852 Shares 6432 views

Żyłka rybackiej: Główne parametry

żyłka – to nie tylko związek pomiędzy prętem i przynęta, jest także ważnym elementem w każdym biegu. I każdy, kto nazywa siebie kohortę rybaków, powinny mieć zrozumienie jej klasyfikacji i aplikacji. Pomoże to uniknąć wielu niepowodzeń i błędów w dziedzinie rybołówstwa. Pudełka są lepsze co roku, a wraz z nimi rozwijać Żyłka wędkarska. A jeśli wcześniej był używany jako jedwabnych lub lnianych nici, włosia końskiego, ale dziś jest wykonana z nowoczesnych materiałów syntetycznych, takich jak silgon, nylon, kevlar, dederon, flyukarbonat i innych.


Ale dla rybaka ważne, nie z powodu tego, co to jest i jakie parametry Żyłka wędkarska ma. I na ich podstawie, on wybiera konkretną opcję, która jest odpowiednia dla danego ryb, metody połowów, miejsca i czasu. A pierwszym parametrem jest średnica. Tutaj korzystne są cieńsze, czyli mniej zauważalny Lesku. Jego siła odgrywa również rolę. I to nie zawsze jest proporcjonalna do średnicy, jako producentów lasach są teraz sporo. W tym samym wymiarze poprzecznym mogą wytrzymać różne ładunki. Oznacza to, że musimy najlepszą opcję: najmniejszą możliwą średnicę żyłki o dostatecznej wytrzymałości dla tego rybołówstwa.

Kolejnym parametrem, który ma łowienie linia – jest jej rozciągliwość. I istnieją dwa rodzaje. Niektóre żyłka może rozciągać się pod obciążeniem, wydłużać i wiosną, a druga jest absolutnie nierozciągliwa. Oba są stosowane w pewnych warunkach. W ten sposób sprężystość przewodu jest lepiej ryby słabymi wargi (białe okonia). Ona dalej tłumienie szarpnięć ze względu na jego jakość. A kiedy trzeba maksymalny kontakt z wrażliwością biegów wymagane przy dotykaniu przynęty podwodnych przeszkód lub dolny, ustalające bite, najlepsze żyłki – nierozciągliwą, że nie jest podatna na odkształcenia liniowego. Może to być kabel, pleciony, lub jakikolwiek rodzaj nowoczesnego włókna elementarnego.

Dalej jest przejrzystość żyłki wędkarskiej, która zależy od jego niewidzialności dla ryb. Cóż, tutaj wszystko jest jasne – jaśniejsze niż jest, tym lepiej. A dzisiaj, w tym aspekcie, najlepszy materiał dla niej jest flyukarbonat. Ale to niby cienki, można wziąć na głównej żyłce, jak gruby bardzo trudne. Jednak jest to bardzo kosztowne materiały. Więc to jest często stosowane nie flyukarbonatovaya Żyłka wędkarska, cena jest zbyt wysoka, ale taki, który tylko pokryła je. Zdarza się również, że od Flyura dokonać smycz i umieścić główny las normalnej.

Przezroczysta żyłka jest uważane za uniwersalne. Ale są chwile, kiedy trzeba użyć wariantu danego koloru. Odbywa się to z różnych powodów, często z powodów kamuflażu. Tak, aby usunąć wodę najodpowiedniejszy przezroczystego, bezbarwnego żyłki. A jeśli w wodzie piaszczystym dnie, następnie żółty, torfu lub gliniastym nadaje wodą brązowe. A jeśli w jeziorze, na przykład, dużo glonów, najwięcej razy będzie zielona linia łowienie. Dla połowy z przędzenia wziąć czarny, jasnozielony i jasnożółtych warianty. Mają niewielki wpływ na częstość ukąszenia, ale mogą być wykorzystywane do śledzenia ruchu przynęty na dnie stawu.

Nawet żyłka jest miękkie i twarde. Pierwsza okazja w wielu przypadkach, szczególnie podczas połowu ryb spokojnego przynęty. Jest mniej alarmujące dziobania zdobycz. Ale jeśli chcesz kontrolować przynętę, to lepiej wziąć twardą linię lub żyłki. Nadal, wybierając linię, należy wziąć pod uwagę jego odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Jest to szczególnie ważne w miejscach, gdzie znajdują się liczne przeszkody wodne, takie jak muszle lub korzeni. W stałym kontakcie z nimi pojedyncze włókno traci swoją wytrzymałość i kończy się niepowodzeniem. Więc teraz, aby poprawić wytrzymałość materiału przy użyciu specjalnych polimerów powłokowych, takich jak teflon.