613 Shares 1907 views

Smartphone EXPLAY Rio ( „Rio ou”) – opinie z właścicieli, cenę, zdjęcie i cechy modelu

Dziś smartfony budżetowe aktywnie zaczynają zdobywać popularność. Jest to zrozumiałe, ponieważ wyglądem nie różnią się od flagowych i tym samym są znacznie tańsze. Oczywiście, za cenę, którą trzeba poświęcić trochę wydajności, ale to małe rzeczy, jeżeli w wyniku masz smartfon z doskonałą funkcjonalnością. Firma EXPLAY w sektorze publicznym jest bardzo aktywną politykę. Produkuje wysokiej jakości i niedrogich produktów, który jest silnym konkurentem dla innych, bardziej znanych producentów. To nie był model wyjątkiem pięć cali, który jest reprezentowany przez wzór EXPLAY Rio.


Klienci, którzy już doświadczyli „ou Rio”, opinie odmienne. Faktem jest, że każdy z nich uzyskał gadżet z różnych celów. Rozważmy teraz podstawowe parametry smartfona EXPLAY Rio i, kierując się opiniami użytkowników i wyciągnąć wnioski na wygodę i jego głównego celu.

parametry techniczne

Specyfikacje podlegają przede wszystkim poinformować użytkownika o możliwości smartphone i obecności w nim dodatkowych funkcji. Więc telefon „ou Rio” ma następujące cechy:

 • System operacyjny: Android OS w wersji 4.2.
 • Wyświetlacz: 5-calowy ekran dotykowy multi-touch 480×854 punktów.
 • procesor 2, MediaTek MT6572, ARM Cortex-A7, częstotliwości 1300 MHz.
 • Pamięć wewnętrzna: 512 MB.
 • Pamięć RAM: 512 MB.
 • Rozbudowa pamięci: karty pamięci microSD do 32 GB.
 • Komunikacja: GSM, Wi-Fi, Bluetooth, USB.
 • Aparat: 2 główne Mn, przedni Mn 0,3.
 • Bateria: 1800 mAh.
 • Wymiary 73x145x9,7 mm.
 • Waga: 175 gramów.

Coś, co od razu staje się jasne, kiedy po raz pierwszy spojrzeć na „ou Rio” – charakterystyka tutaj jest dość słaby. Szczególnie przygnębiające obecności jedynie 512 MB pamięci wewnętrznej, które drastycznie niewystarczających do normalnej pracy. Tak więc przy zakupie użytkownikom natychmiast i kupiłem dysk flash USB.

urządzenia do pakowania

Smartphone standardowe opakowanie jest wykonane z tektury recyklingu. Szczególnie zaskoczony obecnością kolorowych wydruków, co nie jest typowe dla firmy EXPLAY. Otwarciu pokrywy, można od razu zobaczyć gadżet, zajmując całą przestrzeń całkowicie na całym obwodzie. Biorąc to i podnoszenia pokrywy, możliwe jest, aby kontemplować standardowy zestaw: zestaw słuchawkowy, kabel USB, instrukcja obsługi, bateria i gwarancji. Niestety, wymienne panele dla „EXPL Rio”, pokrywy i inne drobiazgi producent nie jest zawarty w zestawie. Ale to nie jest przerażające, ponieważ można je zakupić oddzielnie przy niskich kosztach.

pokaz

Ekran „ou Rio” Przegląd dobrych użytkowników. Większość po prostu nie wierzę, że można dostać aż 5 „dotknąć miejsca na taki koszt (około 4000 rubli). Ale trochę rozdzielczość ekranu frustrujące. To tutaj znajduje się zaledwie 854×480 pikseli, który jest, oczywiście, niewiele jest do pracy z małymi czcionkami. Nawet użytkownicy chcielibyśmy zobaczyć jako organ wyświetlacza IPS-matrycy zamiast starej wersji TN. Ale nawet z tymi ustawieniami obrazu Wyświetlacz jest czytelny, ze średnią jasność jasny słoneczny dzień, co jest rzadkością w liniach budżetowych smartfonów.

Ekran jest średnia, która jest typowa dla pracowników państwowych. Kąty widzenia są małe, a przy nachyleniu z kwiatami jest coś dzikiego. Wszystkie z nich są początkowo negatywna, wtedy na wyświetlaczu jest tylko białe, pozostawiając tylko ciemne ślady. Ale dla normalnego funkcjonowania firmy kątami smartfonów dostarczonych jest wystarczająca.

kamera

Smartphone „ou Rio” ma dwie kamery: przednią i zewnętrzną. Wyprowadza pierwszy obraz przez matrycę w 0,3 Mn. Jest to bardzo mało, aby utworzyć normalne strzały, ale wystarczająco dobre dla filmu. Komora zewnętrzna jest bardziej wydajny i posiada macierzy M2. Jego rozdzielczość 1600×1200 pikseli. Na pierwszy rzut oka, nie ciągnij ustawieniach i wydaje się, że deklarowane parametry są proste oszustwo.

Ludzie są bardzo zadowoleni z lampą błyskową LED, autofocus, ale nie trochę frustrujące. nagrania wideo mogą być przeprowadzane w rozdzielczości 1280×720 pikseli, co jest całkiem dobrym wskaźnikiem. A to tylko nadzieja, że nawet ta liczba jest zaletą, gdyż wzrok pada nagrywanie frame rate – 10. A to standardowe 30 klatek!

W wyciąganiu wniosków dla kamer, możemy powiedzieć, że znajdują się tu tylko na pokaz i będzie pasować tylko nieuciążliwe użytkowników.

Napełnianie i produktywność

Podobnie jak wszystkie pracowników państwowych, w tym smartfon wykorzystuje tę samą podstawę MediaTek MT6572 -. Istnieją dwa rdzenie o częstotliwości 1,3 GHz. RAM jest tylko 512 MB, który jest na tyle mało, aby uruchomić dużych aplikacji. Wszystkie popularne benchmarki dają taką samą ocenę ogólną wydajność – niższe niż średnia. To był fakt, że „ou recenzji Rio” zaczęły pojawiać się niezbyt dobrze. Podsumowując, można powiedzieć, że wydajność – nie jest to mocny punkt smartphone, to nie pasuje miłośników zaawansowanych gier. Ale bezpretensjonalny zabawki i aplikacje neresursoemkie tu będzie „latać”.

pamięć

Wszyscy użytkownicy bardzo frustrujące istnienie tylko 512 MB pamięci wewnętrznej. Dzięki temu można bezpiecznie powiedzieć, że koszt gadżetu wystarczy dodać koszt kija. Również w przypadku instalacji aplikacji trzeba mieć pewność, aby uzyskać root-prawo i ponownie podzielić całą pamięć.

Jako wymienny nośnik informacji stosowane są tutaj karty microSD o maksymalnej dopuszczalnej objętości 32 GB. Wystarczy przechowywać gry i inne ważne rzeczy w postaci zdjęć i filmów.

Cechy konstrukcyjne początkowo sugerować hot-swap dysk USB. W tym przypadku, nie można wyłączyć smartfon. Ale faktem jest, że biorąc kartę, należy przeszkadzać w akumulatorze. Więc tutaj mamy zasilanie wymagane.

bateria

Gadżet „ou Rio”, przegląd którym jesteśmy teraz robi, to jako źródła zasilania baterii 1800 mAh. Użytkownicy są bardzo dobre do powiedzenia na temat żywotności baterii w smartfonie. Bardzo interesujące są wyniki badań, które nie są gorsze od średniej i modeli flagowych znanych producentów.

Tak więc, w trybie podglądu filmu jakości HD z maksymalną jasnością akumulator można sadzić prawie 4 godziny. Dobrze, słuchanie muzyki będzie cieszył się w ciągu całych 36 godzin, co wystarcza na tak niskim kosztem smartphone.

Oprogramowanie i zainstalowane oprogramowanie

Jako podstawę smartphone EXPLAY Rio wykorzystuje „Google zwolnić» Android w wersji 4.2. Jądro jest domyślnym, powłoka również nie uległa większym zmianom. Ale w oprogramowanie preinstalowane nie znajdziemy wszystkie standardowe aplikacje i sklepy. Tutaj wszystko zastąpione usługami „Yandex”. Ale, aby usunąć je bez żadnych problemów, jeśli istnieją prawa dostępu (im w żaden sposób powinny być otwarte dla instalacji w aplikacji Flash Card). Tak, i pobierz możliwe są również wymagane opcje, po prostu trzeba połączyć się z Internetem.

Komentarze użytkowników i wnioski

Klienci, którzy mają czas, aby wypróbować „ou Rio” recenzje pozostają niejednoznaczne. Z jednej strony, wszystko podziwiam, że w cenie otrzymaliśmy w pełni funkcjonalny smartfon. Jest wygodny, praktyczny, lekki i piękny wygląd. W tym przypadku, czujnik reaguje na dotyk odpowiednio. Ale brak 3G, głównych zastosowań standardowych, jest bardzo słaby aparat, który nie odpowiada 2-megapikseli i małej pamięci (RAM lub wbudowany) jest silnie odpycha. Ale chcę więcej tego stosunkowo marne koszt nie jest tego warta. Najważniejsze jest to, że gadżet jest uruchomiony i kiedy to pokazuje dobre wyniki zarówno w wydajności i w czasach autonomii.

W końcu, co mamy, coraz EXPLAY Rio? W rękach pracowników państwowych spada do bardzo niskich kosztach, ale z postaciami bliskich do klasy średniej. Jeżeli nie jesteś fotografem i nie grać zbyt „ciężki” gry, to gadżet pasuje idealnie.