298 Shares 8222 views

Gapps – co to jest? Jak zainstalować i usunąć Gapps?

Czasami zdarza się, że po firmware smartfonu brakuje niektórych podstawowych aplikacji. Bez nich, pełna wydajność urządzenia nie jest możliwe. Żaden program nie pobiera żadnych gier. Jak sobie z tym radzić? Wystarczy doustanovit żądaną aplikację. Ale problemem jest to, że są „szyte” w firmware i łatwy w instalacji apk nie będzie działać. Programy te są świadczone przez Google i nazywa Gapps. Jakie zwierzę omówimy poniżej.


Co jest Gapps

Aplikacje Google – aplikacje przez tę samą firmę, która jest wszczepiona w firmware i umożliwić korzystanie z Androida na pełny. W ich skład wchodzi również niesławny gry rynkowej. W związku z powyższym, bez Gapps nie można zainstalować dowolną aplikację. Bez tego pakietu oprogramowania będą również dostępne, serwis YouTube, Gmail, Google Maps i wiele innych.

Zazwyczaj Gapps wadą cierpią firmware CyanogenMod. Prawdopodobnie autorzy postrzegają Aplikacje Google jako niepotrzebne śladu, a zatem nie zapewniają ich rzemiosła takie zestawy. Jest to kolejny powód, aby umieścić tylko oficjalny firmware. To nie ma znaczenia. Teraz musisz dowiedzieć się, jak wrócić Gapps na należne im miejsce.

Aplikacje „Google” charakteryzują się niemiłosiernie „jeść” główną pamięć. Jeśli urządzenie nie może się pochwalić imponującą ilość „RAM”, jest całkiem możliwe, że bez Gapps swoją „pet” będzie o wiele lepiej. Cokolwiek to było, do działania w celu usunięcia lub zainstalowania Gapps dostać na urządzeniu okopowych praw lub nawet zastąpić firmware. napisane jest poniżej bardziej szczegółowo.

instalacja

Jeśli błysnęła sobie CyanogenMod, następnie razem z nim domyślne ustanowiony rekaveri Clockwork Mod. To dobrze. Nie trzeba instalować żadnych niepotrzebnych ruchów Gapps. Co to jest – Clockwork Mod? Ten „zaawansowany” rekaveri, z których można zainstalować aktualizacje oprogramowania sprzętowego i ogólnie cały system zarządzania na poziomie administracyjnym. Teraz jesteśmy zainteresowani tylko niektóre z jego cech. Na przykład, zip-pakiety instalacyjne.

Aby rozpocząć poszukuje odpowiedniej pakiecie z Gapps dla naszego oprogramowania. Strona zawiera tabelę korespondencji CM aplikacji Google i wersji oprogramowania. Należy pobrać odpowiedni pakiet. Następnie można przejść do następnego kroku „Jak zainstalować Gapps» instrukcjami.

Teraz skopiuj pobrany zip-pakiet do systemu kart SD i uruchom ponownie smartphone tryb rekaveri. Następnie wybierz opcję Install zip z karty SD. Wybierając nasz zip-pakiet i rozpocząć instalację. Po instalacji należy ponownie uruchomić system, wybierając Uruchom ponownie teraz. Po zainstalowaniu systemu operacyjnego można użyć Gapps. Oczywiście, po ich aktualizacji.

Jeśli nie ustawione

Jeśli nie ustawić Gapps przez CWM-rekaveri, to znaczy, że coś jest nie tak. Istnieje kilka opcji. Po pierwsze – po pobraniu zły pakiet z aplikacjami, które nie pasują do swojego oprogramowania. W tym przypadku trzeba będzie przejść przez wszystkie pakiety przez „wykształconych bet”.

Druga opcja – "broken" rekaveri. Istnieją przypadki, w których samo oprogramowanie zaczyna się niepowodzeniem. Tutaj, jedynym sposobem – w celu ponownego zainstalowania rekaveri. Zazwyczaj zainstalować wystarczy pobrać pakiet instalacyjny, do „Drive” urządzenia w trybie bootloadera i rekaveri błyskowa z wykorzystaniem komputera. Jednak w niektórych przypadkach, trzeba wykonać dodatkowe kroki, aby przywrócić oprogramowanie do życia.

Trzecia opcja – „złamany” firmware. Typowo, oprogramowanie sprzętowe innych stron nie jest stabilny ze względu na brak pewnych składników. Dlatego zaleca się, aby zainstalować urzędnik. W tym przypadku konieczne jest, aby wymienić firmware. Może nowy będzie dużo łatwiejsze i nie trzeba męczyć się z Gapps. Co jest korzystnym rozwiązaniem, a więc jest to zrozumiałe.

usuwanie

Niektóre osoby silnie witamy Gapps, wierząc, że dzięki nim, Google szpieguje użytkowników. Nie będziemy zagłębiać się w szczegóły tej delikatnej kwestii, ale tylko powiedzieć o tym, jak usunąć Gapps. Usuwanie może być bardzo prosta – aby rzucić, „a” niestandardowego firmware bez tego oprogramowania. Jeśli nie jest to opcja, to trzeba zrobić jednostki root-prawo i usunąć wszystkie aplikacje Google ręcznie.

Oczywiście, oficjalne instrukcje z „Google” nie jest zalecane, aby usunąć pakiet Gapps, ale w niektórych przypadkach jest to konieczne. Na przykład, urządzenie cierpi katastrofalny brak pamięci RAM i Gapps „zjada” dużo. W takich przypadkach lepiej jest usunąć ten pakiet. Lub pakiet ze względu na ewentualne błędy stały się strasznie buggy. Następnie Gapps powinny zostać usunięte. Jak to zrobić już opisany.

chińskie telefony

Są ludzie, którzy chcą nawiązać rasowy „chiński» Gapps. Że jest skazana na niepowodzenie, porozmawiać nadmiernie. Takie telefony nie są po prostu przeznaczone do pracy z aplikacjami Google. Zwykle te urządzenia są tak słabe, żelazo, że nawet „Market” na nich nie będzie działać. Ale jeśli jesteś przekonany, że jakość jego „chiński” i chce się go trzymać Gapps, trzeba zbadać wiele instrukcji. Dla każdego urządzenia ma swoje własne instrukcje instalacyjne dla „custom” firmware i Gapps.

Oczywiście, „chiński” są różne. Niektóre z nich są nawet wyposażone w „sane” Android OS. Jest z nimi i mogą być wykonywane przez zainstalowanie Gapps. Ale nie fakt, że twoje wysiłki zostaną uwieńczone sukcesem. Mimo to, nie jest to oryginalne urządzenie. I jak udało im się zainstalować Androida, nikt nie wie. Jest możliwe, że ich interwencja w firmware, można nosić te „kule”, w którym cierpienie biegł. Ale w każdym razie warto spróbować. Jest możliwe, że po tym urządzenie będzie działać zgodnie z oczekiwaniami.

zestawy problemowe

Niektóre smartfony nie są podatne na standardowych metodach firmware z powodu zablokowanego bootloadera. Z jednej strony jest to dobre, ponieważ chroni urządzenie przed działaniami użytkowników „Krivorukov”. Az drugiej – jest to niepotrzebne problemy podczas zmiany firmware. Te „wrzody” zupa jest zwykle cierpią z Sony i HTC. Ponadto, najnowsze urządzenia Samsung jest trend, który oznacza, Gapps te smartfony aby zainstalować lub usunąć je stamtąd będzie problematyczne. Ale każdy problem ma rozwiązanie.

Jeśli telefon wpada w kategorii problemu, nie spiesz się rozpaczy i wyrwać mu włosy. Postęp nie stoi w miejscu, a rzemieślnicy dawna wymyślił sposób, aby odblokować Szklana pułapka. Najważniejsze – aby spróbować. Bo jeśli nie brać niczego w ogóle, problem będzie po prostu pozostają nierozwiązane. Ale taka opcja, że absolutnie nie pasuje. Bądź odważny. Nierozwiązywalne problemy się nie zdarzają.

wniosek

Podsumowując. Dowiedzieliśmy się, jak zainstalować lub usunąć je Gapps. Czy trzeba aplikacje z Google, decydować o sobie. Ale z tego pakietu oprogramowania można używać Androida na sto procent. Jednak usunięcie Goggle Apps, można stracić znaczną ilość pamięci RAM. Jest o czym myśleć. W międzyczasie można eksperymentować.

Konieczne jest, aby ostrzec, że wszelkie działania, aby zmodyfikować urządzenie robisz na własne ryzyko. W związku z tym, należy wykonać kopię zapasową systemu operacyjnego. Potrzebujemy tego, aby być w stanie odzyskać swoje urządzenia, jeśli nagle z powodu swoich działań, to okaże się w „cegły”. A w ogóle, takie działania z urządzeniem muszą być wykonane z pewną ostrożnością.