684 Shares 8497 views

Stolica igrzysk – miejsce spokoju i sportowego triumfu

Olimpiada nawet w dawnych czasach były bardzo dużą skalę wydarzenie sportowe. Pochodzący z VIII wieku pne, ale trwała do 394 AD, trochę nie żyją aż do ostatecznego upadku Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego, w którym zginęło starożytnego świata jako całości. W starożytnej stolicy Igrzysk Olimpijskich został zlokalizowany w mieście Olympia, na co w rzeczywistości, oni biorą swoją nazwę. Polis i cieszył się ogromną popularnością w rzymskiej okresu konkursu. Na przykład, archeolodzy wykopany w XIX wieku, starożytny stadion mógł pomieścić do 45.000 widzów, pomimo faktu, że cała ludność Grecji numerowanej według różnych szacunków od jednego do trzech milionów ludzi. Sport stał się tak popularny, że dosłownie górował nawet w kwestiach politycznych i społecznych, w cieniu w okresie gry. Każdy jest zaznajomiony z dawnej tradycji rozejmu tych okresach (której Grecy sami nazywa ekerhiya). Ponadto, dla dyplomatów z obu stron stolicy Igrzysk Olimpijskich jest miejscem spotkań i negocjacji. Rezygnacja z tej imprezy sportowej nie wiązało się z tendencji kryzysowych starożytnego imperium w ogóle, ale bardziej z ustanowieniem chrześcijaństwa jako ideologii państwowej. Zyskuje moc religii, który twierdził dominacji nad światem, mdłości olimpijskich tradycji ofiary, oczywistym naciskiem pogańskiego kultu ludzkiej wytrzymałości i zwinności, dobrze zbudowany ciała. W 394 cesarz Teodozjusz został zakazany, a gra trochę nie żyją aż do upadku samej cywilizacji pod naporem barbarzyńców.


Ożywienie tradycyjnych imprez

Pod koniec XIX wieku, kiedy to sport nie tylko nowo zyskała ogromny popularność w naszym świecie, ale również stał się profesjonalny, zostały utworzone i pierwsze zawody. Nie jest zaskakujące, że ich przodek został wybrany do nowych gier – Grecja. A 1 stolica olimpiadzie współczesności – miasto Ateny. Choć, jak za pierwszym razem, i mieli dużo niedociągnięć, znacznie różni się od dzisiejszych, ale wywołał spore zainteresowanie. Ateny, starożytnej stolicy Igrzysk Olimpijskich po raz kolejny, że zebrała sporo widzów i zawodników z czternastu krajów. I mecz zaczął ponownie z jednym z najwyższych inkarnacji Świat sportu, symbol pokoju. Istnieją jednak różne. W 1936 roku, letniej stolicy Igrzysk Olimpijskich – Berlin – jest stolicą i agresywny reżim nazistowski, który w tym samym roku, wysłał wojska do strefy zdemilitaryzowanej Nadrenii i przez kilka lat popełnionych naruszeń rażących traktatów międzynarodowych, które ostatecznie doprowadziły do drugiego II wojna światowa i tymczasowe zawieszenie wydarzeń od 1940 do 1944 roku.

rosyjski odbiór

Wśród innych ciekawych różnic między nowoczesnej konkurencji z ich starożytnego wstępnego obrazu jest włączenie sportów zimowych. W związku z powyższym, istnieje obecnie stolicą letnich i zimowych igrzysk olimpijskich. Tak, w zeszłym letnia impreza odbyła się w 2012 roku w Londynie, a zimą – Vancouver w 2010. W 2014, stolicy Igrzysk Olimpijskich – Soczi, Rosja.