315 Shares 9221 views

Płatność z urlopu macierzyńskiego

Powstaje pytanie, w jaki sposób i w jakim czasie płatność jest wykonana urlopu macierzyńskiego, opieki żadnego przedstawiciela płci pięknej, która jest w ciekawym miejscu. Oczekiwanie na uzupełnianie w rodzinie zawsze towarzyszy płatnego urlopu w pracy i nieterminowe płatności wakacje zepsuło nastrój kobiety w ciąży, które w tym stanie jest bardzo niepożądane.


Zgodnie z artykułem 255 Kodeksu pracy, minimalny okres urlopu i urlopu macierzyńskiego wynosi 70 dni przed narodzinami dziecka i 70 dni po urodzeniu dziecka. Gdy skomplikowany poród młoda matka dostaje opuścić 86 dni po urodzeniu dziecka. Aby to zrobić, należy złożyć oświadczenie sporządzone prawidłowo i zapewnić jego pracodawcy z zaświadczeniem lekarskim wydanym na oddziale położniczym, który urodził się długo oczekiwane dziecko. Jeśli kobieta czeka na więcej niż jednym dzieckiem i bliźniąt czy trojaczków, ona dostaje długie wakacje na 84 dni kalendarzowych przed przewidywaną datą narodzin dzieci, a 110 dni po zostaniu matką. Ustawodawstwo określa obliczenie całkowitego urlopu macierzyńskiego.

Tak więc, jeśli kobieta urodziła dziecko wcześniej, niż można się spodziewać, to różnica pomiędzy długością płatnego urlopu macierzyńskiego, który powinien być stosowany przed narodzinami dziecka, a rzeczywistą liczbę dni przed porodem jest dodawana do liczby dni, które są zawarte w poporodowym urlopu macierzyńskiego. pay wakacje muszą być prowadzone w tych samych cenach. Płatność z urlopu macierzyńskiego obejmuje nie tylko wypłatę kobiecie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z wyłączeniem uprawnień, ale także dostarczanie różnych świadczeń i odszkodowań, które otrzyma w przypadku realizacji jej funkcji pracy normalnie. W przypadku częściowej zapłaty za urlop macierzyński należy przeprowadzić na wszystkich stanowiskach pracy.

Jeśli kobieta chce „przedłużyć” wakacje z okazji ciąży i porodu, zawsze ma prawo zwrócić się do pracodawcy z prośbą o jej podstawowego rocznego urlopu bezpośrednio przed urlopem macierzyńskim lub bezpośrednio po nim. Pracodawca nie może odmówić jej bez wyraźnego powodu. Zatem, w tym przypadku, gdy minimalny czas odpoczynku będzie 168 kolejnych dni kalendarzowych. Płatność z urlopu macierzyńskiego występować równocześnie przed jego rozpoczęciem. Poprzez dostarczenie zaświadczenia o niezdolności do pracy kobiety w ciąży otrzymuje zapłatę za cały urlop macierzyński w całości. Jeśli kobieta ma podstawowe urlopu bezpośrednio po urodzeniu, jego wypłata następuje nie później niż 3 dni przed upływem urlopu macierzyńskiego. W praktyce mogą wystąpić przypadki, w których kwota zasiłku nie może być ustalona w chwili gdy płatnego urlopu macierzyńskiego. Na przykład, pierwsza kobieta zakłada, że jej urlop macierzyński będzie trwał 140 dni, ale dostawa towarzyszą powikłania z powodu której nabył prawo do poporodowe urlop macierzyński dłuższy okres. W tym przypadku, młoda matka musi dostarczyć zaświadczenie wydane do niej na oddziale położniczym, w dowolnym czasie dogodnym dla niej. Pracodawca jest zobowiązany do zapłaty natychmiast urlopu macierzyńskiego, dając kobietom odniesienie.

Zgodnie z nowymi przepisami prawa rosyjskiego, czy płatnego urlopu macierzyńskiego nie jest obecnie uważane za ostatnie dwanaście miesięcy pracy, a ostatnie dwadzieścia cztery. Średnia płaca matki oczekującej zostać wypłacona jako uprawnień, ustala się na podstawie jej wynagrodzenia w ciągu ostatnich dwóch lat. Jednak do końca 2012 roku kobieta pozostaje prawo wyboru zasad obliczania przeciętnego wynagrodzenia za urlop macierzyński, jaka dotyczyłaby jej. Ona może napisać oświadczenie w sprawie stosowania do niego starego sposobu obliczania wypłaty jej urlopu macierzyńskiego. Pracodawca ma prawo odmówić jej nie jest zobowiązany do spełnienia takiego oświadczenia.