcji urządzenie zużywa najwięcej energii.

Na przykład, w trakcie normalnego działania pojemność urządzenia wynosi 900 W, podczas gdy w trybie pracy przy wydajności konwekcyjnej około 2500 watów.

Należy zwrócić uwagę na pokrycie wewnętrznej komory. Jeśli planujesz gotować mięso lub drób jednostkę, na pewno trzeba ją oczyścić. Korzystnie komora powlekania ze stali nierdzewnej lub z bioszkła.

Najlepszym rozwiązaniem – ceramiczną komorę wewnętrzną. To prawda, że takie urządzenie będzie droższe. Faktem jest, że ceramika jest znacznie łatwiejszy do czyszczenia niż powłoki innych materiałów. Ponadto taka powierzchnia jest bardziej odporny na pojawienie się złoża. Bardzo dobrze, jeśli piec jest opcja automatycznego czyszczenia. Dzięki niemu można łatwo usunąć zapachy z piekarnika po ugotowaniu mięsa lub ryby.

bezpieczeństwo

Tak, można teraz odpowiedzieć na pytanie: „Convection w kuchence mikrofalowej: co to jest?” -, a zatem zdecydować, czy jest to potrzebne. Jeśli odpowiedź brzmi tak, to upewnij się, że został on prawidłowo zainstalowany.

Uważnie przeczytać paszport, który jest dołączony do instrumentu. Pamiętaj, aby rozważyć możliwość swojej okablowania. Podczas korzystania z urządzeń dużej mocy w domach prywatnych okablowanie jest czasem dość słaby i nie może wytrzymać tak dużego obciążenia. W związku z tym istnieje ryzyko, aby zmierzyć się z faktem, że korki w domu jest zawsze „cut down”.

uziemienie

Zwykle w paszporcie producentów urządzeń określić wytyczne dla instalacji urządzenia. Potrzeba uziemieniem gdy piekarnik z konwekcji – jeden z nich. Wynika to z faktu, że takie potężne narzędzia, aby uniknąć wypadków koniecznie wymagają uziemienia. Nie do ciebie, ale wskazane jest, aby nie ignorować instrukcji producenta, i jeszcze raz, aby chronić siebie.

instalacja

Zanim pójdziesz do sklepu, aby kupić kuchenkę mikrofalową z konwekcji, myśleć o tym, gdzie można go umieścić. Należy pamiętać, że urządzenia te mają dość duże wymiary, a także wokół pieca musi mieć wystarczająco dużo wolnego miejsca.

Kuchenka mikrofalowa z konwekcją powietrza musi być koniecznie dostępny ze wszystkich stron. Instalacja urządzenia w pobliżu ściany Jest również zabronione. Nie można umieszczać żadnych przedmiotów na górnej części urządzenia, ponieważ proces gotowania może stać się bardzo gorący. Zignorowanie takich prostych wymagań może doprowadzić do tego, że urządzenie przedwcześnie fail.

Brak miejsca może stać się powodem, że urządzenie jest po prostu przegrzać i spalić. W lewo na górze elementów pieca można ogólnie zapalić pod wpływem ciepła, a to bezpośrednia droga do ognia.

eksploatacja

Tryb „Convection mikrofalowa”, co to jest, wiesz, więc starają się prawidłowo obsługiwać urządzenie i postępuj zgodnie z podstawowych zasad. Po każdym kuchenka do gotowania powinny być czyszczone lub przetrzeć wilgotną gąbką. Sam będzie łatwiej pozbyć się brudu i grime na urządzeniu natychmiast po ugotowaniu. Jeżeli zanieczyszczenie jest zbyt silny, należy używać tylko konkretne produkty, które nie porysować powierzchnię. Nie należy używać produktów, które zawierają ług.

Staraj się postępować według instrukcji zalecanych przez producenta. Za pomocą specjalnych potraw i nie do przeprowadzenia eksperymentów. Jak pokazuje praktyka, eksperymenty z takich urządzeń tylko prowadzić do ich szybkiego zjazdu z ich systemu.

dodatkowe funkcje

Wybór konkretnego modelu kuchenki mikrofalowej, należy zwrócić uwagę na kilka dodatkowych funkcji w urządzeniu. Konwekcji w kuchence mikrofalowej (co to jest, to już wiemy) zapewnia szereg korzyści. I to nie tylko wbudowany grill. Na przykład, niektóre wzory są wyposażone w funkcję czyszczenia komorę wewnętrzną parą. Kuchenka mikrofalowa z konwekcją LG ma wbudowany parowce opcje.

Niektóre modele mogą być wykorzystane do przygotowania dwóch potraw w tym samym czasie, tryby pracy mogą być łączone i stosowane programy automatycznego gotowania. Funkcja timera pozwala na ustawienie piekarnika na czas, dzięki tej rano w kuchni można oczekiwać pyszne gorące śniadanie. W niektórych modelach, zapewnia nie tylko automatyczny program gotowania start, ale również mają okazję rozgrzać lub rozmrażania żywności w trybie automatycznym.

Jeśli masz rodzinę z małymi dziećmi, należy zakupić urządzenie, które jest wyposażony w tę opcję, jako urządzenie blokujące z dala od dzieci. Jeśli mówimy o wyglądzie urządzenia, prawie każdy ma niepowtarzalny wygląd i styl. Taka kuchenka mikrofalowa to idealny wygląd każdej kuchni.

Po wybraniu wiadomości na wyświetlaczu instrumentu. Może to być klawiatura numeryczna lub całkowicie ręczna regulacja trybów gotowania. Istnieją modele, które zostały wbudowane w przepisach różnych potraw. Wszystko, co jest wymagane od ciebie – ma wejść ciężar rodzaju produktu i ustawić timer.

Nawiasem mówiąc, wybierając pieców modelu, dokładnie pamiętać i objętość komory do gotowania potraw. Parametr ten może wynieść do 40 litrów. W takim piecu jest łatwo upiec nawet całą gęś lub kaczkę wielkie za urlop. kuchenka mikrofalowa z grillem i konwekcji, o pojemności około 40 litrów aparat będzie idealny dla dużej rodziny, która uwielbia świętować wszystkie święta w domu.

wyniki

Jeśli gromadzi wszystkie informacje o tym urządzeniu, konwekcja kuchenka mikrofalowa (co to jest, to już wiem) jest idealnym rozwiązaniem dla gospodyń domowych, którzy lubią gotować, ale katastrofalny brak czasu. Konwekcyjny piec mikrofalowy nie tylko przyspiesza proces gotowania różnych potraw, i bez szkody dla ich smak, ale ma też sporo w trybie automatycznym.

Dzięki temu urządzeniu można sobie pozwolić na dodatkowe pół godziny spać w nocy. Zgadzam się, że jest tak miło leżeć w łóżku trochę dłużej, wiedząc, że gdy się obudzisz, to prawdopodobnie będzie musiał czekać na gorące śniadanie w kuchni lub gorących wałkach do kawy.