391 Shares 4439 views

Co to jest zapalenie gruczołu krokowego? Przyczyny tej choroby, leczenie

Z pewnością nie wszyscy wiedzą, co prostaty. Tej choroby urologiczne, w którym stan zapalny i obrzęk tkanek prostaty.


Charakter choroby może być ostry lub przewlekły. Mężczyźni powinni wiedzieć, co jest zapalenie gruczołu krokowego, w czasie, aby zobaczyć się z lekarzem. Jest on najczęściej raz pierwszy pojawia się w wieku od dwudziestu do pięćdziesięciu lat.

To powoduje, że tego zakażenia chorobowego, który dostaje się do prostaty z odbytnicy lub pęcherza moczowego.

Dowiedziawszy się, że to zapalenie gruczołu krokowego, powinny uzyskać więcej informacji na temat tego, co może być przyczyną tej choroby. To może być powikłania w tle chorób zakaźnych – grypa, ból gardła lub gruźlicę. Z czynników ryzyka jest dostarczenie hipotermii i zaparcia. Dla tej choroby są predyspozycje osoby prowadzące siedzący tryb życia.

Pytanie, co prostaty i jak ją leczyć, jest pilna, gdyż jest dość częstą chorobą. Objawy ostrego zapalenia gruczołu krokowego może być następujący: temperatura gwałtownie wzrasta – ponad trzydziestu ośmiu stopni, jest osłabienie, chcę ciągle spać. Ponadto, pacjent jest zwiększone pocenie się pojawić ból podczas wypróżniania i oddawania moczu.

Ostry ból pojawia się w okolicy krocza, pachwin, a obok odbytu. Ponadto, dla danej choroby pogarsza siłę.

W celu leczenia takich chorób jak zapalenie gruczołu krokowego, antybiotyki są niezbędne. Po rozpoznaniu specjalistom stóp urolog przypisanych przeciwdrobnoustrojowych przyjmujących. Ponadto, wykazano, leczenie sanatorium fizjoterapię. Czasami konieczne jest uciekanie się do interwencji chirurgicznej. gruczołu krokowego leczonych antybiotykami – jest dość długa, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pacjent jest ważne, aby pozbyć się złych nawyków, bezkrytycznie wykonywać wszystkie zadania i zaleceń lekarza prowadzącego i, oczywiście, aby mu zaufać – zależy od pozytywnego rezultatu.

Powołany przez leki w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego jest ściśle indywidualne – medycyna będzie działać na niektórych bakterii. Przebieg leczenia mogą zmieniać się w czasie, w zależności od czułości czynnika zakaźnego na lek. W leczeniu ostrych form zapalenia prostaty potrwa około trzech tygodni. W tym przypadku, pacjent jest hospitalizowany i antybiotyki dożylne.

W przypadku niezakaźnych przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, leczonych antybiotykami trwa około dwóch tygodni. Szczególną uwagę zwraca się na masażu gruczołu krokowego, który jest utrzymywany w połączeniu z terapią antybiotykową. Po stan pacjenta poprawia, podawanie leków trwa przez kolejne dwa tygodnie.

Dla zapobiegania gruczołu krokowego powinien być uważnie obserwowany higieny intymnej. W żadnym wypadku nie można zapobiec hipotermii. Po trzydziestu latach każdy człowiek powinien coroczne badania kontrolne w urologa. Ponadto, powinno być możliwe, aby jeść mniej słodka i tłuszczowe i smażonych potraw. Ważne jest, aby utrzymywać regularne życie seksualne.