885 Shares 8822 views

Najwęższa ulica na świecie w Księdze Rekordów Guinnessa

W niepozornym niemieckim mieście Reutlingen ma wyjątkowe miejsce znane na całym świecie. To Shpreyerhofshtrasse (Spreuerhofstraße) – najwęższa ulica na świecie, wpisany w Księdze Rekordów Guinnessa. Po silnym pożar, który ogarnął cały region Badenii-Wirtembergii w 1826 roku i zniszczył 80% miasta odbyło globalną odbudowę budynków w Reutlingen, w wyniku którego w 1827 utworzona Shpreyerhofshtrasse. To nie tak jak wszystkie ulice w Niemczech, a to tylko wąskie przejście między domami, szerokości od 31 cm do 50 cm! W związku z tym, że nie jest bardzo popularny wśród mieszkańców. Jednak miejscem przyciągającym turystów z różnych krajów, to nie tak często okazję do chodzenia po ulicy w szerokości 50 cm. Ale nie każdy zostanie podjęta na takim niebezpiecznym zdarzeniu. Zwłaszcza, że jeden z domów, które zostały określone między najwęższym ulicy na świecie, częściowo zmrużył oczy, utrudniając jej ruch. Jednak nakładanie Shpreyerhofshtrasse w Reutlingen wykluczone w najbliższej przyszłości nie stanie. W przeciwnym razie, ludzkość straci unikalny relikt 19 wieku, i Niemcy – status właściciela znanego i najwęższym ulicy na świecie.

Drugie miejsce w tej liście są Czechy. W jej stolicy, Pragi, 150 metrów od słynnego Mostu Karola rozciąga ulubiony turystyczny ciasne, ale przytulne ulicy z intrygującym tytułem Vinarna Certovka, szerokości 60 -. 70 cm Według legendy, tajemnicza nazwa pochodzi od nazwy rzeki – jeden z dopływów rzeki Wełtawy, która hotties nazwie przydomek mieszkaniec i bardzo kłótliwy kobieta, często rzucić na brzegu rzeki, aby prać. Zawierała trudne skandaliczny, za co został nazwany diabeł w spódnicy.

Winery Diabeł nie jest najwęższa ulica na świecie, a jego nazwisko nie pojawia się w Księdze Rekordów Guinnessa, ale to jest na drugim miejscu po niemieckim Spreuerhofstraße, na jej spacery nie są ekstremalne hobby i nie zagrażające życiu, ale wręcz przeciwnie zostanie przedstawiony za pomocą kilku miłych chwil. Ale kilka osób na raz nie rozpraszać i ruch jest możliwy tylko w jednym kierunku. Dlatego, aby uniknąć kłopotów podczas chodzenia i do kontroli ruchu na Vinárna Certovka posiada dwa z tych światłach dla pieszych tylko: na początku i na końcu ulicy. Pierwotnie planowany jako metę przeciwpożarowej, najwęższa ulica w Czechach stał się dość popularny wśród turystów. bruk nnye kamień i oświetlone latarniami krokach Hellcats prowadzą w dół bezpośrednio do restauracji wina – kolejny zabytków Pragi.

Trzecie miejsce na najwęższym ulicy na świecie po Niemczech i Czechach wziął Anglii, a dokładniej miasto Exeter, gdzie starożytnej Parliament Street, 50 m długości. Jej szerokość w najwęższym miejscu ma 61 cm i najobszerniejszej. – 120 cm zbudowany w 14 wieku z oryginalną nazwą małej ulicy i zachowane do dziś, to zasługuje na szczególną uwagę. Po ulicy Parlamentarnego – jest najwęższa ulica na świecie, zbudowany z naturalnych, nie powstała w wyniku przebudowy budynków. Ten brytyjski Pparliament Ulica i różni się od niemieckiego i czeskiego Spreuerhofstraße Vinárna Certovka.