158 Shares 7820 views

Volkwagen Transporter

Prototyp słynnego Volkwagen Transporter (T4) został opracowany w 1938 roku. Pierwsze samochody nazywano Bulli . Co roku samochód poprawił się. Czwarte pokolenie rewolucyjne pojawiło się w 1990 roku. Przede wszystkim to pokolenie jest znaczącą nową budowlą. Volkwagen Transporter ma konfigurację półciągową , napęd do osi przedniej, silnik umieszczony jest wzdłużnie w przedziale silnika.


W nas VW Transporter ma specyficzność: na naszych drogach przekształca się w wersje samochodu pasażerskiego. Po prostu wyczyszczenie ciężarówki jest tańsze niż wersja pasażerska, a wiele z nich jest przystosowane do oszczędności. Jeśli jest to pożądane, samochód może zostać przekształcony nie do poznania. W ten sposób pomożesz zarezerwować naprawę i konserwację wydawnictwa Volkwagen Transporter Avtoresurs.

Na podstawie VW Transporteru dokonano wielu modyfikacji, a nawet platform ładunkowych. Zasadniczo istnieją trzy warianty: pasażerski, towarowy i towarowy. Te wersje to samochody z metalu, które mogą przewozić ładunki nawet do jednej tony. Wersja ładunkowa i pasażerska różni się od dużych szyb po obwodzie ciała, a także brak przegrody, która dzieli kabinę i obecność w kabinie jednego lub dwóch rzędów siedzeń.

Wszystkie krzesła są wyjmowane, w razie konieczności demontowane lub zwrócone ku ruchowi. Salon VW Transporter o jakości materiałów i ergonomii znajduje się w pobliżu samochodu. Model pasażera VW Transporter nazywa się Caravelle – droższą wersją T4. Wyróżnia się kompletnym wnętrzem i jakością wykończenia.
W 1996 r. Volkwagen Transporter został nieznacznie zmodernizowany. Zmiany zewnętrzne wystąpiły tylko w wersji pasażera: zderzak przedni się zmienił, reflektory stały się lekko ukośne i mają białą optykę sygnałów zwrotnych. Przemiany części przedniej zostały wykonane ze względów praktycznych. Po zmianie zwiększyła się przedział silnika i można było tam umieścić silniki Volkwagen .
W VW Caravelle i VW T4 po modernizacji powstał nowy panel przyrządów i kierownica, a także tachometr. Została również wydana luksusowa wersja VW Caravelle, zwana VW Multivan , a następnie osobna rodzina.
Wszystkie Transporter i Caravelle są dostępne zarówno w standardowych (1940 mm) jak i wysokich (2430 mm) dachach. Tylna klapa jest jednoczęściowym podnoszeniem, klapki drzwi dźwigowych są trwałe. Caravelle ma w zasadzie drzwi typu swing. W odniesieniu do ciała T4, nie ma specjalnych uwag. Obszarami problemów są drzwi przesuwne i stojaki.
Przez wiele lat produkcji na Volkwagen Transporter zainstalowano wiele silników. Początkowo zainstalowano dwie objętości benzyny 2,0 litra i 2,5 litra i 84 KM. I 115 KM. Odpowiednio. Były tam również silniki wysokoprężne: jeden silnik o pojemności 1,9 litra i 68 KM, drugi 2,4-litrowy diesel o mocy 75 KM.

Po modernizacji pojawiły się nowe jednostki napędowe. Głównym silnikiem był 2.5-litrowy silnik o pojemności 88, 102 i 150 KM. Maksymalna prędkość z ostatnich 180 km / h, a następnie przyspiesza do 100 km / hw 12,8 sekundy. Był też silnik benzynowy o pojemności 2,8 litra i mocy 170 KM. Ale jest instalowany tylko w najlepszych wersjach. Ten silnik jest kosztowny w utrzymaniu, a zużycie paliwa wynosi 15-16 litrów na 100 km.
Zwykle VW T4 jest wyposażony w silnik o małej mocy i manualną skrzynię biegów, ale wersje osobowe są wyposażone w silniki o większej mocy. Napęd na wszystkie koła może być rozpatrywany tylko warunkowo. Viskomufta łączy tylną oś tylko w przypadku poślizgnięcia się przednich kół.
Zwykle VW T4 jest wyposażony w pięciobiegową manualną skrzynię biegów. Cztery-stopniowe "automatyczne" są rzadkie.
Volkwagen Transporter może zaspokoić potrzeby szerokiej gamy odbiorców, ponieważ ma różne modyfikacje i ma szeroki zakres zastosowań.