296 Shares 3233 views

Czy to możliwe, aby myć zęby przed Komunią? Co można i nie można przed Komunią?

Wielu wierzących prawosławnych zapytać Batyushkov wewnętrznie, za pośrednictwem Internetu lub interesów z krewnymi: Można myć zęby przed Komunią? Ale nie jest to jedyna rzecz, która może zostać poproszony o nie tylko dla początkujących. Wiele pytań pojawiają się w churched. Warto zauważyć, że istnieje wiele mitów związanych z kościołem, urojenia. Ten artykuł podsumowanie odpowiedzi kapłanów doświadczonych i pobożnych, zaleceń i wskazówek dla początkujących.


Co jest Eucharystia?

Jak Chrystus mówi w Ewangelii Wieczerzy Pańskiej? W przeddzień straszną śmierć na krzyżu On przynosi ze sobą swoich uczniów oraz przygotowanie posiłków. Na stole, chleb i wino. Chrystus powiedział, że pamięć o nim pić wino i jeść chleb, jak to jest – symbol jego krwi i ciała.

Obecny czas w kościołach liturgia i Komunii Świętej przygotowuje z chleba i wina. Kapłani modlą się do zgromadzenia, mówiąc: „Dla szlachetnych Sakramentu modlić się do Pana.”

Co jest rzeczywiście rozumieć przez chleba i wina w Świętego Kielicha? Modlitwy przed Komunią czytać w domu, podobnie jak potrzeby chrześcijańskich, jak i kościoła. Dlaczego modlić? Ponieważ Pan jest połączony z osobą, która wzywa go do niej.

Co jest Eucharystia?

Istnieją pewne dowody na to, jak właściwie przygotować się do sakramentu i co jest ukryte przed ludzkimi oczami pod nią. Gdy w świątyni człowiek przyszedł. Królewskie drzwi świątyni były otwarte. Kapłani stanął przy ołtarzu. Nagle mężczyzna, który odwiedził ten kapłan przebija włócznią dziecka. Krzyknął w świątyni: „Dlaczego zabiłeś dziecko” Wszyscy ludzie, którzy stanęli w świątyni, odwróciła się. Nikt nie mógł zrozumieć, jakie dziecko jest zaangażowana. W rzeczywistości, w rękach kapłana był przaśny chleb (mała hlebushek z mąki pszennej i wody).

Bóg jest niewidzialny i nieustannie dając siebie jako ofiarę dla ludzi, ale nie materialnie, ale i duchowo. Prawdziwie Jego ukrzyżowanie widzieliśmy prawie 2000 lat temu na Kalwarii w Jerozolimie.

Powróćmy do Ewangelii i do linii gdzie jest Pan w czasie Ostatniej Wieczerzy. Po tym wszystkim, powiedział: „Od teraz będziecie pić moją krew (wino) i zjeść moje ciało (chleb), na moją pamiątkę”. Ale jak to się dzieje, nawet nie wiem apostołów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, aby poznać i nam. Ta boska tajemnica. Będziemy musieli wziąć to poważnie, a jak nie ma wątpliwości. Dlatego modlitwa czytać przed Komunią, jest bardzo potrzebne, zwłaszcza dla najbardziej communicant.

Innym żywym świadectwem

W mieście do dziś Lanciano (Włochy) istnieją dowody sugerujące, że Eucharystia – to nie tylko chleb i wino. W kościele katolickim Saint-Legotsy w wieku 8, kapłan wątpił, że komunia – to cud. Kiedy podniósł kawałek chleba, widziałem coś takiego mięśnia. Zajrzał i zobaczył Cup – krew zamiast wina tam. Kapłan krzyknął w przerażeniu. Potem zdał sobie sprawę, że niemożliwe jest, by wątpić. Pan pokazał mu, że wszystko jest prawdziwe. Do tego jest cud w Lanciano dzisiaj. Wielu pielgrzymów modlić się w pobliżu sanktuarium.

Co trzeba przed Komunią chrześcijanina? Oczywiście, przede wszystkim przekonanie, że dadzą mu smak nie tylko chleba i wina, a ciało Chrystusa. Oczywiście, taki posiłek – to cud. Pan daje kawałek siebie grzesznego człowieka. Dlatego konieczne jest, aby przystąpić do komunii nie tylko ze strachu, ale wiara. Tylko dlatego, że nie można przyjąć Komunię.

Jak leczyć?

Rozważaliśmy dwa certyfikaty cud Boga. Warto zauważyć, że ołtarz jest nie tylko Iisus Hristos w liturgii, ale także Matką Bożą, archaniołów, świętych.

Nic więc dziwnego, świętych ojców, że anioły smucić, bo nie Komunii. Po tym wszystkim, nie mają ciała, nie ma potrzeby. Są już z Bogiem. A Pan dał wielki dar tego człowieka – w celu połączenia się z Nim w Wieczerzy. Choć niewidoczny.

Zobaczmy, co przeczytać przed Komunią:

  • penitencjał kanoniczne Zbawiciela;
  • Modlitwa Canon Matką Boga;
  • Canon Anioł Stróż;
  • następnych do Komunii Świętej.

Że wszystkie te modlitwy, śpiewy, kontakia pomoże Ci przygotować się do wziąć Najświętszy Sakrament, jak powinno być.

Post i spowiedź

Kapłani mówią, że trzeba szybko przez co najmniej 3 dni. Jeśli dana osoba jest unchurched, rzadko odwiedzane grzechy świątyni, a potem musi przygotować się na prawie tydzień. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla tych ludzi – to wielki, Adwentu, a także Petrov i NMP. Ale to nie jest konieczne do tego powód, aby wybrać okresy wiele dni stanowisk. Po tym wszystkim, to jest ważniejsze – jest pojednanie z Bogiem, a nie wygody.

Co zrobić przed Komunią do kogoś, kto rzadko udaje się do świątyni? Po pierwsze, upewnij się, aby pójść do księdza na spowiedzi. Kiedy Ojciec przyjmuje skruszonego, można dowiedzieć się w świątyni, która jest bliżej do domu lub chcesz odwiedzić. Bądź przygotowany na to, że ksiądz po spowiedzi nie może sobie pozwolić na komunii. To może być wiele powodów. Często, aby umożliwić do Komunii powinien pościć, pokutować, idź do świątyni wielokrotnie. Należy zwrócić się po spowiedzi ksiądz, który błogosławi zbliżyć kielich Świętego, czy nie. Często księża sami twierdzą, że Komunii spowiednika. Konieczne jest, aby skorzystać z tej rady.

Jakie jest stanowisko przed Komunią?

Jeśli jesteś początkującym lub nie zostały do świątyni, należy udać się do księdza na spowiedzi. Zazwyczaj podczas tego zarządzenia do czynienia z wieloma duchowymi pytaniami. Ojciec Pan wyjaśnić, co robić, co należy zwracać uwagę, kiedy można uczestniczyć.

Co rozumie się przez czczo? Mięso, mleko nie może jeść jajek, too. Ponadto, nie spożywane jako żywność, produkty potraw, napojów, które zawierają powyższe produkty. Pamiętaj, że poczta powinna mieć charakter duchowy. Jeść trochę jedzenia. Na przykład, na śniadanie – herbata i ciasteczka owsiane lub Hercules owsianki na wodzie na obiad – zupa z bulionu warzyw na obiad – sałatka z ryżem / ziemniakami.

Pić przed komunii, jak w czasie postu, napojów alkoholowych jest zabronione. Kawa zaleca również odmówić. Po tym wszystkim, ciało powinno być świątynią duszy, spokojne „domu”, trzeźwi i czujni. Żywnościowego czczo (nie chude), kawa i alkohol może być nigdy ustawione na modlitwie.

duchowość

Kontynuujemy naszą rozmowę na temat postu. Z jedzeniem, zorientowaliśmy się. Jeśli chodzi o rozrywki, oglądania filmów, to trzeba to wszystko umieścić. Wszelkie nieistotne rzeczy muszą być zastąpione modlitwy do Boga, Maryi, jego anioł stróż i świętego.

Porozmawiajmy o tym, co przeczytać przed Komunią. Wspomnieliśmy kanony i następnych do Komunii Świętej. Poza tym, zaleca się czytać Ewangelię, świętych ojców. Strzeż się zabierając ze literaturze kościelnej, albo taki, który stosuje się do lzhehristianskoy.

Nie ma potrzeby denerwować podczas Wielkiego Postu. Jeśli to możliwe, należy umieścić sprawę na później. Mogą czekać. Po tym wszystkim, życie na ziemi i skoroprohodyaschaya Postnik trzeba myśleć o wieczności.

Dlaczego takie ograniczenia?

Podczas mszy, przed usunięciem Świętego Kielicha, chór śpiewa o tym, co my (zgromadzenie) pozostawić wszystkie ziemską marność. Nie każdy (zwłaszcza nowoczesne) jeden zdaje sobie sprawę, że prędzej czy później skończy się życie na ziemi i wszystko, dla którego pracował, pójść w zapomnienie. Po tym wszystkim, że nie będą mogli razem z nimi w zaświatach odebrać paszport lub swoją ulubioną pracę, rachunku bankowego lub komputer z cennych informacji. pojawi się on przed Bogiem i własnym sumieniem, z grzechami i cnotami. Pan nie zapytać, czy były dyrektor generalny, został poproszony o odpowiedź na to, co obraził babcią-client. Bóg nie obchodzi czy masz „Lexus”. Poprosi jeśli wciągane niedołężnych, słaby, nie biorąc od nich pieniądze.

Dlaczego czczo ograniczeń w odniesieniu do rozrywki? Nadszedł czas, aby usiąść lub stanąć przed ikonami i pomyśleć, co zrobiłeś źle w moim życiu, za dany okres. Jest to czyste sumienie? Ważniejsze jest dla chrześcijanina nie wiedzą jak, na przykład, czy możliwe jest, aby myć zęby przed Komunią, i to, co naprawdę jest grzechem, a co skrucha nie jest grzechem. Pan jest zasmucony, gdy dana osoba popełnia grzech, nawet w myślach. Wystarczy pomyśleć: psychicznie złość, nawet zdrętwiały serca. Jest to również grzech. Musimy szczerze żałować.

Kiedy nie pozwalają komunię?

I wiesz, co trzeba, aby pozbyć się swoich grzechów? Jeśli się nie nawrócicie, należy starać się unikać grzechów. Kapłan dopuszczone do komunii, trzeba każdą sobotę uczestniczyć w wieczór usługi, a następnie w liturgii porannej. To samo należy zrobić w wielkich świąt kościelnych. Powinien on być w domu czytania porannych i wieczornych modlitw na modlitewniku. Oczywiście, czas potrzebny na 20-30 minut. Jeśli nie masz czasu, można przeczytać Serafimovo regułę :. trzy razy „Ojcze Nasz”, trzy razy, „Matka Boga …”, a raz „Credo” Ale w tym samym czasie w ciągu dnia trzeba do siebie, aby modlić się do Boga, świętych. Są to najważniejsze zasady.

Nie można dopuścić do komunii w takich przypadkach, na przykład:

  • zabójstwo, aborcja;
  • czary czary, pozazmysłowy percepcji Spiritualism, Astrowschód;
  • inna wiara, heretyckie poglądy;
  • współżycie poza małżeństwem, rozpusty, homoseksualizmu, narkomanii i alkoholizmu, i tak dalej.

Ksiądz podczas spowiedzi trzeba mówić całą prawdę, a nie ukrywać żadnego grzechu. Pan stanął przy niewidzialnym, On wie wszystko, tylko czekają na sercu skruchy. Jeśli tego ukrywać, to będzie jeszcze większy grzech. Konieczne jest, aby całkowicie oczyścić swoją duszę przed Komunią. Co zrobić święci Ojcowie i księża? dusza ludzka musi być czyste i jasne, z nadzieją na korygowaniu i zmienia życie na lepsze. Nie jest konieczne, aby przejść do kubka, jeśli nie jesteś pewien, że chcesz żyć z Bogiem.

Jeśli ojciec pobłogosławił

Kiedy kapłan daje błogosławieństwo, należy brać go poważnie. należy zapoznać się nie tylko do kanonu Virgin przed Komunią, ale kanony Zbawiciela, Anioła Stróża, a obsługa. Wszystko to znajduje się w modlitewniku prawosławnego.

Objętość do czytania bardzo duża. Dlatego można przeczytać kanony dnia 2-3 uprzedniej do komunii, ale obsługa jest tylko do odczytu w nocy, po powrocie ze świątyni z wieczornego nabożeństwa.

Musimy zrobić tak, że nie będzie rozproszony. Jeśli wziąć komunię razem z rodziną, przyjaciółmi, pielgrzymów, czytać po kolei, módlcie się.

Rano przed Komunią

Jak wiadomo, prawosławni, nie może jeść rano przed Komunią. Nawet leki nie są dopuszczone do picia. Ale czy to możliwe, aby myć zęby przed Komunią? Ban nie jest. Jeżeli jesteś pewien, że nie przypadkowo połknąć wody lub pasty, można myć zęby.

Jeśli żołądek jest chory, nie ma możliwości, przez długi czas, aby czekać aż do popołudnia, to lepiej, aby przejść do początku służby. W mniejszych miastach i wsiach w liturgii są wcześnie, aw dużych miastach – o 7 rano lub 9-10 godzin.

Dla zachowania jedności z Bogiem może cierpieć. Należy czytać do siebie modlitwę.

Rano przed Wieczerzy Pańskiej jest zawsze ekscytujące. Należy psychicznie przygotowany. Po zapoznaniu się z reguły rano, iść do świątyni co najmniej pół godziny przed Mszą, aby spokojnie złożyć notatki, umieścić świecę, przejdź do swoich ulubionych świętych.

Przed Komunią

W służbie powinni słuchać starannie modlitwach. Kiedy kapłani przygotowują sakrament, módl się, jak wziąć krew i ciało Chrystusa godnie. Jednocześnie pobożny człowiek powinien szczerze uważają się za niegodne takiego daru.

Pomyśl Canon Virgin przed Komunią: modlić się do Matki Bożej, wstawił się za nami grzesznymi. Canon Jezusa Chrystusa mówisz? Mamy pokutować za swoje grzechy Panu. Na tym i pamiętam, kiedy czekając na komunii.

Moment Komunii

Kiedy otwarte Królewskie Drzwi i ksiądz przychodzi z kielicha, konieczne jest, aby złożyć pokłon. Następnie stanąć w kolejce z rękami skrzyżowanymi na piersiach. Jeśli chodzi o Pucharze, zwany prawosławny kapłan jego imię i otworzyć szeroko usta. Komunia powinna wziąć na raz, a nie kawałek utknął w zębach. Zapoznaj się z ciepłem i komunii chleba.

Wiele osób pyta: „Czy mogę jeść przed Komunią?” Czy wiesz, dlaczego odpowiedź – nie? Ponieważ pierwsza w organizmie chrześcijańskiej musi wejść do Pana. Wszakże dla nas ważniejsze niż Bóg, a nie żywności.

Więc rozmawialiśmy o tym, czy możliwe jest, aby myć zęby przed Komunią, jak się przygotować, co czytać, podał przykłady dowodów prawdziwej wiary. Musimy pamiętać, że Bóg potrzebuje naszych modlitw i pokuty, a nie ziemskie próżności.