316 Shares 8564 views

Kosiarka rotacyjna do mini ciągników: projektowanie i funkcje

Instrukcja pracy w sektorze rolnym jest teraz konsekwentnie przesunięty realizację różnych urządzeń technicznych i sprzętu specjalistycznego, w tym self-made. Niektóre urządzenia spełnia kilka funkcji. W rolnictwie, niezbędnym narzędziem jest kosiarka rotacyjna do mini ciągników. To jest tak popularne, ponieważ może on być wykonany własnymi rękami.


Cechy i funkcje

Kosiarka rotacyjna microtractor ułatwia pracę nad przetwarzaniem dużych połaci ziemi. Koszenia obrotowego typu, wytworzonej przez nowoczesnym przemyśle, przeznaczony do napędu urządzenia od 12 do 25 litrów. a. Struktura Kosiarka tego typu ma znacznie prostsze niż segment urządzenia. Ponadto, urządzenie obrotowe bezpieczniejsze i lepiej tolerowane obciążenie.

Jeśli taka maszyna i złamać gdzieś na polach, a następnie można go naprawić ręcznie. Szybko i łatwo – w sklepach zawsze mają części zamienne do tych urządzeń.

Z kosiarki obrotowych microtractor każdy obszar może być uwolniony z chwastami. Ponadto, urządzenie pomaga w pielęgnacji okolicy i trawnikach. Sprzęt do koszenia siana obrotowy pasuje idealnie.

Kosiarka do mini ciągników i bloków silnikowych są produkowane w wielu różnych wersjach. Dodać do nich różnych producentów. Rynek jest podzielony na rosyjskich, chińskich i europejskich produktów.

Chiński kosiarka rotacyjna do mini ciągników mają niską cenę, ale produkcja krajowa jest wyższej jakości. Sprzęt Europejska jest oferowana w zawyżonej cenie. Dlatego też wybór wielu rolników przypada na rosyjskich produktów:

  • "Uralets-180".
  • KR-09.

Budowa i działanie

Obrotowe urządzenia tnącego jest Oś obrotu na dyskach metalowych ostrzy. Oś jest napędzana przez moc WOM, które niekoniecznie posiadają mini ciągnik. Często domowej roboty kosiarka rotacyjna do mini-ciągników pozwalają na cięcie krzewów w ogrodzie. Hak holowniczy jest łatwe do zainstalowania. Nadaje się jako mini-ciągników oraz jednoosiowy ciągnik. dla urządzeń koszenia jest bardzo praktyczny i niezawodny. Najważniejsze – nie łamią zasady funkcjonowania.

klasyfikacja

Rotary sprzęt koszenie, w zależności od funkcji jest podzielony na kilka grup. W ten sposób urządzenie może być układany w koszeniu trawy. Druga grupa jest w stanie nie tylko do koszenia, ale także zniszczyć trawę. Trzecia grupa może być zawarte w jego rolek. Kosiarki podzielono na grupy i sposób montażu – nie są zamontowane półzawieszany urządzenie ciągniona

Położenie mechanizmu tnącego może być z przodu, boku lub z tyłu. Na mini ciągnika można zamontować moduł obrotowy, który składa się z kilku barów. W używany jako napęd przystawki odbioru mocy. Czasami moment obrotowy na koła napędowe.

Produkty montowane są poziomo. Korbowód wraz z nóż porusza się w tej samej płaszczyźnie. Eksperci zalecają w leczeniu małych obszarów, należy użyć Kosiarka rotacyjna do polskich ciągników kompaktowych. Jeden z nich – Wirax L-169/04. Producent oferuje półoś jako dar. zamontowany przedni modele, oprócz koszenia stanie złamać ziemię na działki. Polskie oddziały również przyczynić się do szybkiego przetwarzania strony, ale trzeba wybrać urządzenie z wielu elementów roboczych.

Wybierz odpowiedni model dla pożądanej wysokości cięcia trawy, poziom wydajności, prędkości noży. Zalety Kosiarki obrotowe – obecność w amortyzator, który zabezpiecza elementy tnące z wielu przeszkód.

Jednostki Półzawieszane

Modele te są najczęściej stosowane na dużych obszarach. Taka maszyna jest ramą z kołem do niego przymocowany. spełnia ona funkcję nośną. Ponadto, na ramie redlice. Ze względu na prostą konstrukcję ceny tych modeli jest dość niska.

Do mocowania kosiarkę do ciągnika za pomocą specjalnego uchwytu. Podpora jest prowadzona na belkach podłużnych ramy i koła pomocy zaczepu. Część tnąca – odnoprobezhnogo typu. Napęd – PTO. Technika ta jest podnoszony i opuszczany przez rozszerzenie cylindrów hydraulicznych.

maszyna zaczepiana

Modele te często mają trzy elementy tnące.

Są z tyłu, z boku lub z przodu ciągnika. Konstrukcja jest zamocowany na ramie kosiarki. Mechanizm działa w klasycznym przypadku – ze względu na WOM. Sprzęt ten jest stosowany głównie w dużych polach.

urządzenie montowane

Jest to jeden z najbardziej popularnych modeli front-end dla mini traktorów. Stosuje się je równie skuteczne w zakresie i na niewielkich obszarach. Modele te są idealne do leczenia obszarach o nierównej podłodze.

Zazwyczaj w takich przypadkach, kosiarka rotacyjna KR-09 strony do kompaktowych ciągników.

Choppers

Trzeba też mówić o innej formie mechanizmów obrotowych. To Rozdrabniacze. Konstrukcja składa się z:

  • Rama.
  • Wirnik.
  • System rur.
  • Mechanizm napędowy.

Zasada działania tego urządzenia następnego – podczas przesuwania trawa jest cięta noże obrotowe. Potem idzie w górę, gdzie kruszyć. Następnie, posiekane zioła podawane w specjalnych zbiornikach.

Konstrukcja ta jest idealna do koszenia trawników pracy na, a popularność zyskał sobie mały koszt. Ale tutaj jest to jedyna negatywna – model nie jest odpowiedni do siana.

lineup

Jednostki te są przedstawione w poniższych modeli na rynku. Tak więc, „Świt” jest montowany za pomocą uchwytów i reduktor. Model ten nadaje się do koszenia trawy, małych krzewów, roślin. Szerokość w zakresie od 70 do 80 cm, stosuje się „dawn-1” do leczenia trudno dostępnych miejscach.

„KNS-0,8 Swift” przyczyni się do koszenia wysokiej trawy. Wysokość rośliny wynosi 2 metry. Kompaktowy model "KM-05" różnią szerokość cięcia 50 cm.

Kosiarka rotacyjna KR-09 do mikrociągniki – nowoczesny wzór. Współpracuje z różnymi mini-ciągników, takich jak „Żubra” „Dobrynia Strong”, „centaur” i każdy inny, którego pojemność wynosi do 15 litrów. a. Spit stały zaczep. To przychodzi wraz z kosiarką. Położenie w stosunku do pojazdu – boczny.

W odniesieniu do napędu, kosiarka obrotowy Traktorki małogabarytowe bocznej uruchamiany z układu sprzęgu ciągnika lub przekładni pasowej. Ze względu na obecność silnego mechanizmu amortyzującego mogą przesuwać gładko jak to tylko możliwe. Jest to dobry pomocnik w sezonie sienny. Do pracy z urządzeniami wyposażonymi tylko jedną osobę. Urządzenie waży 60 kg, a szerokość skoszonej trawy wynosi 1 metr.

Sprzęt robi z rękami: przygotowanie

Aby zmontować Kosiarka rotacyjna koszenie microtractor swoje ręce, co nie jest gorsze od parametrów technicznych modelu przemysłowego, potrzebują umiejętności do pracy z metalu i spawarki.

Materiał ten może być używany do łączenia części wyposażenia, które nie jest już w eksploatacji. Ta stara rama, kątowniki, ceowniki.

Powinien przygotować spawarkę, wiertarkę i zestaw wierteł do niej. Potrzebny będzie również zestaw kluczy i mocowań, taśmy, koła pasowe i łożyska, do mocowania osi koła. A koła same będą musiały do 45 cm – może być stosowany na rowerze. metalowa płyta ma grubość 0,4 mm.

Sposób wytwarzania

Rama kosiarce jest z kątownikiem metalowe lub rury. Wielkość narożnik w przypadku 4 x 4 cm. Ponadto, łożysko jest montowane. W kolejnym etapie prac produkowane. Gdy jest to możliwe ściółki Niski trawy przy użyciu tej struktury. Jako elementy tnące 2 przykłada się od wiertarki napędowych. Reduktor i nadaje się z pił łańcuchowych.

Dla każdego z dysków zainstalowanych 4 noże. Elementy lepsze wykorzystanie hartowanego metalu. Aby zainstalować otwory w tarczy o średnicy 6 milimetrów. Elementy mocowane są do ciągnika za pomocą trzpienia. Taka konstrukcja zapewnia dużą szybkość przetwarzania.

Oś może być wykonany ze stali. Jego średnica musi być większa niż 8 milimetrów. Do swobodnego przepływu osi łopatek opóźnienie za pomocą płyty. Dysk montowany jest na ramie, która jest związana z napędem. Dla większej efektywności napędów musi obracać się naprzeciw siebie.

Drugi przykład wykonania domowych kosiarki

Frakcja 2 kręgów metalu. Średnica każdej z nich należy osiągnąć 39 centymetrów. Obok kręgu noże zamontowane. Powinny one obracają się swobodnie. Dolne koła o średnicy 45 cm, – są wykonane pługów. Następnie rury o średnicy 30 mm i prasuje na niej łożyska odpowiednią wielkość. Drugie łożysko jest zamontowane na przygotowanym koła pasowego. Ostatni przyspawany do rury – to naprawić na dyskach wałów i noże.

Rama jest złożona z kątem metalu za pomocą zgrzewarki. Eksperci zalecają, aby osłonę przed zebraniem strukturę.

Ta kosiarka może pracować z prędkością do 10 kilometrów na godzinę. Z tych obrotów skoszonej trawy w odległości 7 cm od okręgu. Urządzenie jest łatwe do usunięcia chwastów, koszenie trawy, pomaga usunąć upraw.

Jak podłączyć i jednoosiowy kosiarka

Jak zainstalować Kosiarka rotacyjna mini traktor? Bardzo proste. Pierwszą rzeczą, jaką urządzenie jest przenoszone do trybu odwrotnej. Ponadto, gniazdo do odłączania zestawu zespołu sprzęgła. Następnie, związek jest zamknięty czopów. Urządzenie jest gotowe do pracy.

wniosek

Tak więc okazało się, że taki kosiarki rotacyjnej dla mini traktorów. Jak widać, jest to bardzo użyteczne narzędzie w rolnictwie. To znacznie ułatwia pracę. I kupić taki sprzęt może być nawet 10-15 tysięcy rubli, co jest całkiem do przyjęcia.

Airboat z rękami w radiu
513 shares 1207 views
Monarda – rosnące rośliny
84 shares 2804 views