817 Shares 7099 views

Ziemniaki: uprawa i utrzymanie w ich domku letniskowym

Ziemniaki – kultury, bez którego nie może zrobić dowolną witrynę kraju. Pierwsze dobry plon tej rodziny roślin psiankowatych obejmuje szeroki zakres działalności rolniczych i zgodność z technik uprawy.


Po pierwsze, trzeba odpowiednio przygotować bulw do sadzenia. Ziemniak uprawa i pielęgnacja który szczególności złożoność nie jest inaczej, jest bardziej odporny na gnicie w przypadku, gdy w tkankach zawierających SOLONIN. Dlatego też, nawet jesienią bulwy musi być zagospodarowany. Aby to zrobić, są one ułożone na słonecznym miejscu przez około dwa tygodnie. W tym czasie, że przewrócił się kilka razy. Wykorzystywane do sadzenia tylko zdrowego, regularnego kształtu materiału rozmnożeniowego. Optymalny ciężar bulw w tym przypadku jest rzędu 60-100 g

Wiosenne ziemniaki muszą kiełkować. Dla miesiąca przed sadzeniem je usunąć z piwnicy i układane w jednej warstwie na dnie temperatury powietrza w pomieszczeniu w temperaturze powyżej 18 ° C Zatem ziemniaki stanąć na dwa tygodnie. Następnie temperaturę obniża się do 10-15 ° C. Aby rozpocząć sadzenie jeden miesiąc po rozpoczęciu kiełkowania. Tak łatwo dostać wcześniejszą plony roślin, takich jak ziemniaki. Uprawa i pielęgnacja w przyszłości będzie Hilling, bronowanie, pielenie, podlewanie i karmienia.

W części spadek jest wymagane do kopania około 35 cm głębokości. Przedtem, na rozproszenie 40 kg próchnicy lub nawozu do 10 m2. W tym przypadku, troska o ziemniaku na następny rok będzie bardziej proste. Ponadto, możliwe jest do zastosowania i dodatki mineralne – 300 g azotanu amonowego (amoniaku) i siarczanu amonu, oraz Superfosforan funt. Nie wolno wprowadzać do nawozów chlorkowych ziemniak.

Bulwy zakopać gleby 6-10 cm Odstęp w rzędzie pomiędzy krzewów powinna wynosić około 30 cm, a między rzędami. -. 65 cm, przylegający do tego systemu, możliwe jest wzrost dobry roślin uprawnych, takich jak ziemniaki. Uprawa i pielęgnacja, jak wspomniano powyżej, będzie teraz w pierwszej instancji w nawadniania i Hilling. Za pierwszym razem trzeba rozluźnić glebę, jeszcze zanim pojawią się pierwsze pędy. To wydarzenie uważane jest za najbardziej skuteczny środek w zakresie zwalczania chwastów. Pomiń ten krok nie jest konieczny. W przeciwnym razie, aby pozbyć się niechcianej roślinności w polu ziemniaków w przyszłości będzie trudne.

Po wykiełkowaniu (o wysokości około 15 cm) luzowaniu wielokrotnie przeprowadzane jednocześnie podokuchivaya krzewów. Poprawi to krążenie powietrza w glebie i bulwy będą ewoluować w bardziej luźnej warstwy. Uprawa ziemniaków i opieki, który obejmuje również odpowiednie podlewanie, Hilling ponownie w sezonie – około dwudziestu dni po pierwszym rozluźnienia.

Podlewać rośliny są rzadkie, ale bardzo obfite. Gleba powinna być nasączone przez co najmniej 50 cm. Pamiętaj, aby podlać ziemniaki natychmiast po wykiełkowaniu, gdy rośliny kwitnienia i po kwitnieniu.

Przestrzegając tych technik można rozwijać dobre roślin uprawnych, takich jak ziemniaki. Opieki i rośnie jak widać, są przede wszystkim we właściwym przygotowaniu nasion, Hilling i wystarczającą podlewania.