846 Shares 9024 views

Jak podłączyć laptopa do routera? Najczęstsze pytania i odpowiedzi

By stworzyć własną bezprzewodową sieć Wi-Fi jest wystarczająca, aby mieć stacjonarny lub przenośny komputer do podłączenia specjalnego urządzenia – router – oraz szereg ustawień. Ceny dla najprostszych modeli low-end, średnio startu na 1 tysiąc rubli, dobrze, dla bardziej doskonałe pod względem technicznym, decyzja będzie musiał zapłacić ponad 7 tysięcy właścicieli komputerów przenośnych mogą radować: podłączenie laptopa przez router wykonany tak proste, że na własną rękę można zrobić – .. nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza z sieci. Prawdopodobnie najtrudniejszym, z którymi zmierzyć – wędrówka w sklepie dla urządzenia. Ale nawet najbardziej „zielone” przybysze nie mieli żadnych problemów, będziemy patrzeć na dwóch kluczowych kwestii: Jak podłączyć laptopa do routera i skonfigurować go do dystrybucji internetu dla wszystkich.


Czy muszę laptopa routera

Osoba zaznajomiony z sieciami bezprzewodowymi, kiedy oglądasz te artykuły mogą być uzasadnione pytanie o tym, jak to jest wskazane, aby zakupić router do laptopa, co jest dobre i tak jest podłączony do Wi-Fi. Rzeczywiście, tylko ograniczona liczba użytkowników są zainteresowani odpowiedzią na pytanie „jak zainstalować router do laptopa?” Podczas gdy reszta zadowala funkcje wbudowane w moduł Wi-Fi. Chodzi o to, że karta sieci bezprzewodowej, wbudowany w komputerach przenośnych, ma tylko podstawowe funkcje i nie może być włączony, jeśli laptop jest odłączony. Tak więc, jako wiarygodny punkt dostępu nie może być brane pod uwagę.

Jak uniknąć marnowania

Jednak uważa się, że bardzo specyficzny routera do laptopa może być stosowany w odniesieniu do niektórych zadań – program. Dzięki niemu można „zmusić” zasilacz wewnętrzny do pracy pod ręką. Istnieje sporo podobnych zastosowań. Niektóre z nich są dostępne za darmo dla innych deweloperów chcą opłatę. Rozważmy bardzo dobre rozwiązanie – MyPublicWiFi. Narzędzie powinno być uruchomiony z prawami administratora (prawy przycisk myszy – start „od admin”). Główne okno pokazuje ustawienia. Tutaj konieczne jest zarejestrowanie SSID (taką samą nazwę, która będzie transmitowana), należy utworzyć hasło dostępu oraz wybrać istniejące połączenie z Internetem do dystrybucji. W sekcji Zarządzanie, istnieje klauzula zezwalająca automatycznemu uruchamianiu programu podczas uruchamiania systemu operacyjnego. Oczywiście, przed zastosowaniem takich rozwiązań z modułem Wi-Fi w laptopie należy zainstalować sterownik, a przynieśli jakieś dostępu do Internetu przez stronę trzecią (np poprzez modem).

Jak korzystać z routera sprzętowego

Przy zakupie oddzielne urządzenie, jest pytanie „Jak podłączyć laptopa do routera?”. Istnieją dwa sposoby, aby to zrobić: przez kabel lub znowu na Wi-Fi. W pierwszym przypadku, użytkownik ma pełną szybkość dostępu, a nie ograniczone możliwości modułów bezprzewodowych, ale traci mobilność, ponieważ komputer jest fizycznie podłączony do routera. Na tylnej ściance każdego routera ma kilka gniazd, przeznaczone do podłączenia kabli ethernetowych. Jednym z nich jest wyróżniony kolorem i projektowaną siecią WAN. Jest to konieczne, aby łączyć złącze przewodu rozciągające się od dostawcy usług internetowych lub pośredniego urządzenia przetwarzania. W każdym innym kablem Ethernet do podłączenia drugiego końca, która ma być włożona do gniazda w komputerze. Po tym będzie uruchomić laptopa podłączyć do zasilania routera, a następnie naciśnij przycisk zasilania. Zwykle jest to już wystarczy, aby Internet zaczął być wysłuchane, choć, oczywiście, są wyjątki.

Jak konfiguracji routera do laptopa

Po tym, zalecamy, aby skonfigurować urządzenie do ochrony sieci. Aby to zrobić, trzeba uruchomić dowolną przeglądarkę (idealny – Internet Explorer, najbardziej kompatybilny) i typ w nim adres 192.168.0.1. W zależności od modelu i producenta wartości mogą się zmieniać, tak powinno być określone w instrukcji. W kwestii hasło i login jest konieczne, aby wybrać słowo «Administracja». W oknie, które zostanie otwarte, można użyć „Quick Setup”, który jest zalecany dla początkujących, lub, aby przejść do trybu „Wireless” i ręcznie ustawić żądane parametry. W szczególności, użytkownik jest zobowiązany do wystąpienia z SSID, aw „Ochrona” i przepisać metodę kodowania kodu klucza.

Symbioza programów i urządzeń

Wszystko uważane powyżej daje odpowiedź na pytanie „Jak podłączyć laptopa do routera fizycznie?”. Ale co jeśli problem stoi wstecz, jest niezbędny do podłączenia laptopa do sieci Wi-Fi, aby rozpowszechniać routera innej firmy? W tym przypadku procedura jest inna. Wszystkie zalecenia dotyczące połączenia będą nieskuteczne, jeżeli odpowiednie sterowniki nie są zainstalowane w systemie operacyjnym. Komputer zawiera wiele elementów, z których każdy realizuje pewną funkcję. system do interakcji ze sprzętem operacyjnym konieczne jest ustanowienie programów sterujących – sterowniki. Na główne elementy są dołączone do systemu, ale dla modułu Wi-Fi, w szczególności muszą być zainstalowane oddzielnie. Sterownik znajduje się na dysku, który zawsze przychodzi z laptopem. Ponadto, program ten można pobrać ze strony producenta komputera. Ten krok jest opcjonalny, a sieć nie może być regulowana bez niego. Faktycznie, nawet router do laptopa – program – w sposób niezgodny z niniejszym punkcie będzie odmówić pracy. Załóżmy, że kierowca moduł Wi-Fi jest zainstalowany.

wbudowany

Jak podłączyć laptopa do routera jest najłatwiejszy? Odpowiedź jest oczywista: z wykorzystaniem możliwości oferowanych przez system operacyjny. Najnowsze wersje systemu Windows w tym zakresie są szczególnie „przyjazne” dla użytkownika. Router może rozgłaszać sieć w dwóch trybach: z darmowa i dostępna przez hasło. W pierwszym przypadku od właściciela notebooka jest wymagane, aby kliknąć na wskaźniku siły sygnału obrazu z Słońce znajduje się w rogu ekranu obok zegara. Wyświetla listę wykrytych sieci. Te, które wymagają hasła zostaną oznaczone symbolem tarczy. Kliknięcie na otwartej przestrzeni, trzeba będzie wydać polecenie „Połącz”, a wszystko – można pracować z Internetem. Teraz jednak większość sieci Wi-Fi są szyfrowane. Aby połączyć się z tym potrzeby w wyświetlonym oknie wprowadź kod (klucz zabezpieczeń). Jeśli on nie wie, co regularne środki niemożliwe do przyłączenia się. Właściwie, jeśli laptop nie jest podłączony do routera, pierwszą rzeczą do zrobienia – jest sprawdzenie prawidłowego hasła. Często przyczyną błędu może być przełącznik układ Punto Switcher jest uruchamiany w niewłaściwym czasie.

poziom sygnału

Jedną z cech sieci Wi-Fi jest to, że nawet jeśli moduł laptop „widział» SSID punktu dostępu, to nie znaczy, że może ona działać. Ważne intensywność sygnału. Parametry bloku nadawczo-odbiorczego w urządzeniu są różne, więc równie dobrze może być sytuacja, w której odbiornik Wi-Fi, zainstalowany w komputerze przenośnym „widzi” sieć, ale moc nadajnika nie wystarczy, aby prawidłowo przechodzić router potwierdzenia żądania. Tak więc, zanim w panikę i szukać przyczyny, dlaczego laptop nie widzi routera, konieczne jest, aby spróbować zmniejszyć dystans pomiędzy urządzeniami. Średnia intensywność Windows sygnału można zmierzyć liczbą zielonych pasków na wyświetlaczu odpowiadającym sieci Wi-Fi.

błędy routera

Dość często użytkownicy pytanie „dlaczego laptop nie widzi routera, choć pracował wczoraj?”. Co zaskakujące, ale „lekarstwo” tego problemu jest powszechne, aby ponownie uruchomić router. To musi być odłączony od zasilania na kilka minut, a następnie włącz ją ponownie. Tam zostanie ponownie zainicjowany swoich programów i modułów, w 90% przypadków prowadzi do przywrócenia zdrowia. Wadą tej metody jest oczywista – router musi znajdować się w miejscu niedostępnym.

konfiguracji routera

Czasami nie jest to sytuacja, w której komórkowe, netbooki i inne urządzenia „widzi” sieć i dołączyć go, ale SSID laptop nie rejestruje. W tym przypadku wystarczy zmienić kanał roboczy na routerze. W ustawieniach Wireless Mode, aby wybrać inny numer Chanel, rezygnując z trybu „AUTO”.

Wszechstronny sposób, aby połączyć

Rozwiązywanie problemów z połączeniem z Wi-Fi na kliencie (laptop) nie w rzadkich przypadkach. Nie powinno być fizyczny dostęp do routera. Zalecamy, aby umówić się na wstępną połączenia korzystać z funkcji QSS (jeśli jest obsługiwany). Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na laptopie, a następnie w ciągu 1-2 minut – z tego samego routera.